iPhone 11 Cam Değişimi Nasıl Yapılır?

iPhone 11 Cam Değişimi Nasıl Yapılır?

iPhone 11 Arka Cam Değişimi

Apple’ın iPhone 8 itibariyle cam yapmaya başladığı arka panelleri estetik açıdan kullanıcıların beğenisini toplasa da, kullanırken biraz daha dikkatli olmalarını gerektirdi. iPhone 11 arka camı tıpkı ekranlarda da sıkça başımıza geldiği gibi yere düşme, sert darbe alma, üzerine baskı uygulama, ezilme, batarya şişmesi, aşırı ısınmaya rağmen cihazı kullanmaya devam etme ve benzer sebeplerle zarar görebilmektedir. iPhone 11 arka camı onarma ihtimali maalesef yoktur. Bu yüzden de iPhone 11 arka cam kapakta çatlak ya da kırık hasarını düzeltmek için iPhone 11 arka cam değişimi yapılması şarttır.

2006 yılından bu yana teknik servis hizmeti sunan Cep Market olarak iPhone 11 arka cam değişimini orijinal yedek parçalarla yapıyor, yan sanayi parçalar kesinlikle kullanmıyoruz. iPhone 11 arka cam değişimi, uzman Apple teknisyenleri tarafından yaklaşık 1 saat süren işlem sonucunda tamamlanır. İşlem sonucunda cihazı teslim alan müşterimiz orijinalinden farksız iPhone 11’iyle oldukça memnun olur.

iPhone 11 Cam Değişimi Nasıl Yapılır?

iPhone 11 arka cam çatlak ya da arka kapak kırık gibi hasarlar karşısında yapılması gereken uzman bir teknik servise giderek iPhone 11 arka cam değişimi yaptırmaktır. 11 arka camı kırık veya hasarlı bir bir şekilde kullanmaya devam etmeniz durumunda, arka cam parçaları birbirinden ayrılıp koparak cihazınıza farklı hasarlar verebileceği gibi sizi ya da başkasını da yaralayabilir. Diğer taraftan cihazın yere düşmesi halinde kırık camların etrafa dağılarak çevrenize de zarar verme ihtimali de var

Yazımızın başında da belirttiğimiz üzere iPhone 8 ile başlayan cam arka kapak değişimi, iPhone telefonların en hassas onarım işlemlerinden biri haline geldi. Bu sebeple iPhone 11 arka cam tamir işlemi mutlaka deneyimli bir firmada, alanında eğitimli ve uzman biri tarafından yapılması gerekir. Aksi takdirde yani takılan arka cam kaliteli olmadığı için görüntüsü cihazınızın orijinal haline benzemez.

15 yıla yaklaşan cep telefonu teknik servisi deneyimine sahip Cep Market’te alanında eğitimli ve deneyimli Apple teknisyenleri tüm iPhone arka cam değişimlerini profesyonel makinelerle yaparak kusursuza yakın bir performans ve görüntü elde etmektedirler.

iPhone 8 arka cam değişimi işlemi şu şekilde yapılmaktadır.

  • İlk adımda iPhone telefonu tutan vidalar çok dikkatli bir şekilde sökülerek cihaz parçalara ayrılır.
  • Ardından ön panel de dikkatlice çıkarılır. Bu işlemi yaparken en önemlisi bağlantılara dikkat etmektir. Yapılacak hatalar telefonda başka arızalara sebep olabilir.
  • Ön paneli çıkarılan telefonun arka kısmındaki hasarlı cam özel araçlar yardımıyla ısıtılır. Yeterli ısıya ulaşıldığında ve yapıştırıcı gevşediğinde arka cam sökülür.
  • Arka cam çıkarıldıktan sonra telefonun içi ufak bir fırça yardımı ile hazır açılmışken temizlenebilir.
  • Temizlikten sonra cihaza yepyeni ve sıfır bir arka cam dikkatlice yerleştirilir.
  • Cihaz ilk haline getirilir ve vidalarla tüm parçaları birbirine sabitlenir.

İlginizi Çekebilir: Ekranı Kırık Telefon Kullanmak Zararlı mı?

iPhone 11 Arka Cam Değişimi Sonrası

iPhone 11 arka cam değişimi sonrası telefonunuzun estetik görüntüsü ve kalitesi ilk günkünden farklı olmaz. Buna ek olarak iPhone 11 arka cam tamiri tamamlandıktan sonra telefonunuzu dilediğiniz kadar inceleyebilir ve varsa sorularınızı bize sorabilirsiniz. Uzman Apple teknik servis ekibimiz, cihazınızdaki sorunu tamamen düzelttikten sonra cihazınızı size teslim eder.

iPhone 11 arka cam değişimi verilerinizde herhangi bir kayba sebep olmaz. iPhone 11 arka cam değişimi işleminin cihazınızda kayıtlı olan rehber, mesaj, video, fotoğraf gibi verilerle ilgisi yoktur.

Diğer taraftan piyasadaki her teknik servisin iPhone 11 arka cam değişimi yapmak istemeyeceğini, bunun yerine kasa değişiminiz size önereceklerini belirtmek isteriz. Çünkü arka cam değişimi kasa değişimine kıyasla daha zahmetlidir. Ama buna rağmen daha ucuzdur.

Teknik servisimizde tüm iPhone modellerinin arka kapak ve arka cam değişimlerine orijinaline en yakın şekilde yapıyoruz.

Cep Market olarak müşterilerimizin güvenini kazanmaya ve beraberinde elde edeceğimiz müşteri memnuniyetine önem veriyoruz.  Bu amaçla kaliteden ödün vermeyerek en doğru tamir işlemini, en hızlı şekilde ve en uygun maliyetle sunuyoruz.

iPhone 11 Kırık Arka Cam Değişimi | iPhone 11 Ekran Değişimi

iPhone Arka Cam Değişimi Fiyatları

iPhone 8 Arka Cam Kapak Değişimi399 TL
iPhone 8 Plus Arka Cam Kapak Değişimi399 TL
iPhone X Arka Cam Değişimi399 TL
iPhone 8 Kırmızı Arka Cam Kapak DeğişimiSorunuz
iPhone 8 Plus Kırmızı Arka Cam Kapak DeğişimiSorunuz
iPhone XR Arka Cam Kapak Değişimi449 TL
iPhone XS Arka Cam Kapak Değişimi400 TL
iPhone XS Max Arka Cam Kapak Değişimi400 TL
iPhone 11 Arka Cam Değişimi600 TL
iPhone 11 Pro Arka Cam Değişimi650 TL
iPhone 11 Pro Max Arka Cam Değişimi700 TL
iPhone 12 Mini Arka Cam Değişimi900 TL
iPhone 12 Arka Cam Değişimi900 TL
iPhone 12 Pro Arka Cam Değişimi900 TL
iPhone 12 Pro Max Arka Cam Değişimi900 TL

Bu gönderiyi paylaş