Elektrikli Bisiklet Pil Fiyatları

Elektrikli Bisiklet Pil Fiyatları

Elektrikli bisikletler uzun bir süredir yaşamımızda ve alıştıktan sonra onlardan uzak kalmak bir hayli zor gelebilir. Genelde bir kaza veya kullanım hatasına bağlı sorun gelişmedikçe elektrikli bisikletlerin sorunsuz cihazlar olduğundan bahsedebilmek mümkün. Ancak pek tabii batarya içerdiklerinden tüm bataryalı cihazlar gibi bir süre sonra batarya değişimi gerekebiliyor. Elektrikli bisiklet pil fiyatları konusunda araştırma yapıyorsanız bataryanın eskimesine bağlı bazı şikayetlerden yakınıyor olabilirsiniz. Fakat bu tabii tam anlamıyla bataryanızın eskidiğini de göstermeyebilir. Bu yazıda elektrikli bisiklet pil fiyatlarına değineceğiz ve pilin ne zaman değişmesi gerektiğinden, pil değişimi veya pil tamiri gerektirebilecek durumların farklılıklarından, kullanım sırasında yaşanabilecek bazı belirtilerden bahsedeceğiz. Elbette elektrikli bisiklet bataryaları belirli bir kullanım süresi sonunda değişmek zorunda ancak bataryaların yapısı teknik olarak biraz bilindiğinde genel düzeydeki bir arızanın birkaç pilden kaynaklı olabileceği tahmin edilebilir. Akıllı telefon ve taşınabilir bilgisayar gibi ürünlerin bataryaları kendi özel yapısına sahip olduğu için ve çok ileri düzey bir depolama alanı sunmadığından genelde tamir edilmez, değiştirilir. Ancak elektrikli bisiklet bataryaları tamir edilmeye çok daha elverişlidir.

Elektrikli bisiklet pil fiyatları bugün yüksek denebilecek düzeydedir. Elbette modeline göre değişken bir fiyattan bahsedebiliriz ancak yine de başlangıç olarak 1500-2000 TL’ye hazırlıklı olmak gerekir. Batarya ve anakart elektrikli bisikletlerin en yüksek fiyatlı ve en iyi korunması gerekli parçaları arasındadır. Bu nedenle de kullanım sırasında hassas davranılması gerekir. Vakti zamanında 3000 TL gibi bir rakama elektrikli bisiklet almış bir kullanıcı için günümüzde 2000 TL veya üzerinde batarya yenileme ücreti ödemenin ne kadar can sıkıcı olabileceğini tahmin ediyoruz. Bu nedenle batarya konusunda iyi bir arıza tespiti yaparak hareket etmelisiniz ve profesyonel olmadığı sürece batarya değişimi önerilerine kulak vermemelisiniz. Teknoway olarak İstanbul’da en ileri düzey teknik imkanlarla elektrikli bisiklet tamiri yapmaktayız. Eğer bataryanızdan bir şüpheniz varsa ücretsiz kargo ile bize göndererek test ve kalibrasyon yaptırabilirsiniz. Eğer batarya ömrü tamamlandıysa size en uygun fiyatlar ve ödeme koşulları ile yeni bir batarya sağlayabiliriz veya sıvı teması, kısa devre gibi nedenlerle arızalanan hücreleri yenileyerek bataryanızı çok daha ucuz tamir ücretleri ile kurtarabiliriz.

Elektrikli Bisiklet Pil Fiyatları Neye Göre Değişiyor?

Elektrikli bisiklet pil fiyatları değişkendir. Bugün 4-5 bin TL’lik ve modeline göre daha yüksek fiyatlı olan elektrikli bisiklet pil fiyatlarından bahsedebilmek mümkündür. Biraz önce de belirttiğimiz gibi fiyatlar elektrikli bisikletin marka ve modeline göre değişkenlik gösteriyor. Normal şartlarda elektrikli bisikletlerde 18650 Li-ion piller kullanılır ve çok sayıda pilin paralel ve seri bağlanması sonucu motorun ihtiyaç duyacağı voltaj ve menzile yönelik depolama alanı değerleri belirlenir. Akıllı telefon ve taşınabilir bilgisayarların aksine elektrikli bisiklet bataryaları tamir konusunda müdahaleye imkan sağlamaktadır. Deneyimli teknisyen kadrosu ve özel cihazları ile Teknoway elektrikli bisiklet batarya tamiri konusunda uzmanlaşmış bir markadır. Elektrikli bisiklet bataryaları modeline göre plastik bir kutuda veya bir yalıtım folyosu içerisinde bulunabilir. Teknoway olarak batarya üzerinde gerçekleştirdiğimiz ölçüme göre bataryanın ömrünün düzeyini belirleyebiliyoruz ve hücre değişimi yapılarak kurtarılıp kurtarılamayacağını sizlere bildiriyoruz. Normal şartlarda ömrünü tamamen tamamlamamış olan bataryalarda arızalı hücreler nedeniyle daha düşük voltaj ve depolama alanına bağlı sorunlar ortaya çıktığında birçok servis batarya değişimi şeklinde öneride bulunur. Teknoway ise değişim yapan değil tamire odaklı bir teknik servistir. Size 1500-2000 TL batarya parası ödetmek yerine çok çok daha ucuz rakamlara pil tamiri ihtiyacınızı karşılayabiliriz.

Yeni elektrikli bisiklet pilinin montajı oldukça kolaydır ve birçok servis elindeki teknik yetersizliklerden bu yolu tercih etmektedir ancak sorunsuz bir elektrikli bisiklet kullanımı için bu da yeterli olamamaktadır. Pil değişimi yapıldıktan sonra sıvı temasına karşı elektrikli bisiklet ve pil korunaklı hale getirilmelidir ve birçok serviste buna özen gösterilmemektedir. Sıvı temasına maruz kalan pil zamanla tekrar arızalanarak kullanıcıya masraf açmaktadır. Teknoway’de gerçekleştirilen batarya tamiri işleminde batarya fabrikadan çıktığı haline getirilir ve özel folyolama makinesi ile su yalıtımı yapılır. Ayrıca elektrikli bisikletin kapatılması sırasında da yalıtım uygulanır. Böylece yağışlı havalarda kullanım sırasında elektrikli bisikletin içine su girmeyerek oksitlenme sonucu batarya arızası veya pil bozulması gibi sorunların önüne geçilmektedir. Teknoway aynı zamanda elektrikli bisikletlerin tüm yedek parçalarını uygun fiyata temin edeceğiz bir merkez konumundadır. Elektrikli bisikletinizle ilgili yedek parça ihtiyaçlarınıza size en uygun fiyat teklifini sunabiliriz ve ücretsiz kargo ile adresinize teslim edebiliriz. Dilerseniz elektrikli bisikletinizi sizden alarak tamir edebilme imkanımız da bulunmaktadır. Elektrikli bisiklet aksesuar, yedek parça ve ikinci el alım-satım hizmetleri için Kadıköy’deki mağazamızı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Batarya Tamiri Sırasında Uygulanan İşlemler

Elektrikli bisiklet pil fiyatları her zaman batarya tamiri fiyatlarına göre yüksek olmaktadır. Servisimiz Teknoway’e arızalı olarak gelen tüm elektrikli bisikletlere önce ücretsiz arıza tespiti çalışması kapsamında pil testi uygulamaktayız. Pil testi sonuç değerleri istenen aralıkta çıkan elektrikli bisikletlerde pil kalibrasyonu yapılarak arıza tespiti devam ettirilmektedir. Pil değerleri sorunlu olan elektrikli bisikletlerde ise öncelikle pilin yalıtım folyosunu çıkartıyoruz ve bu kez hücre bazlı ölçümlere geçiyoruz. Yani batarya 30 hücreli bir pilden meydana gelmişse her bir hücrenin tek tek ölçümünü gerçekleştiriyoruz ve değerlerin birbirine yakınlığına bakıyoruz. Farklı değerlerdeki bataryaları sökerek tamamen şarj edip ne derecede görevini yerine getirebildiğini ölçümleyerek pil arıza tespiti işlemini tamamlıyoruz. Pilin arızalı olduğu teknisyenler tarafından kararlaştırıldığında müşterimize bilgi vererek pili değiştiriyor ve fabrikadan çıktığı şekliyle bağlantısını yaparak batarya paketi içerisine yerleştiriyoruz. En son olarak batarya genel bir teste tabi tutulur ve her şey yolundaysa yalıtım folyosu kapatılarak müşteriye teslimi yapılır. Servisimizde gerçekleştirilen tüm elektrikli bisiklet pil tamiri işlemleri garantili olarak yapılmaktadır. Pil tamiri teknik servis ücreti konusunda bilgi almak için iletişim sayfası üzerinden bizlerle iletişim kurabilirsiniz. Teknoway her zaman müşteri kazanma öncelikli bir işletme olma anlayışına sahiptir. Bu nedenle en uygun yedek parça fiyatlarını en düşük işçilik ücretleri ile sizlere yansıtmaktayız.

İstanbul Kadıköy’de elektrikli bisiklet tamiri servisi olarak hizmet gösteren Teknoway teknik onarımlar anlamında 20 yıla yaklaşan bir geçmişe sahiptir. Kadıköy’deki en eski ve en güvenilir tamirci olan firmamız bugüne kadar yaptığı onbinlerce tamir işleminde birçok kullanıcının memnun şekilde ayrılmasını sağlamıştır. Mağazamızda ayrıca aynı gün telefon tamiri yaptırabilir, İstanbul’da ikamet etmiyorsanız dahi ücretsiz kargo ile ürün gönderimi yapabilirsiniz. Teknoway ayrıca nakit fiyata değerinde telefon alımı da yapmaktadır. Geliştirmiş olduğumuz Telefon Sat sistemi ile form doldurarak cep telefonunuzun o anki piyasa değerini öğrenebilir ve müşteri temsilcimizin teklifi sonrasında satış işlemlerini başlatabilirsiniz. İnternetten kolay cep telefonu satışı yapmanızı sağlayan hizmetiyle Teknoway İstanbul’da olmayan kişiler için de yüksek fiyata telefon satabilme fırsatı veriyor. Elektrikli scooter gibi ürünleri de Teknoway’in platformu üzerinden yine yüksek fiyata anında nakit değerinde satabilirsiniz. Teknoway Kadıköy’ün en bilinen telefon tamircisidir ve elektrikli bisiklet ile elektrikli scooter tamiri alanlarında da oldukça olumlu yorumlara sahip olan bir işletmedir. Elektrikli bisikletinizle ilgili tüm sorunların çözülmesi için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Bu gönderiyi paylaş