Telefonun Arka Camı Kırıldı

iPhone-13-serisi-arka-cam degisimi

Telefonun Arka Camı Kırıldı

Telefonun Arka Camı Kırıldı

Akıllı telefon üreticileri cihazların teknolojilerini geliştirirken dış görüntülerinde de değişikliğe giderek  arka kapakları cam olan telefonlar da yapmaya başladılar. Daha şık bir görüntüye sahip olan bu modeller estetik açısından kullanıcıların beğenisini toplasa da, cihazın düşmelere ve darbelere karşı hassasiyetini artırmış oldu. Böylece kullanıcılar ekranlarını koruma gerekliliğinin yanında aynı malzemeden yapılan arka panellerini de korumak zorunda kalarak telefonlarını kullanırken daha dikkatli olmalarına yol açtı. TEKNOWAY’de telefonun arka camı kırıldı çatladı şikayetiyle gelen cihazlar için tek çözüm olan arka cam değişimi, uzman teknisyenler tarafından yapılmaktadır.

16 yıllık teknik servis hizmeti veren TEKNOWAY olarak iPhone ’dan Xiaomi’ye, Samsung’tan One Plus’a kadar tüm markaların telefonları için arka cam değişimi hizmetini vermekteyiz. Her markaya özel teknisyenler tarafından arka cam değişimi teknik servisimizdeki ortalama 1 saat içerisinde tamamlanmaktadır. Değişim işleminin ardından telefonları orijinalinden ayırt edilmeyecek bir şekilde müşterilerimize teslim ediyoruz.

Telefon Arka Cam Değişimi Nasıl Yapılır?

Telefon arka cam değişimi ihtiyacı tıpkı ekran değişimine sebep olan hasarlar gibi genellikle yere düşme, sert darbe alma, üzerine baskı uygulama, ezilme, batarya şişmesi ve benzerleridir. Arka camda meydana gelen bu gibi hasarlar karşısında uzman bir teknik servise cihazınızı götürmelisiniz. Çünkü telefonun arka camı kırıldı ya da çatladı gibi hasarların onarılması mümkün değildir. Bu sebeple de telefonunuzu hasarsız bir şekilde kullanabilmenin tek yolu arka cam değişimi işlemidir.

Buna ek olarak arka camı kırık telefon kullanmaya devam etmek, arka cam parçalarının birbirinden ayrılıp koparak cihazınıza farklı hasar vermesine ve sizi ya da başkasını yaralamaya sebep olabilir. Aynı zamanda cihazın yere düşmesi halinde kırık camların etrafa dağılarak çevrenize zarar verme ihtimali de var.

Telefonlarda cam arka kapak değişimi, en çok özen gösterilmesi gereken tamir işlemlerinden biridir. Bu sebeple arka cam tamir işlemi mutlaka deneyimli bir firmada, alanında eğitimli ve uzman biri tarafından yapılması gerekir. Aksi takdirde yani takılan arka cam kaliteli olmadığı için görüntüsü cihazınızın orijinal haline benzemez.

16 yıllık cep telefonu teknik servisi deneyimine sahip TEKNOWAY’de alanında eğitimli ve deneyimli uzman teknisyenler tüm arka cam değişimlerini profesyonel makinelerle yaparak kusursuza yakın bir performans ve görüntü elde etmektedirler.

Telefonlarda arka cam değişimi işlemi şu şekilde yapılmaktadır.

  • İlk olarak telefonu tutan vidalar çok dikkatli bir şekilde sökülerek cihaz parçalara ayrılır.
  • Ardından ön panel dikkatlice çıkarılır. Bu işlemi yaparken en önemlisi bağlantılara dikkat etmektir. Yapılacak hatalar telefonda başka arızalara sebep olabilir.
  • Ön paneli çıkarılan telefonun arka kısmındaki hasarlı cam özel araçlar yardımıyla ısıtılır. Yeterli ısıya ulaşıldığında ve yapıştırıcı gevşediğinde arka cam sökülür.
  • Arka cam çıkarıldıktan sonra telefonun içi ufak bir fırça yardımı ile hazır açılmışken temizlenebilir.
  • Temizlikten sonra cihaza yepyeni ve sıfır bir arka cam dikkatlice yerleştirilir.
  • Cihaz ilk haline getirilir ve vidalarla tüm parçaları birbirine sabitlenir.

Arka Cam Değişimi Sonrası

TEKNOWAY’de arka cam değişimi sonrası telefonunuzun görüntüsü ve kalitesi ilk aldığınız günkü gibi olur. Telefonunuzu teslim aldıktan sonra dilediğiniz kadar inceleyebilir, herhangi bir tereddüttünüz olması halinde bizimler paylaşabilirsiniz. Deneyimli teknik servis ekibimiz tarafından cihazınızdaki sorun tamamen düzeltildikten sonra telefonunuz size teslim edilecektir.

Arka cam değişimi işleminde cihazınızdaki verileriniz hiçbir şekilde silinmez. Arka cam görüntüsü ve kalitesi telefonu ilk aldığınız günkü haline döner. Telefonunuzu teslim aldıktan sonra dilediğiniz kadar inceleyebilir, herhangi bir tereddüttünüz olması halinde bizimler paylaşabilirsiniz. Deneyimli teknik servis ekibimiz tarafından cihazınızdaki sorun tamamen düzeltildikten sonra telefonunuz size teslim edilecektir.

Şu bir gerçek ki her servis arka cam değişimi yapmaz, bunun yerine kasa değişimi yapmak isterler. Çünkü arka cam değişimi biraz zahmetlidir. Fakat kasa değişimi işlemi hem daha kolay ama buna rağmen daha pahalıdır. Oysa arka cam değişimi daha uygun fiyatlıdır.

TEKNOWAY olarak tüm iPhone modellerinin arka kapak ve arka cam değişimini yapıyor ve her anlamda müşteri memnuniyetini birinci planda tutuyoruz. Bu amaçla yola çıkarak müşterilerimize en iyi faydayı sağlayacak işlemi en uygun maliyetle sunuyoruz.

Telefonun Arka Camı Kırıldı

Arka Cam Kapak Çizik Değişimi

Telefonun arka camı çizildi durumunda müşterilerimize tamir işlemi olarak yine arka cam değişimi işlemini önermekteyiz. Çünkü diğer yapılacak bütün işlemler arka cam kapaktaki hasarı büyütecek riske sahiptir.

Örnek vermek gerekirse diş macunu gibi aşındırıcıların arka cam kapaktaki  çiziği teoride giderebilme ihtimali olur ama aynı zamanda çiziği daha da derinleştirerek hasarı büyütme ihtimali vardır. Dolayısıyla bu riski almak yerine arka cam değişimi tercih edilmedir.

TEKNOWAY’de aynı gün içerisinde arka cam değişimi yaparak telefonunuzdaki çizikleri giderebiliyoruz.

Telefon Garanti Şartları

Arka cam değişimi işlemini cihazınızın garantisi devam ediyorsa yetkili servislerde yaptırabilirsiniz. Fakat bu garanti kullanıcı kaynaklı problemleri kapsamamaktadır. Apple firmasının garanti şartlarına göre de kullanıcılar, satın aldıkları günden itibaren 2 yıl süreyle, Apple ürünlerini normal koşullarda kullanmaları koşuluyla, sadece malzeme ve işçilik koşullarına karşı garanti hakkına sahiptir. Bir başka dikkat edilmesi gereken konu ise Apple’ın aldığı yeni kararlar gereği artık Apple dışındaki mağazalarda yapılan ekran değişimi de dahil olmak üzere tüm tamirler, garantiyi bozmaktadır. Yine de birçok kullanıcı arka cam kapak değişiminin garantiyi bozduğunu bile bile uygun fiyatlı arka cam değişimi arayışına girmektedir. Bu hususta genellikle tercih edilen TEKNOWAY gibi işinde deneyimli ve uzman olan güvenilir teknik servislerdir. Birçok akıllı telefon sahibi, TEKNOWAY gibi üçüncü parti telefon onarımları yapan servislerde daha uygun fiyatlara arka cam değişimi yaptırarak tasarruf yapmayı tercih etmektedirler.

Bu gönderiyi paylaş