Telefon Satarken Sözleşme

Yenilenmiş Telefon Mağazası

Telefon Satarken Sözleşme

Anında Nakit Sat

Telefon satarken sözleşme, telefonu satan ve alan kişi için günümüzde artık mecburi olan ikinci el cep telefonu satış sözleşmesi olarak bilinen belgedir. Bu sözleşme hem alıcıyı hem de satıcıyı güvence altına alır. Daha önceden yasa dışı işlerde kullanılan bir telefon başkasına satıldıktan sonra alıcıya sıkıntı yaşatabilir. Tanımadığımız birinden ya da bir telefon satıcısından 2. el telefon aldığımızda, telefonun geçmişiyle ilgili bir bilgiye sahip olmadığımız için hiç aklımıza gelmeyen bir zamanda daha önceki sahibinin kötü veya yasa dışı işlerinden sorumlu tutulabiliriz. Öyle ki telefon çalıntı bile olabilir.

Telefon Satış Sözleşmesi Nedir?

Telefon satış sözleşmesi hem telefonu satan kişiyi hem de telefonu alan olan yeni sahibinin kendilerini güvenceye almalarını sağlayan sözleşmedir. Ülkemizde bu sözleşme artık zorunlu hale gelmiştir. Bunun nedeni satın aldığınız telefonu daha önce kimlerin kullandığının bilinmesi ve isimlerinin saklanması önemlidir. Aksi takdirde siz satın almadan önce cihazla yapılan kötü veya yasa dışı işler ortaya çıktığında, bunlardan siz sorumlu tutulursunuz. Telefon satış sözleşmesi .png .jpg .doc formatlarında olabilir.

Hızlı gelişen cep telefonu teknolojisi, kullanıcıları bu yeni teknolojilerden faydalanmak veya ihtiyaçlarına uygun başka telefon almayı istemeleri neticesinde mevcut telefonlarını satmaya yöneltmektedir. Telefon satışı gerçekleştikten sonra artık telefonla ilgili tüm işlemlerden yeni sahibi sorumlu olur. Telefonu satan kişinin bundan böyle o telefonla yapılacak olan işlemlerden sorumlu olmamak için satış sözleşmesi hazırlaması, hem alıcının hem de satıcının bu belgeyi imzalaması gerekir.   Böylece hem cihazı satan hem de cihazı alan kişi kendini güvenceye alır.

Neden İkinci El Telefon Satış Sözleşmesi Gerekli?

  • Satın alınan cep telefonu daha önceden yasa dışı işlerde kullanılmış olabilir.
  • Satın almadan önceki dönemle ilgili bir sorun çıkması halinde, gerekirse satıcıyla ilgili yasal işlem yapılabilir.
  • Cep telefonunu satın alan kişinin cihazı yasa dışı işlerde kullanması halinde, satan kişi satış tarihinden sonra cihazı kullanmadığını kanıtlayabilir.
  • Alınan veya satılan cep telefonunun garantisi, arızası veya bir ayıbı olması halinde satış sözleşmesi ile şikayet edilebilir.
  • Hem alıcının hem de satının satış işleminden sonra kendilerini güvenceye alabilmeleri için.

Telefon Satarken Sozlesme

Telefon Satış Sözleşmesi Nasıl Yapılır?

Telefon satış sözleşmesini internetten hazırlanmış bir şekilde indirmek mümkündür.  Yazıcıdan çıktı alınamaması halinde bir A4 kağıda yazılarak da satış sözleşmesi hazırlanabilir. En üste başlığı yazdıktan sonra  “… tarihinde… IMEI numaralı … model ve marka cep telefonunu 2. el olarak satıcı TC No: … Satıcı Adı: … dan aldım ya da sattım. Alıcının ve satıcının ad ve soyadlarına ek olarak imza bölümlerini de belirttikten sonra belirtilen yerler doldurulur ve karşılıklı imzalanır. Örnek olarak yukarıdaki hazır sözleşmeye göre de hazırlayabilirsiniz.

Satış Sözleşmesi Kimler Arasında Yapılır?

Satış sözleşmesi alıcı ve satıcı arasında yapılan ve hukuki boyutu olan bir sözleşmedir. Satış sözleşmesi hem alıcıyı hem de satıcıyı satış tarihinden önce yapılmış karşı tarafla ilgili olumsuz ya da yasa dışı durumlardan korur. Satış yapacağınız satış sözleşmesinde mümkün olabildiğince detaya yer verebilirsiniz. Örneğin satış sözleşmesine fiyat bilgisini de ekleyebilirsiniz TEKNOWAY’de gerçekleştirilen satışlarda her marka ve model için cep telefonu satış sözleşmesi yapılabilmektedir.

İkinci El Cep Telefonu Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

İkinci el telefon satın alırken çalıntı olup olmadığının kontrolünü yapabilmek için telefonun faturasını görmek önemlidir. Bu şekilde telefonun faturasındaki IMEI numarası ile telefonun IMEI numarasını karşılaştırma imkanı olur. Eğer numaralar birbirini tutmuyorsa faturadaki telefon ile elinizdeki telefon aynı değildir ve çalıntı olma ihtimali vardır.

İkinci El Cep Telefonu Değeri Hesaplama

Kadıköy’de merkezi bir konumda bulunan Teknoway İstanbul’da ikinci el cep telefonu alımı satımı konusunda haklı bir nama sahiptir. 16 yıllık tecrübesiyle Teknoway, en büyük ve en güvenilir cep telefonu mağazası olarak bilinmektedir. Ayrıca artık günümüzde oldukça yaygın hale gelen ikinci el cep telefonu alımı satımı konusunda mutlaka uğranan adreslerden biri haline gelmiştir.

Teknoway’e gelen müşterilerimiz ikinci el cep telefonu değeri hesaplama konusunda uzmanlarımıza danışarak en uygun fiyatlı takas rakamlarını alabilirler. İstanbul’da ikamet etmeyen kullanıcılarımız da internetten ikinci el cep telefonu alımı satımı yaptığımız telefonsat.teknoway.com.tr platformumuzu kullanabilir. Anında Nakit Telefon Sat sloganıyla devreye aldığımız yeni servisimiz sizden telefonunuzun kullanım geçmişine dair bilgileri gireceğiniz bir form sunuyor ve bu form doğrudan müşteri temsilcimize ulaşarak size anında canlı destek üzerinden telefon satma fırsatı veriyor. Üstelik İstanbul dışında olsanız bile Türkiye’nin her yerinden bu sistemle ikinci el cep telefonu satma ve ikinci el cep telefonu değeri hesaplama yapabilirsiniz. Anında Nakit Telefon Sat sistemi basit şekilde girdiğiniz verileri müşteri temsilcimize iletirsiniz. Bu şekilde cep telefonu için anında nakit fiyat satış teklifi alabilirsiniz. Müşteri hizmetleri yetkilimiz de tüm bilgilere sahip olduğundan size ek soru sormadan ikinci el cep telefonu için en yüksek fiyat sunacaktır.

Teknoway’in Anında Nakit Telefon Sat sistemi sadece telefonunuzu satmak konusunda sizi yardımcı olmaz. Konuyla ilgili telefoncular telefonu ne kadara alır, telefonum ikinci elde kaça gider, telefonum ne kadar eder, telefonumu takasta kaça sayarlar, telefonumu kaça alırlar gibi kafanızdaki soru işaretlerini müşteri temsilcimize sorarak giderebilirsiniz. Farklı platformlarda benzer bir formu doldurduğunuzda ancak teşekkür ederiz size dönüş yapılacaktır mesajı alırsınız. Teknoway’de ise canlı olarak WhatsApp üzerinden müşteri hizmetleri yetkilimizle görüşerek fiyat teklifi alma şansına sahipsiniz. Bu ayrıcalıklı hizmeti Türkiye’de sadece bizim sunduğumuzun altını çizmek isteriz. Bu hizmetimiz sayesinde İstanbul’da olmayan müşterilerimiz de cep telefonlarının ikinci el alım fiyatını öğrenebiliyorlar. Satma kararı almanız halinde de ücretsiz kargoyla bize gönderebilirsiniz. İstanbul sınırları içindeyseniz de moto-kurye ile anında nakit ödeme ile telefon satışı yapabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş