Bisiklet-Scooter Bataryaları Pil Yenileme

En iyi Scooter Servisi

Bisiklet-Scooter Bataryaları Pil Yenileme

Elektrikli scooter’ların günlük hayatımızda ciddi bir öneme sahip olmaya başladığı aşikar. Özellikle de trafiğin çok yoğun olduğu ve bir yerden bir yere gitmenin zorlaştığı İstanbul’da kişisel kullanımın yanında hem belediyenin hem özel işletmelerin bu işe el atmasıyla sokaklarda ve caddelerde birçok scooter kullanıcısıyla karşılaşabiliyoruz. Bisiklet-scooter’ların bu denli yaygınlaşmasında kolay taşınabilirlik, park derdinin olmaması, bisiklet-scooter fiyatları, düşük enerji tüketimi maddelerini sıralamak mümkün. Ne kadar düşük enerji tüketimi söz konusu olsa da her elektronik cihazda olduğu gibi elektrikli scooter’ların da belli bir pil ömürleri vardır. Ancak bir yerden bir yere ulaşmak için kullanılmalarından dolayı scooter pil ömrü çok daha kritik bir öneme sahiptir. Bu yazımızda bisiklet-scooter bataryaları pil yenileme konusunu ele alıyoruz.

Elektrikli Scooter Pil Ömrü Ne Kadardır?

Elektrikli scooter pil ömrü söz konusu olduğunda scooter’ı ne kadar kullandığınızın, bakımlarını yaptırıp yaptırmadığınızın ve ne kadar özenli kullanıp kullanmadığınızın önemli rollere sahip olduklarını unutmayın. Tıpkı akıllı telefonlarda olduğu gibi bahsettiğimiz faktörlerin önemi birkaç sene de kendini göstermektedir. Scooter’ı ilk kullanmaya başladığınızda pil yüksek performanslıdır. Uzun süreli menzillere en rahat şekilde gidebildiğiniz zamanlardır. Fakat 2-3 yıl sonra kullanım sıklığına, nasıl kullandığınıza ve ne kadar bakım yaptırıp yaptırmadığınıza bağlı olaraktan pil performansında olumsuzluklarla karşılaşabilirsiniz.

Scooter batarya performansı nasıl ölçülür merak edilen konular arasındadır. Pil performansını en iyi değerlendirmenin yolu en yüksek hızı ve menzili baz almaktır. Elektrikli scooter kullanımı sırasında yapabildiğiniz hız ve gidebildiğiniz mesafe değerinde farkedilir derecede düşüş söz konusuysa, scooter pil yenileme veya elektrikli scooter pil tamiri zamanının yaklaştığını düşünebilirsiniz. İstanbul Anadolu Yakası tarafında Kadıköy’ün merkezi bir konumunda yer alan Teknoway olarak elektrikli scooter batarya tamiri işlemi için uzman ekibimiz tarafından scooter’ınıza uygulanan batarya kalibrasyonu ile pil ömrü hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ortaya çıkan neticeye göre de ihtiyacınız olan çözüm yolu belirlenir ve sizle paylaşılır. Batarya ömrünü tamamladıysa elektrikli scooter batarya tamiri mümkün olmadığı için size scooter pil değişimi alternatifini sunmaktayız. Elektrikli scooter batarya değişimi gerekiyorsa Teknoway olarak en uygun fiyatlı elektrikli scooter yedek parçası ile pil yenileme işlemini hayata geçiriyoruz.

Elektrikli Scooter Batarya Tamiri Nasıl Yapılır?

Elektrikli scooter batarya arızası, performans değerlerindeki dengesizlikle kendini belli edebilir. Böyle bir durumda batarya değişimi kararı öncesinde bazı kontrollerin yapılması gereklidir. Bu kontroller arasında anakartın kontrol edilmesi ve bağlantıların ölçüm cihazı ile testi gibi işlemler yer almaktadır. Bu kontrollerin ardından izlenecek yolun seçilmesi gerekir.

Elektrikli scooter batarya pil değişimi zamanı nasıl anlaşılır? Bu sorunun cevabına istinaden elektrikli scooter batarya problemi yaşadığınızın en büyük göstergelerinden biri pil seviyesinin yükselip alçalmasıdır. Düşük yüzdelerle gerçekleşen yükselip alçalmalar normal kabul edilebilir fakat yüksek oranlarda olması halinde kısa zaman sonra elektrikli scooter bataryası ile ilgili sıkıntı yaşama ihtimaliniz yüksektir. Daha önceki bölümümüzde de bahsettiğimiz üzere elektrikli scooter pil tamiri yaptırmak gibi bir durum söz konusu değildir. Scooter pili ömrünü tamamlayan bir parçadır ve her cihazda olduğu gibi performansını kaybettiği zaman değişimi şarttır. Değişim zamanını ne kadar uzun aralıklarla tutarsanız elektrikli scooter sizin için o kadar ekonomik bir ulaşım aracı olur. Uzun süreli scooter batarya kullanımı için ise bataryayı fazla yormayacak sıklıkta kullanmaya, bakımının aksatılmamasına ve özenli kullanıma dikkat etmek gerekir. Biraz daha özenli davranarak scooter pili ömrünü ay ve hatta yıl bazında uzatabilirsiniz.

Elektrikli Scooter Pil Sıvı Teması Neden Olur?

Elektrikli scooter pil sıvı teması gerekli önlemler alınması halinde çok fazla karşılaşılabilir bir arıza türü değildir. Ancak scooter’ın dışarıdan darbeye açık bir durumda olması veya daha önceden teknik müdahale görmesi sebebiyle düzgün kapatılmayan batarya haznesi elektrikli scooter batarya sıvı teması sorununa neden olabilir. Scooter pil arızası yaşamanıza neden olacak durumlar bunlarla sınırlı değil. Scooter’ın özellikle yağmurlu günlerde kullanılması ve yağmurun altında fazla kalması, suya karşı koruyuculuğunu kaybetmiş bir scooter’da pil problemi oluşmasına yol açacaktır. Dolayısıyla bu tarz problemlerle karşılaşmamak için elektrikli scooter’ınızı özellikle suya karşı dayanıklı olacak şekilde korumanız gerekir. Ayrıca scooter’a yapılacak tüm teknik müdahalelerin bilgi ve tecrübe birikimi yüksek uzman bir teknik serviste yapılmasına özen gösterin. Suya maruz kalan bir elektrikli scooter’da suyun zamanla ortaya çıkan korozyon etkisi ile oksitlenme yapabilecek arıza sadece pili değil scooter’ın diğer parçalarını da bozabilir ya da zarar verebilir. Dolayısıyla elektrikli scooter teknik servis seçimi konusunda fiyattan daha çok uzmanlık ve tecrübeye önem vermenizi tavsiye ediyoruz.

Xiaomi elektrikli scooter pil sıvı teması nasıl anlaşılır? Bu sorunun birden fazla cevabı olabilir. Elektrikli scooter pil sıvı teması arızasının bazı belirtileri bulunmaktadır. Scooter geç şarj oluyor, scooter şarjı hemen bitiyor, scooter batarya ısınıyor, scooter şarj olmuyor benzeri sorunlar pildeki bir sorundan kaynaklanıyor olabilir. Elektrikli scooter’ınızda bunlar veya benzeri şikayetleriniz bulunmaktaysa arıza tespiti yaptırmak üzere Teknoway’e gelebilirsiniz. Scooter batarya değişimi söz konusu olduğunda teknik servisimizde orijinal yedek parçalarla pil değişimi yaptırabilirsiniz.

Scooter Batarya Değişimi Ne Kadara Yapılır?

Elektrikli scooter pil değişimi ihtiyacı doğduğu zaman bu işlemin alanında uzman bir teknik serviste yapılması gerekmektedir. Scooter batarya değişimi, teknik servis ortamında yalıtım özelliklerine dikkat edilerek yapılması gereken hassas bir işlemdir. Çünkü pil arızasına en fazla sebep olan sıvı teması ihtimalini azaltmak önemlidir. Ancak bu şekilde potansiyel pil arızalarının ortaya çıkmasının önü alınabilir.

Bisiklet-scooter bataryaları pil yenileme hakkında dikkat edilmesi gereken bir diğer detay da orijinal scooter pili kullanımıdır. Daha ekonomik olması açısından orijinal pil kullanımı yerine yan sanayi pil kullanmayı düşünebilirsiniz. Ancak atlamamanız gereken şudur ki, yan sanayi piller uzun vadede ömürlerinin daha kısa olması sebebiyle menzil performansları da daha düşük olmaktadır. Bu da daha sık pil değişimi ve daha fazla maliyet anlamına gelir. Kısacası önceliğiniz her zaman Teknoway gibi uzman bir serviste orijinal batarya değişimi olsun.

Kredi Kartı ile Taksitli Scooter Batarya Değişimi Nerede Yapılır?

16 yıllık teknik servis tecrübesine sahip İstanbul’un Anadolu yakasında Kadıköy’de bulunan Teknoway, elektrikli scooter konusunda deneyimli uzman teknik ekibiyle hizmet vermektedir. Elektrikli scooter batarya değişimi dahil her türlü scooter onarımı için İstanbul içi elden teslim ve ücretsiz kargo ile şehir dışı elektrikli scooter onarımı için ulaşan tüm cihazları aynı titizlikle tamir ediyoruz. Scooter pil değişimi sırasında mağazamızda sizi ağırlamaktan memnuniyet duyarız. Beş katlı Teknoway mağazamızda dilerseniz akıllı telefon modellerini, akıllı telefon aksesuarlarını ve elektrikli scooter modellerini inceleyebilir veya dilerseniz dördüncü kattaki cafemizde çay ve kahve hizmetinden faydalanabilirsiniz. Teknoway alışverişlerinizde ve tamir işlemlerinizde tüm müşterilerimiz kredi kartı ile ödeme ve taksit imkanı sağlayabilmekteyiz. Bisiklet-scooter bataryaları pil yenileme ihtiyacı olan müşterilerimiz dilerlerse  kredi kartı 9 taksit veya 12 taksit gibi uzun vade ucuz ve uygun ödeme koşulları avantajından yararlanabilmektedir. Ayrıca elektrikli scooter’lar hakkında bakım, onarım ve diğer aklınıza gelebilecek her türlü sorularla ilgili 0 (537) 958 02 02 no’lu telefonumuzdan destek alabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş