CityMate X8 Sonic 10 inç İç Tekerlek Değişimi

CityMate X8 Sonic 10 inç İç Tekerlek Değişimi

CityMate X8 Sonic 10 inç İç Tekerlek Değişimi

CityMate farklı güç, renk ve özelliklerdeki elektrikli scooter modelleriyle dikkat çeken markalar arasında yer alıyor. Firmanın bu başarısında kullanıcıların beklentilerine tam anlamıyla cevap verebiliyor olması etkili olmaktadır. CityMate çocuklar için elektrikli scooter, şişme teker elektrikli scooter, dolgu teker elektrikli scooter, 250W elektrikli scooter, 350W elektrikli scooter, 450W elektrikli scooter ve 500W elektrikli scooter gibi seçenekler sunmaktadır. Ayrıca tekerlek boyutlarına göre 5.5 inç tekerlekli scooter’lar, 8.5 inç tekerlekli scooter’lar ve 10 inç tekerlekli scooter’lar gibi farklı bir ürün yelpazesine de sahip.

Genellikle elektrikli scooter’lar şişme tekerleklerle satılmaktadır. CityMate X8 Sonic elektrikli scoter da 10 inç tekerleklerle kullanıcılara sunulmaktadır. Yani bisikletlerdeki gibi iç ve dış lastiklerden bahsedebiliriz. Dolgu tekerleklerde tekerlek patladı, tekerlek yarıldı ise bu tip sorunlarla karşılaşamazsınız fakat bu kez de titreşim dezavantajı var. Yolculuk yaparken kullandığınız yollar kilit taş veya parke taş gibi titreşim yapmaya müsaitse dolgu tekerlekler çok rahatsız edici olabilir. CityMate X8 Sonic scooter tekerlek değişimi işlemi için TEKNOWAY ile iletişime geçmenizi öneririz. Bunların dışında CityMate scooter tekerlek tamiri hizmeti vermekteyiz. İç tekerlek yaması gibi işlemler konusunda da size hizmet vermeye hazırız.

Scooter tekerlek patladı veya tekerlek havası hemen iniyor, tekerlekten tıs sesi geliyor, tekerlek şişmiyor veya tekerlek kendi kendine sönüyor gibi şikayetlerin yüzde 100’e yakını iç tekerlek sorunu temelli olabilir. Yani patlayan aslında scooter dış tekerlek değil scooter iç lastiktir. İfade ettiğimiz gibi scooter dış tekerlek sadece bir kabuktur ve asıl olarak patlayan iç lastiktir. Vida, çivi, iğne, kıymık, tozlar, ağaç dalları, küçük taşlar ve cam parçaları gibi çoğu şey üzerinden geçildiği takdirde dış lastiği delerek iç lastiğe ulaşır ve lastik patlaması gerçekleşir. Yama işlemi yani lastik tamiri işlemi iç lastik üzerinde gerçekleştirilir. Bu nedenle serviste scooter tekerlek tamiri yapılırken önce dış lastiğe batan yabancı cisim çıkarılır ve scooter iç tekerlek tamiri için gerekli hazırlıklar sağlanır. Scooter iç lastik bazı durumlarda tamir olamadığı için değiştirilmek zorunda kalınabilir. Teknik servisimizde CityMate X8 Sonic 10 inç iç tekerlek değişimi hizmeti verilmektedir.

CityMate X8 Sonic İç Tekerleği

Elektrikli scooter iç tekerleği kauçuk kullanılarak üretilir. Dış tekerlekte de kauçuk ve petrol bileşikleri vardır; böylece lastiğin kalitesi belirlenir. Bazı Çin malı dış tekerleklerde çok fazla miktarda plastik kullanılıyor ve lastiğin maliyeti düşürülüyor. Dolayısıyla elektrikli scooter’da dış tekerlek çatlaması, dış tekerlek erimesi, kabaklaşma ve kayma sorunu gibi nedenlerin temelinde bu vardır. Elektrikli scooter için lastik tavsiyesi alırken yeri üretim ve kauçuk miktarı yüksek modellere önem vermenizi tavsiye ederiz. Fiyat biraz daha yüksek olsa da frenleme mesafesi ve virajlarda yol tutuş gibi kavramlar kaza yapmamanız adına daha önemlidir. Dış tekerleğin iyi olması elektrikli scooter iç tekerleği ile de sorun yaşamanızı engelleyecektir.

Elektrikli scooter iç tekerleği ise üzerinde çok fazla düşünmeniz gereken bir ürün değildir. Genel anlamda aşağı yukarı 8.5 inç veya 10 inç fark etmez; tüm seçeneklerde kalitenin birbirine benzer olduğunu kolaylıkla görebilirsiniz. Elektrikli scooter’lar için patlamayan iç tekerlek, patlamaz iç tekerlek veya daha zor patlayan şambrel gibi şeyler yoktur. Eğer elektrikli scooter dış tekerlek değişimi gerekiyorsa iç tekerleğin daha uzun ömürlü olması adına kaliteli dış tekerlek modelleri seçmeye özen göstermelisiniz.

