Xiaomi M365 ve Pro Scooter Batarya Onarımı ve Tamiri

Xiaomi Scooter Pro 2 Batarya değişimi

Xiaomi M365 ve Pro Scooter Batarya Onarımı ve Tamiri

Scooter tutkunlarının en fazla tercih ettiği modellerden olan Xiaomi M365 ve Pro scooter batarya onarımı ve tamiri bu yazımızın konusu. Xiaomi M365 özellikleri ve kullanım kolaylığı ile öne çıkan bir modeldir. Scooter’larda önemli olan güç tasarrufu özelliği oldukça kuvvetli olan M365, 30 km menzil ve 25 km/s hız sunuyor. Bu doğrultuda standart verilerden daha uzun süre çalışıyor ve çok daha fazla yol yapabiliyor. Mesafe olarak çok uzun olmasa da şehir içinde bir yerden bir yere gitmeyi pratik ve daha hızlı bir şekilde sağlayan scooter’larda güç tasarrufu oldukça önemli bir konudur. Xiaomi M365’in enerji tasarrufu modu açık olduğunda en fazla 18 km/s hızda gidebiliyor. Enerji tasarrufu modu aktif olduğunda yokuş çıkarken zorlanma veya yokuşta zor hızlanma gibi sorunlarla karşılaşılabilir. Böyle bir durumda güç tasarrufu modunu kapatmak daha doğru olabilir.

15 derecelik tırmanma açısı sunan Xiaomi M365 yükünüz çok fazla değilse sorun yaratmadan gidebilir ve yokuşları çıkabilir. Xiaomi M365 scooter güç tasarrufu özellikleri arasında rejeneratif frenleme özelliği de çok etkili olmaktadır. Elektrikli scooter’da rejenatif frenleme nedir, rejenatif fren ne kadar kazanç sağlar, yüzde kaç batarya şarjı yapar benzeri soruları sıkça duyuyoruz. Xiaomi’ye özel verim artıran teknolojiler arasında yer alan rejenatif frenleme; yokuş inme veya frenleme gibi scooter’ın yavaşladığı sırada dinamo etkisi yaparak scooter’ı dinamo takılı gibi şarj etmeyi sağlamaktadır.

Xiaomi M365’ten daha yeni bir model olan M365 Pro ise daha büyük bir batarya ile geliyor. Daha iyi frenlere sahip cihazda öte yandan daha modern bir gösterge paneli bulunuyor.

Xiaomi M365 ve Pro Scooter Hızlanma Süreleri Ne Kadar?

İki scooter’ın hızlanma performanslarını değerlendirmek gerekirse her iki modelde de 60 kg standart yük varken M365 Pro modeli 25 km hıza 6 saniyede çıkıyor, M356 ise 7 saniyede en yüksek hıza ulaşabiliyor. Aradaki 1 saniye fark önemsiz olarak gözükse de sürüş deneyimi sırasında değerlendirildiğinde farkı kolayca hissedebileceğinizi belirtelim. Diğer taraftan her 15 kg yük artışında her iki modelde de hızlanma sürelerinde ortalama 1 saniye artış görülürken en fazla yük değerinde bu fark 2 saniyeye kadar çıkmaktadır.

Xiaomi M365 Pro15 derecelik tırmanma açısı olan bir yolda 22 km/s hıza ulaşabilirken, M365 18 km/s hıza ulaşabilmektedir. Xiaomi M365 Pro 20 derecelik eğime sahip bir yolda kullanıma uygunken; Xioami M365 ise 15 derecelik tırmanma açısı olan bir yolda kullanıma daha uygundur.

Xiaomi M365 ve PRO Scooter Batarya Farkı Nedir?

Asıl konumuz olan Xiaomi M365 batarya ve M365 Pro batarya arasındaki farka geldiğimizde, değerlendirmemiz gereken menzil mesafesidir. Xiaomi M365 287 Wh batarya kapasitesine sahipken, Xiaomi M365 PRO batarya kapasitesi ise 474 Wh.

Şayet scooter’ı kullanacağınız belirli bir mesafe varsa, bu mesafeye göre ihtiyacınız olan scooter modelini seçmenizde fayda var.

Satın alma aşamasında olan kullanıcılarımıza bilgi vermek gerekirse Xiaomi M365 PRO 45 km menzile sahipken; Xioami M365 ise sadece 30km menzile sahiptir.

Günümüz scooter’larda kullanılan iyon-lityum pillerde zaman içerisinde ve kullanım şartlarına göre performans kaybı olması normaldir. Ortalama bir rakam vermek gerekirse 500 şarj döngüsünden sonra  li-ion pilin maksimum kapasitesinin yüzde 30’unu kaybetmektedir. Dolayısıyla buradan yola çıkarsak günde 32 km gidip gelmek zorundaysanız, muhtemelen en az 41 km menzile sahip bir scooter seçmeniz gerekir.

Xiaomi M365 ve PRO Scooter Pil Onarımı Nasıl Yapılır?

Xiaomi M365 ve M365 PRO elektrikli scooter bataryada bir arıza meydana geldiğinizde istikrarsız performans değerleriyle kendine gösterir. Elbette her arızada pilde bir sorun olduğunu düşünmeyin. Yapılan kontrollerin ardından gerekirse batarya değişimi yaptırın.

Bunun öncesinde anakartın kontrol edilmesi, bağlantıların ölçüm cihazı ile testi ve kalibrasyon gibi işlemlerin yapılması, ardından izlenmesi gereken çözüm yolunun seçilmesi gerekir. Normal şartlarda pil seviyesinin düşük yüzdelerle yükselip alçalması beklenebilir, ancak bu oranın ortalamadan yüksek olması halinde yüksek ihtimal bataryada çözülmesi gereken bir sorun vardır.

Mobil elektronik cihazların gücünü aldığı pillerin belirli bir ömrü bulunmaktadır ve zamanı geldiğinde değişmezse performans düşüklüğü yaşarsınız ya da cihaz hiç çalışmaz. Tabii batarya değişimi zamanını belirlemek biraz da kullanıcıya bağlıdır. Başta Xiaomi M365 ve M365 Pro scooter’ınızı hangi sıklıkla kullandığınız, cihazın bakımlarını yaptırıp yaptırmadığınız ve ayrıca düzgün bir şekilde kullanıp kullanmadığınız gibi dinamikler pilinizin ömründe etkili olmaktadır.

Xiaomi elektrikli scooter pil değişimi oldukça teknik ve bazı şartlara dikkat ederek yapılması gereken bir işlemdir. Teknoway gibi alanında uzman ve profesyonel teknik ekibe sahip bir serviste yalıtımsal özelliklere dikkat edilerek Xiaomi M365 ve M365 Pro scooter pil değişiminin yapılması gerekmektedir. Yalıtımsal özelliklere dikkat edilmesi ilerleyen dönemlerde sıvı temasına bağlı potansiyel arızaların ortaya çıkmasını engellemeye yarar. Orijinal pil kullanımı Xiaomi elektrikli scooter batarya değişimi işleminde özen gösterilmesi gereken bir diğer önemli konudur. Yan sanayi piller ile yapılan değişim işlemleri ekonomik olarak başta daha uygun gibi gelse de yeterli menzil performansı sunmamaları ve kısa ömürleri sayesinde kısa bir zaman sonra kullanıcıya daha pahalıya mal olacaktır. Bu yüzden tercihiniz her zaman uzman bir teknik serviste orijinal yedek parça ile değişim yaptırmak yönünde olsun.

Kredi Kartı ile Taksitli Scooter Batarya Değişimi

Teknoway olarak 16 yıllık teknik servis tecrübemizle İstanbul Anadolu yakasının Kadıköy bölgesinde Xiaomi elektrikli scooter alanında deneyimli uzman personelimiz ve profesyonel ekipmanlarımızla hizmet vermekteyiz. Teknik servisimizde scooter batarya değişimi ile birlikte scooter lastik değişimi, scooter fren ayarı bakımı, scooter çamurluk değişimi, scooter göbek ve gidon değişimi, scooter ekran değişimi ve scooter anakart değişimi gibi her türlü scooter onarımı yapılmaktadır. Scooter tamir ve onarım işlemleriniz için İstanbul içi elden teslim ve İstanbul dahil şehir dışı ücretsiz kargo imkanı ile cihazlarınızı bize ulaştırabilirsiniz.

Xiaomi M365 ve Xiaomi M365 Pro  batarya değişimi en fazla 1 saat içerisinde tamamlanır. Bu süre içerisinde beş katlı Teknoway mağazamızda dilerseniz akıllı telefonları, akıllı telefon aksesuarlarını, elektrikli scooter modellerini ve aksesuarlarını inceleyebilir; dilerseniz dördüncü kattaki kafemizde dinlenebilirsiniz. Teknoway alışverişlerinde ve tamir işlemlerinde tüm müşterilerimiz kredi kartı ile ödeme ve taksit imkanından faydalanabilir. Xiaomi M365 ve Pro Scooter batarya onarımı ve tamiri ihtiyacı olan müşterilerimiz dilerlerse  kredi kartı 9 taksit veya 12 taksit gibi uygun ödeme koşulları avantajından yararlanabilmektedir.

Xiaomi Elektrikli Scooter Batarya Tamiri Servisi Nerededir?

Nüfus yoğunluğu ve bu paralelde scooter kullanımı yoğunluğu açısından da birinci sırada olan İstanbul elektrikli scooter servisleri olarak da ilk sırada yer almaktadır. Tabii bu noktada güvenebileceğiniz iyi bir Xiaomi elektrikli scooter teknik servis bulmak daha da güç hale gelebilir. Her scooter kullanıcısı hızlı,  kaliteli ve uygun fiyatlı bir hizmet arayışı içerisindedir.  

Teknoway elektrikli scooter tamiri konusunda sahip olduğu uzman personeli, profesyonel ekipmanları ve her markaya ve modele uygun uygun fiyatlı orijinal yedek parça alternatifleriyle en doğru adaylardan biridir. Elektrikli scooter’lar hakkında bakım, onarım ve diğer aklınıza gelebilecek her türlü sorularla ilgili 0 (537) 958 02 02 no’lu telefonumuz ile bizden destek alabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş