INOKIM Elektrikli Scooter Tamiri Servisi

INOKIM Elektrikli Scooter Tamiri Servisi

INOKIM Elektrikli Scooter Tamiri Servisi

INOKIM Elektrikli Scooter Tamiri Servisi

Elektrikli scooter’lar özellikle büyük şehirlerde sabahları işe veya diğer önemli yerlere giderken trafik sıkışıklığından ve buna bağlı gecikmelerden kaçmak isteyenler için adeta bir kurtarıcı oldu. Yazımızda 1000W motor gücüyle 45 km hıza ulaşarak ve tek bir şarjla 100 km gibi iddialı bir menzil yaparak rakiplerinden sıyrılan INOKIM elektrikli scooter’lardan bahsedeceğiz. INOKIM elektrikli scooter tamiri servisi bu yazımızın konusu.

INOKIM, çevreye duyarlı insanlar için yüksek kaliteli elektrikli scooter ve aksesuarlar üreten çevre dostu bir şirket olduklarını vurguluyor. Ayrıca INOKIM scooter’larla kısa bir süre içinde konforlu bir sürüşle kayda değer mesafelere hızlı bir şekilde ulaşabileceğinizi vadediyor.

Katlanabilir özelliğe sahip ve sadece 28 kg ağırlığı INOKIM’in ilgi çeken diğer özellikleri arasında. 10 inç tekerlek boyutuna sahip INOKIM, hem şehir içi hem de arazi sürüşü için gayet uygun ve ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek bir scooter modeli.

Lastik Değişimi

Lastikler yolla aranızdaki tüm bağlantıyı sağlayan parçalardır. Bu nedenle tıpkı otomobiller ve motosikletlerde olduğu gibi belirli aralıklarla değişmesi gerekir. Değişmesi gereken lastikleri azalan diş derinliğinden veya yol tutuşu performansındaki düşüşten anlayabilirsiniz. Lastik patlamalarında ise öncelikle hasarın dış lastikte mi yoksa iç lastikte mi olduğunun anlaşılması gerekir. Ancak iç lastik delinmiş ya da yırtılmış ise lastiğin patladığından bahsedebiliriz. 10 inç pnömatik lastiklerle gelen INOKIM lastik fiyatları konusunda servisimiz size en uygun ve en ucuz fiyatı verecektir. Lastik değişimi sırasında frenleriniz de kontrol edilip ayarlanarak ve gerekiyorsa balata gibi parçaları değiştirilerek size teslim edilir.

İç Lastik Değişimi

Lastik patladı teşhisinin konulması için hasarın iç lastikte olması gerektiğinden bahsetmiştik. Lastik tamiri için ise yapılabilecek iki alternatif vardır. Bunlardan ilki olan lastik yaması uzman bir teknik serviste yapılabilir. Diğeri olan kesin ve sorunu tamamen ortadan kaldıran çözüm iç lastik değişimidir. TEKNOWAY olarak scooter’ların belli bir hızda ve trafikte diğer taşıtlarla beraber kullanıldığını göz önüne aldığımızda lastik değişimi yapılmasını çok daha sağlıklı buluyoruz.  Çünkü güvenli sürüş elektrikli scooter’lar için de her şeyden önde gelen ilk sıradaki şarttır.

Inokim Elektrikli Scooter Tamiri Servisi Dış Lastik Değişimi

INOKIM elektrikli scooter’ların 10 inç pnömatik lastiklerle geldiğinden bahsetmiştik. INOKIM elektrikli scooter dış lastik değişimi çeşitli nedenlerden kaynaklanabilir. Kullandığınız yol nedeniyle dış lastik gereğinden fazla yıpranabilir veya yabancı cisim batması sonrasında dış lastik delinebilir. Bu ve bu gibi durumlarda tek çare INOKIM elektrikli scooter dış lastik değişimi işlemidir. Eğer elektrikli scooter için patlamayan lastik satın almak istiyorsanız TEKNOWAY olarak dolgu lastik çeşitlerimizle scooter’ınıza bu yeniliği de kazandırabiliriz. Patlamayan lastiklerde hava olmadığından kesinlikle ve kesinlikle yabancı cisimlere karşı normal lastikler kadar hassas değiller fakat düz olmayan zeminlerdeki sarsıntıları size daha fazla hissettirirler. Günlük kullandığınız yol kilit taş veya parke taş zemin ise bu durumu gözden geçirmelisiniz.

Inokim Elektrikli Scooter Tamiri Servisi

INOKIM Ekran Değişimi

Özellikle yağmura maruz kalma sonrasında ilk zamanlarda olmasa bile ilerleyen dönemlerde oksitlenmeye bağlı olarak INOKIM elektrikli scooter ekran arızası meydana gelebilir. Eğer INOKIM elektrikli scooter ekranda görüntü gitti, ekran gidip geliyor, ekranda karışık yazılar çıkıyor şeklinde sorunlar yaşıyorsanız sıvı temasının daha büyük sorunlara yol açmaması için servisimizi ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Servisimizde öncelikle ekranın enerjisini keserek daha büyük kısa devre gibi sorunların oluşmasını engelliyor ve ekranın kuruması için gereken desteği sağlıyoruz. Eğer kuruma sonrasında ekran tutarsız çalışmaya devam ediyorsa yani kurtarılma şansı yok denecek kadar az ise o zaman INOKIM elektrikli scooter ekran değişimi yapmaktan başka çare yok demektir. INOKIM elektrikli scooter ekran bozuldu dememek için mutlaka ekran koruyucu kılıf kullanmanızı tavsiye ederiz.

INOKIM Freni

Elektrikli scooter’larda en önemli parçalar frenlerdir ve tam tabiri ile frenler ihmale gelmez. Eğer INOKIM elektrikli scooter’da frenler tutmuyor veya ilk günkü gibi değil şeklinde bir düşünceniz varsa mutlaka en kısa sürede kontrol ettirmenizi tavsiye ediyoruz. Frenler zamanla ayar kaçırabilirler ve en küçük sıkmalarda dahi yavaşlama hissini vermek zorundadırlar. Eğer dibine kadar sıkmanıza rağmen tam anlamıyla ciddi bir yavaşlama sağlanamıyorsa INOKIM elektrikli scooter fren ayarı nasıl yapılır merak ediyor olabilirsiniz. Fren ayarı genelde kullanıcıların evde yapamayacağı hassas bir konudur. Çünkü fren ayarında hem balata, hem de diskin sağlığı kontrol edilmeli, ayrıca fren kolunun ve telinin sağlamlığı gözden geçirilmelidir.

Inokim Elektrikli Scooter Tamiri Servisi

INOKIM Elektrikli Scooter Şarj Aleti Fiyatı

INOKIM elektrikli scooter şarj aleti fiyatı özellikle şarj aletini kaybetme, şarj aleti bozulması, ikinci bir şarj aleti alma isteği gibi durumlarda araştırılıyor. INOKIM elektrikli scooter şarj aleti bozuldu şikayetini almak biraz zordur. Genelde şarj aletlerinin kablosu koptu, girişi bozuldu veya temassızlık şeklinde şikayetleri olur. Öncelikle piyasadaki isimsiz ve ne olduğu belli olmayan seviyedeki yan sanayi INOKIM elektrikli scooter şarj aleti modellerinden uzak durmanızı tavsiye ediyoruz. Satın alacağınız şarj aleti mutlaka voltaj ve amper olarak INOKIM elektrikli scooter’a uygun şarj aleti olmalıdır. Servisimizde satışa sunulan tüm elektrikli scooter şarj aletleri iki sene birebir değişim garantili olarak sizlere sunulmaktadır. Unutmayın ki doğru şarj aleti hem bataryanın, dolaylı olarak elektrikli scooter’ınızın kullanım ömrünü doğrudan etkileyecektir.

INOKIM Park Ayağı

Birçok elektrikli scooter’da olduğu gibi INOKIM elektrikli scooter’da da park ayağı hassas bir parça. Özensizce kullanımı veya küçük dikkatsizlikler kırılmasına yol açabilir. INOKIM scooter park ayağının nazik ve bilinçli şekilde açılıp kapatılması gerekli. Scooter’ı park ederken en büyük yardımcılardan biri olan bu parçanın tamiri ne yazık ki mümkün değildir. Bu nedenle servisimize ulaşıp INOKIM scooter park ayağı tamiri soran kullanıcılara ancak değişim olabileceği konusunda bilgi veriyoruz. Eğer INOKIM scooter’da park ayağı gevşedi veya park ayağı oynuyor gibi sorunlar yaşıyorsanız sıkılaştırılma işlemi için mutlaka bize ulaşmanızı öneriyoruz. Aksi halde kısa süre içinde kırılacak ve size parça değişimi masrafı çıkartacaktır.

Inokim Elektrikli Scooter Tamiri Servisi

INOKIM Anakart Tamiri

Kullanıcıların INOKIM elektrikli scooter anakart tamiri ihtiyacı çok fazla rastlanan bir durum değildir. Ancak anakartı koruyan parçanın aldığı darbeler veya daha önceki onarımlar neticesinde anakartta bazı hasarlar oluşabilmektedir. Örneğin önceki teknik servisin scooter aksamında yeterli yalıtımı yapmaması anakartta sıvı teması sonucunda hasar oluşturabilir. Aynı zamanda anakart bölgesine alınan darbenin meydana getirdiği çatlaklar da sıvı temasına yol açabilir. Bu gibi durumlarda teknik servisimizde öncelikle sorunun kaynağını buluyor ve arkasından INOKIM elektrikli scooter anakart tamiri işlemini hayata geçiriyoruz. Bazı durumlara anakart arızası tamir edilerek çözülebilmekte, çözülemiyorsa TEKNOWAY olarak sunduğumuz en uygun INOKIM elektrikli scooter anakart fiyatı ile müşterilerimize yardımcı oluyoruz.

INOKIM Servisi İstanbul

TEKNOWAY olarak elektrikli scooter tamiri servisi olarak yedek parça çeşitliliği, aynı gün teslimat ve garantili işçilik anlayışı kapsamında müşterilerimize ayrıcalıklı bir hizmet sunuyoruz. TEKNOWAY, INOKIM Türkiye İstanbul servisi olarak hizmet vermektedir ve müşterilerine en hızlı çözümü sağlamaktadır.  INOKIM yedek parça temini gibi işlerle zaman kaybetmeden aynı gün tamir yaptırarak ürününüzü kullanmaya devam edebilirsiniz.  İstanbul scooter tamircisi olan TEKNOWAY, İstanbul dışındaki müşterileri için de tüm Türkiye’ye ücretsiz kargo imkanı ile INOKIM elektrikli scooter tamiri hizmeti sunmaktadır.

Bu gönderiyi paylaş