CityMate X8 Sonic 10 inç Lastik Tamiri

Tüm şişme tekerleklerde olduğu gibi CityMate X8 Sonic’te tercih edilen lastikler de zamanla yıpranabilir veya patlayarak tamir ihtiyacı gerektirebilir. Öncelikle böyle durumlarda sorunlu olan yerin dış lastik mi yoksa iç lastik mi olduğunun anlaşılması gerekir. Lastik patladı şeklinde bir teşhisin konabilmesi için iç lastiğe bir cisim batması sonucu delinmesi veya şambrel dediğimiz bu parçanın herhangi bir nedenle aşınarak yırtılması gerekir. Dış lastik bu noktada zemin ile bağlantıyı sağlar ve asıl hava basıncına sahip olan iç lastiği koruma görevi üstlenir.

TEKNOWAY olarak İstanbul Kadıköy’de özellikle CityMate dahil olmak üzere birçok elektrikli scooter markası için uygun fiyatlı ve ucuz yedek parça imkanları sağlamaktayız. Beş katlı mağazamızda CityMate elektrikli scooter modellerini yakından inceleyebilir, test sürüşü yapabilir ve ihtiyacınız olan servis ve yedek parça hizmetlerini sağlayabilirsiniz. CityMate X8 Sonic iç lastik tamir işlemi nasıl yapılır? Bunun için izlenebilecek iki farklı yol var. Birincisi 10 inç tekerleğe uygun iç lastik yaması kullanmak ve bunu teknik servis ortamında profesyonel bir şekilde yaptırmak. İkinci yol ise doğrudan iç lastik değişimi yaptırmaktır ki elektrikli scooter’ları yüksek hızlara ulaşabilen bir taşıt olarak değerlendirdiğimizde güvenlik bakımından ikinci yolun tercih edilmesi daha doğru.

Teknik servisimizde CityMate scooter X8 Sonic 10 inç için iç lastik seçenekleri sunmaktayız. Bunun dışında düz sibop ve eğri sibop seçenekleri yer almaktadır. Mağazamızdan elektrikli scooter’ın marka ve modeline uygun şekilde iç lastik temini yapabilirsiniz. CityMate X8 Sonic için iç tekerlek değişimi hizmetini aynı gün birkaç saat içinde de sağlayabiliriz. 10 inç iç lastik yama fiyatları elbette 10 inç şambrel fiyatı karşısında daha uygun görünecektir fakat söz konusu güvenlik ise bu noktada masraftan kaçmamak gerekir. CityMate X8 Sonic 10 inç iç lastik değişimi de çok kısa bir süre içerisinde gerçekleştirilebilir ve uygun fiyatlıdır. Lastik tamiri fiyatı ile hiç uğraşmak istemeyenlere ise kendimizin geliştirdiği ve tamamen Türkiye şartlarına uygun patlamaz, kaymaz ve özel kauçuk lastik hamuru ile üretilen TEKNOWAY dolgu lastiklerini tavsiye etmekteyiz.

Citymate X8 Sonic 10 Inç İç Tekerlek Değişimi

CityMate Teknik Servis Tekerlek Fiyatları

10 inç elektrikli scooter tekerlek fiyatları tahmin edilebileceği gibi 8.5 inç scooter lastik fiyatları karşısında daha yüksektir ve bunun nedeni de hem piyasada tam anlamıyla standart hale gelmemesi, ayrıca imalatında daha fazla hammadde gereksinimi olmasıdır. 10 inç elektrikli scooter’ların yol tutuşu ve sürüş rahatlığı avantajları düşünüldüğünde aradaki fiyat farkı oldukça önemsiz kalmaktadır.

Elektrikli scooter lastik tamiri konusunda en iyi teknik servis hizmetini ücretsiz kargo avantajı ile tüm Türkiye’ye sunmaktayız. CityMate X8 Sonic elektrikli scooter iç lastik tamiri ücreti yaklaşık olarak 200 TL’dir. 10 inç iç lastik yama fiyatı elbette daha uygun olmaktadır ancak 10 inç yeni şambrel fiyatı da düşük fiyatlı ve özellikle can güvenliği açısından düşünüldüğünde verilmesi gerekli bir seviyededir. CityMate X8 Sonic inç dış lastik fiyatı ise yaklaşık 350 TL seviyesindedir. TEKNOWAY olarak müşterilerimize montaj dahil en düşük fiyat garantili hizmet sunmaktayız. CityMate teknik servis numarası üzerinden veya bize WhatsApp hattımızdan ulaşarak lastik fiyatları hakkında güncel bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

Bu gönderiyi paylaş