Elektrikli Bisiklet ve Scooter Batarya Pil Tamiri

Elektrikli Bisiklet ve Scooter Batarya Pil Tamiri

En titiz elektrikli bisiklet ve scooter kullanıcısı bile günün birinde batarya pil tamiri ile servisin kapısını çalmak zorunda kalabilir. Sonuçta enerjisini pil veya bataryadan sağlayan tüm cihazlar gibi elektrikli bisiklet ve scooter’lar da belirli bir batarya ömrüne sahiptir. Genelde elektrikli bisiklet bataryası ömrü kaç yıldır veya elektrikli scooter pili kaç kere şarj edilebilir sorularının cevabını 1000 döngü şeklinde verebiliriz. Basit matematikle buradan da her gün elektrikli bisiklet ya da scooter şarjı yapan birisinin bataryasının üç yıl kullanım süresi sonunda eskimeye başlaması ve değişim ihtiyacı ortaya çıkarması normaldir denebilir. Fakat bazı durumlarda elektrikli bisiklet ve scooter batarya pil tamiri ihtiyacı daha erken sürede ortaya çıkabiliyor ve bunların çok az bir kısmı üretici firma ile ilgili oluyor. Elektrikli bisiklet veya scooter’ı yetkili servise götürdüğünde ve fabrika kaynaklı bir batarya pil arızası tespit edildiğinde garanti süresi içerisinde ücretsiz onarım yaptırılabilmektedir. Fakat garanti süresi sona erdiğinde veya kullanıcı kaynaklı kullanım hatalarında batarya pil tamiri gerektiren sorunları kendinizin çözmesi gerekiyor.

Bilinenin aksine elektrikli bisiklet ve scooter batarya pil tamiri mümkündür. Yani cep telefonlarındaki veya taşınabilir bilgisayarlarda olduğu gibi pilin veya bataryanın komple değişmesi elbette mümkündür ancak bu ürünlerin bataryaları basit ölçüde tamire de elverişlidir. Günümüzde cep telefonu veya taşınabilir bilgisayar bataryaları bile hatırı sayılır fiyatlara sahip ve orijinal elektrikli bisiklet bataryası veya scooter pili fiyatları araştırdığınızda değişim yapma maliyetlerinin yüksek olduğu gözünüzden kaçmayacaktır. Eğer zamanından önce pil veya batarya ile ilgili bir sorun yaşıyorsanız ve bunu Teknoway gibi profesyonel bir teknik serviste tespit ettirme imkanınız olduysa değişim yapmak yerine çok daha düşük fiyata batarya pil tamiri yolunu izleyebilirsiniz. Yapıları gereği elektrikli bisiklet bataryası ve scooter pili tamiri teknik müdahalelere açıktır fakat elbette tüm bunların profesyonel bir teknik servis ortamında yapılması gereklidir.

Elektrikli Bisiklet Scooter Batarya TamiriElektrikli bisiklet şarjı az gidiyor, yokuşta kendiliğinden duruyor, gaza basınca kapanıyor, scooter daha yavaş gitmeye başladı, pil tam dolmuyor, çabuk boşalıyor veya daha az yol gidiyor gibi belirtiler artık bataryanızın eski performansında olmadığına işaret eder. Öncelikle söylemeliyiz ki internette karşınıza çıkan elektrikli bisiklet batarya tamiri veya elektrikli scooter pil değişimi gibi videoları izleyerek teknik müdahalelerde bulunmamalısınız. Elektronik konularına ilginiz olsa bile ve kendinizi bu işi yapacak düzeyde hissetseniz bile basit masraflardan kaçarak daha büyük masrafların ortaya çıkmasına neden olabilirsiniz. Evde elektrikli scooter batarya değişimi kullanıcıların kendi başına yapabileceği bir işlem değildir; çünkü elektrikli bisiklet veya scooter’ın içinin açılması ve kapatılması tamamen teknik uzmanlık gerektirmektedir.

Özellikle servisimize elektrikli bisiklet pil değişimi veya elektrikli scooter batarya yenileme talebiyle gelen birçok cihazda bataryanın sıvı temasına maruz kaldığı ve bu nedenle bozulduğu dikkatimizi çekmektedir. Cihazınızın içinin açılması işleminin her serviste yapılması da doğru değildir çünkü elektrikli bisiklet ve scooter’lar su geçirmez cihazlar değildirler. Ancak su sıçramalarına karşı direnç gösterirler ve içleri açıldığında yeniden yalıtım yapılarak kapatılmaları gerekmektedir. Dolayısıyla arıza tespiti için elektrikli scooter servisi seçiminin bile hassasiyetle yapılması gereklidir. Bazı durumlarda da tornavida değmemiş cihazlarda bu tarz sorunların yaşandığına şahit oluyoruz. Elektrikli scooter’ın altını çarptım bir şey olur mu, kaldırımdan inerken altını sürttüm, kasise çarptım, alt koruyucu çatladı gibi sorunlarda vakit geçirmeden teknik servis desteği almalısınız.

Elektrikli Bisiklet ve Scooter Batarya Pil Bozulma Sebepleri

Elektrikli bisiklet ve scooter’larda pil veya bataryanın bozulması için genelde kullanıcı kaynaklı bir sorunun olması gerekir. Sıvı teması bataryanın en büyük düşmanıdır. Dolayısıyla elektrikli bisiklet veya scooter yağmurda kaldı gibi bir sorunda arızalar daha sonra oksitlenme sonucu ortaya çıkabilir. Elektrikli bisiklet veya scooter’la sudan geçilir mi, suya girilir mi diye merak eden kullanıcılar var. Biz Teknoway olarak ancak ince bir su tabakasına sahip zeminlerde ve zorunlu olunduğu sürece cihazların kullanılmasını öneriyoruz. Elektrikli scooter’larda motor dahil çok fazla elektrikli ve elektronik aksam vardır ve pil ile anakart başta olmak üzere sıvı teması sonucu arıza yapmaları pahalı tamir ücretleri doğurabilmektedir.

Özellikle elektrikli scooter yıkanır mı veya elektrikli bisiklet basınçlı su ile temizlenir mi diyen arkadaşlara belirtmek isteriz; temizliğin nemli bir bezle yapılması gerekir. Basınçlı su çok fazla derinlere girebildiğinden ötürü yine birçok parçada oksitlenme gibi sorunlar ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Söylediğimiz gibi bugüne kadar tornavida değmemiş cihazlarda bile batarya oksitlenmesi sebebiyle pil tamiri yaptığımız birçok cihaz vardır ve öncelikle her türlü sıvıdan kaçınılması gerekmektedir. Elektrikli bisiklet ve scooter’lar normal bir motorlu taşıt gibi düşünülmemeli ve yağmur altında kalma ihtimalleri varsa koruyucu branda ile örtülmelidir. Elektrikli bisiklet performans kaybı veya elektrikli scooter güç azalması gibi şüpheleriniz varsa teknik servisimize bu konuda danışabilirsiniz.

Hangi Marka Elektrikli Bisiklet ve Scooter’larda Batarya Tamiri Yapılır?

Bize ulaşan birçok müşterimiz elektrikli scooter bataryası nerede tamir edilir, elektrikli scooter pil tamircisi, akü ölçümü, pil kalibrasyonu nerede yapılır, yeni pil taktırma fiyatları veya tamir maliyeti gibi birçok soruda bilgi alıyor. Kadıköy elektrikli bisiklet ve scooter servisi Teknoway, geniş yedek parça stoğu ve deneyimli teknik kadrosu ile marka ve model fark etmeksizin tüm elektrikli bisiklet ve scooter’lar için batarya pil tamiri hizmeti vermektedir. Elbette merak edilenlerden birisi batarya pil tamiri ne kadar tutar, işçilik ücreti nedir sorularıdır. Teknoway olarak her zaman en düşük karla ve tamamen müşterilerimizin bütçesini düşünerek hizmet vermekteyiz. Doğrudan batarya pil değişimi önermek yerine çok daha düşük bütçelerle elektrikli bisiklet ve scooter’larda hücrelerin teker teker ölçümünü yaparak bozuk hücreleri yeni 18650 bataryalar ile değiştiriyor ve batarya yalıtım folyosu ile bataryanızı fabrikadan çıktığı yalıtımlı haline getiriyoruz.

Elektrikli bisiklet yokuş çıkma sorunu veya elektrikli scooter menzil azalması gibi sorunlar batarya paketindeki birkaç hücrenin zarar görmesiyle ilişkili olabilir. Ortalama 30 civarı batarya içeren bu paketlerde arızalı birkaç batarya için tümünün değiştirilmesi mantıksız ve çok maliyetlidir; ayrıca bu şekilde kullanmak diğer bataryalar için de yıpratıcıdır. Paralel ve seri bağlarla birbiriyle ilişkili olan bu düzende birkaç bataryanın arızalanması voltaj ve toplam depolama miktarında düşmelere ve verimsiz sürüşe neden olacaktır. Teknoway olarak servisimize bu konuda ulaşan cihazlara öncelikle özel cihazlarla batarya testi uyguluyoruz. Bir sorun varsa elektrikli bisiklet ve scooter batarya pil tamiri maliyetini müşterimize iletiyoruz. Dileyen müşterileri kargo ile elektrikli bisiklet veya scooter batarya pil değişimi yaptırabilir veya İstanbul içi moto-kurye hizmetimizden faydalanabilir.

Teknoway sıfır elektrikli bisiklet ve scooter batarya pil fiyatları konusunda en uygun fiyat alabileceğiniz en önemli yerlerden birisidir ve Kadıköy’de Söğütlüçeşme Caddesi üzerinde hizmet vermektedir. Servisimize elektrikli bisiklet ve scooter batarya pil değişimi talebiyle getirilen cihazlar aynı gün onarılarak test edilerek müşterilere teslim edilmektedir. Teknoway aynı zamanda bir elektrikli bisiklet / scooter tamir-bakım, yedek parça ve ikinci el alım-satım ve takas merkezidir.

Bu gönderiyi paylaş