iPhone 14 Dokunmatik Sorunu Çözümü

iPhone 14 Serisi Arka Cam Değişimi

iPhone 14 Dokunmatik Sorunu Çözümü

iPhone 14 Dokunmatik Sorunu Çözümü

Apple’ın yeni iPhone 14 modelleri için geri sayım başladı. Apple’ın yeni serisinde en büyük değişiklik olarak iPhone 14 mini yerine iPhone 14 Plus modeli ile tanışacağımızı söyleyebiliriz. iPhone 14 ve iPhone 14 Plus, sırasıyla 6,06 ve 6,68 inçlik LTPS OLED ekranla geliyor. Her iki akıllı telefonda da iPhone 13’te olduğu gibi bir çentik bulunuyor. iPhone 14’te ekran çözünürlüğü 2532 × 1170 piksel ve iPhone 14 Plus’ta ise 2778 × 1284 piksel olacağı belirtilmiş.  6,12 inçlik iPhone 14 Pro’da ekran çözünürlüğü 2564×1183 iken 6,69 inçlik iPhone 14 Pro Max’ta ise 2802×1294.

Akıllı telefonlar birden fazla katmana sahip kompleks ekran yapılarına sahiptirler. En üst tarafta bir koruyucu cam ve onun altında dokunmatik vuruşları algılayan katman bulunmaktadır. Bu katmanın altında da görüntünün oluşturulmasını sağlayan LCD gelmektedir. iPhone 14 dokunmatik basmıyor sorunu için TEKNOWAY’e ulaşan cihazınıza uzman Apple ekibimiz tarafından arıza tespit yapılarak hasarlı parça belirlenir ve buna uygun onarım gerçekleştirilir. Yazımızda hasar türlerine göre iPhone 14 dokunmatik sorunu çözümü işlemlerini ele alıyoruz.

iPhone Basmıyor Sorunu Nasıl Giderilir?

iPhone ekran basmıyor hatası genellikle donanımsal kaynaklı bir arıza yüzünden karşılaşılan bir sorundur. Sorunun çözümü ekran ile koruyucu cam arasında yer alan dokunmatik panelinin değişimi ile gerçekleşir. Ancak dokunmatik paneli çıkarmak hem zor hem de bazı riskler taşıdığından çoğunlukla ekran değişimi yapılarak sorun çözülür.

iPhone basmıyor sorununa neden olan diğer bir arıza ise ön camın kırılmasıdır. Bu gibi durumlarda ekranın dokunmatiği yer yer çalışamıyor sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Ekranınızın çalışmasında aksamalar meydana geliyorsa iPhone ön cam değişimi yaptırmanız yeterlidir.

iPhone dokunmatik basmıyor nedenleri arasında dokunmatik entegresi arızası da bulunmaktadır.  iPhone cihazlarda dokunmatik alanın çalışması için anakart üzerindeki entegreler vardır. Bu entegrelerde meydana gelen yanma, yerinden çıkma veya çatlama gibi hasarlar dokunmatik alanın çalışmasını engelleyebilir.

iPhone dokunmatik alanının bir kısmı çalışmıyor veya cihazınız herhangi bir darbeye maruz kalmadığı halde dokunmatik çalışmıyorsa iPhone dokunmatik entegresi sorunu ile karşı karşıyasınız demektir. Sorunun çözümü iPhone dokunmatik entegresi değişimidir.

iPhone 14 Ön Cam Değişimi

iPhone 14 düştü ekran sağlam ön cam kırıldı, iPhone 14 Plus ön cam değişimi, iPhone 14 Pro ön cam değişimi, iPhone 14 Pro Max ekranı değiştirmeden ön camı değiştirme artık çoğu kimse tarafından bilinen bir olay. Yalnız bazı deneyimsiz veya teknik açıdan yeterli olmayan servislerde ekran ve camın birleşik olduğu ve birlikte değişmesi önerilir.

Apple’ın kendi servisinde de iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max ön cam değişimi işlemi yapılmaz; ekranla birlikte değiştirilir. Fakat fiyatı oldukça yüksek olan orijinal ekranı sadece ön cam için değiştirmeye değer mi? Tabii ki değmez. TEKNOWAY olarak servisimizde özel cihazlarla iPhone 14 sadece ön cam değişimi işlemi yapılabilmektedir. Uygun fiyat ve ucuza tamir imkanı sağlayan iPhone 14 ön cam değişimi işlemi iPhone 14 ön cam kırıldı, ön cam çatladı gibi talihsiz durumları daha kolay şekilde çözmenizi sağlayacaktır.

Iphone-14-Dokunmatik-Sorunu-Çözümü

iPhone 14 Ekran Değişimi

iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modelleri için servisimizde orijinal ekran değişimi işlemi sağlamaktayız. Düşük kalite yan sanayi, çıkma ve ikinci el iPhone 14 ekranı tavsiye etmemekteyiz fakat orijinal kalitede yan sanayi ekran düşünebilirsiniz. iPhone 14 GX OLED ekran değişimi daha uygun fiyatlı tamir imkanı sağlamaktadır. Üstelik görüntü kalitesi de ayırt edilemeyecek kadar iyi olmaktadır. En düşük iPhone 14 GX OLED ekran fiyatları, orijinal iPhone 14 ekran değişimi işlemleri ve aynı gün iPhone 14 ekran tamiri gibi ihtiyaçlarınız için mutlaka servisimize ulaşmanızı tavsiye deriz.

Tüm iPhone 14 serisi ekran tamir işlemleri alanında eğitimli ve deneyimli Apple teknisyenleri tarafından, orijinal parçalarla ve profesyonel ekipmanlarla yapılmaktadır. Servisimizde müşterilirimiz için göz önünde tamir imkanı da sunmaktayız. Üstelik vaktiniz yoksa acil ekran değişimi hizmetimiz ile tamir işlemi 15 dakika ila 1 saat gibi çok kısa bir sürede tamamlamaktadır. Böylece cep telefonunuzdan uzun süre ayrı kalmaz, günlük hayatınızda veya işlerinizde herhangi bir aksama yaşamazsınız. Teknik servise gelme imkanınız yoksa İstanbul dahil Türkiye’nin her yerinden ücretsiz çift yönlü kargo imkanıyla TEKNOWAY’e cihazınızı gönderebilirsiniz. Onarım işleminin ardından cihazınızı sorunsuz bir şekilde tekrar size ulaştırırız. Bunun için ARAS KARGO 1023788446 sözleşme numarasını kullanmanız yeterli. Kargo ile gönderilen cihazlarda aynı gün ekran değişimi yapılmaktadır.

Tüm iPhone 14 modellerinde ekran değişimi yaparken hassas davranmak gerekmektedir. iPhone 14 ekran değişimi sonrası Face ID çalışmıyor veya iPhone 14 Pro yeni ekran takıldıktan sonra yüz tanıma bozuldu gibi şikayetler almamak için TEKNOWAY olarak size her türlü teknik desteği sunacağımıza emin olabilirsiniz. Servisimizde iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modellerinin ekran değişimi işlemleri aynı gün, gözünüzün önünde, acil ve bir saatte teslim şeklinde yapılabilmektedir. Eğer İstanbul için de değilseniz kargo ile iPhone 14 ekran tamiri konusunda da sizlere yardımcı olmaya hazırız.

TEKNOWAY olarak 16 yıllık deneyimimizle İstanbul’un en iyi, en güvenilir iPhone teknik servisi olmak için var gücümüzle çalışıyoruz. iPhone 14 ekran değişimi teknik servis tavsiyesi alarak bizi seçen müşterilerimize en hızlı ve en garantili şekilde hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz.

iPhone Dokunmatik Entegresi Değişimi

iPhone ekran basmaması ile ilgili sorunu daha uygun maliyetlere çözme şansınız olabiliyor. iPhone cihazlarda dokunmatik alanın çalışması için anakart üzerindeki entegreler bulunmaktadır. Bu entegrelerde meydana gelen yanma, yerinden çıkma veya çatlama gibi hasarlar dokunmatik alanın çalışmasını engelleyebilir. iPhone ekranınızın orijinal ise ve cihazınız herhangi bir darbeye maruz kalmamışsa, sorunun ekran kaynaklı olmadığını söylemek mümkün. Arızanın sebebi anakart üzerindeki dokunmatik entegresinin arızalanmasından dolayı dokunmatiğin çalışmaması veya dokunmatik karışma sorununun ortaya çıkmasıdır. iPhone dokunmatik basmıyor sorununun çözümü dokunmatik entegresinin değişimidir. TEKNOWAY’de  iPhone dokunmatik entegresi değişimi,  konusunda Apple uzman ekiplerimiz tarafından birkaç saat içerisinde çözüme kavuşturulur. Diğer taraftan bazı teknik servisler ekran değişimi yaparak sorunu çözebileceklerini önerebilirler fakat ekran değişimi sonrasında da aynı sorun devam edecektir.

 

Bu gönderiyi paylaş