iPhone Batarya Değişimi Nedenleri – Fiyatları

iphone pil değişimi

iPhone Batarya Değişimi Nedenleri – Fiyatları

iPhone Bataryası Pili Değişimi

Her akıllı telefon bataryası gibi iPhone bataryası da özellikle aktif kullanım söz konusuysa belirli bir süre sonra değişmesi gerekmektedir. Çünkü batarya performansı bir telefon için çok önemlidir. Uzun süre kullanım sonucunda performansını yitiren iPhone batarya sorununu çözmenin yolu batarya değişimidir. Kullanıcıların merak ettiği konulardan biri de iPhone bataryası pili değişimi fiyatları olmaktadır.

iPhone Batarya Değişimi Nedenleri

iPhone batarya değişimini gerektiren durumlardan biri olan batarya şişmesinin sebebi telefonun çok fazla ısınması veya kullanım kaynaklı hatalar olabilmektedir. Batarya şişmesi, telefonun bataryasının ömrünü etkileyerek, normalden çok daha kısa sürede tükenmesine yol açmaktadır.

Batarya şişmesinin anakarta ve ekrana baskı yapması sonucunda çok büyük hasarlara sebep olma ihtimali de vardır. iPhone batarya şişmesinin tespitini ancak profesyonel bir Apple uzmanı, cihazı açıp test ederek yapabilir. Batarya şişmesi kasada tümsek oluşturarak ve hatta ekranın kasadan ayrılmasına yol açarak cihazın dış görüntüsünü deforme edebilecek kadar ciddi bir sorundur.

Diğer bir batarya değişimi nedenlerinden olan orijinal olmayan şarj aletlerini kullanmak bataryanın ömrünü kısaltan etkenlerden biridir. Apple telefonların şarj aletlerinin kendilerine özgü teknolojileri ve amper değerleri vardır. Bu yüzden orijinal olmayan şarj aletleri ve araba şarj aletlerini kullanmak iPhone telefonlarda batarya ömrünü kısaltan yanlış davranışlar arasındadır.

Bazı kullanıcı hataları da iPhone batarya değişimine yol açabilmektedir. Bunların birçoğu neredeyse herkes tarafından bilinse de zaman zaman yapılmak durumunda kalınan hatalardır. Batarya ömrünü kısaltan ve bununla birlikte şarjın çabuk bitmesine sebep olan hatalar arasında telefonun bataryası tam bitmeden şarj edilmesi, cihazın şarjda uzun süre bırakılması, batarya yüzde 100 olmada telefonun şarjdan çıkarılması yer almaktadır.

iPhone bataryasını en fazla bitiren nedenler arasında yaygın olarak yazılım güncellemelerinin görüldüğünü söyleyebiliriz. Kısa bir zaman önce yazılım güncellemesi yaptıysanız iPhone bataryası çabuk bitiyor sorunu yaşamanız muhtemeldir. Batarya sıkıntısı yaşayanların kurtarıcıları mobil şarj cihazlarıyla yaşamaya başlamadan veya iPhone batarya yenileme düşüncesine kapılmadan önce iOS 13 ve önceki versiyonlarında batarya ömrünü uzatmanın yollarına bakarak iPhone bataryanızın ömrünü uzatma şansınız olabilir.

İlginizi Çekebilir: Pil Değişimi Verileri Siler mi?

iPhone Batarya Değişimi

Bataryaların ortalama ömrü 2,5 yıl olarak belirtilmektedir. Bu süre bataryanın dolum sayısına göre değişebilmektedir. Çoğu telefonun bataryası bu süre sonunda %40 seviyelerine iner. Bataryaların bir telefonun genel performansını etkilediğini söyleyemesek de yıllanmış ve zayıflayan batarya yeteri kadar güçlü olmadığı için telefonun sistemi genel olarak yavaş çalışabilir. Aynı zamanda batarya çok eskidiğinde ve ömrünü tamamladığında cihazın açılmama gibi problemleri ortaya çıkar.

Cep Market’te AAA kalite batarya değişimi yapılan iPhone cihazınız tekrar orijinal performansına ve pil ömrüne kavuşur. Batarya değişiminin en iyi tarafı, işlemin kolay olmasıdır. Cep Market’te iPhone modellerinin batarya değişimi en fazla 1 saat sürmektedir

iPhone Bataraya değişimi için teknik servisimize gelemiyorsanız İstanbul dahil Türkiye’nin her yerinden ücretsiz çift yönlü kargo imkanıyla telefonunuzu Cep Market’e gönderebilirsiniz.

iPhone batarya değişimi ardından cihaz her zaman olduğu gibi orijinal performansında çalışmaya devam eder. Cep Market’te kullandığımız AAA kalite bataryalar batarya patlaması, erimesi veya kolay arızalanması gibi problemlerle karşılaşma riskini en aza indirmektedir.

iPhone Batarya Değişimi Fiyatları

Apple’ın aldığı yeni kararlar gereği artık Apple dışındaki mağazalarda yapılan tüm tamirler, garantiyi bozmaktadır. Kullanıcılar üçüncü partilerdeki tamirlerin garantiyi bozduklarını bilmelerine rağmen uygun fiyatlı ekran ve batarya değişimi arayışına girerler. Bu hususta genellikle tercih edilen Cep Market gibi işinde deneyimli ve uzman olan güvenilir teknik servislerdir. Aynı hizmeti daha düşük fiyata almak isteyen sahip iPhone sahipleri, Cep Market gibi uygun fiyatlı iPhone onarımları yapan servislerde batarya değişimi yaptırmaktadırlar. Cep Market’te iPhone 6 batarya değişimi fiyatı 149 TL ve iPhone 11 pro Max batarya değişimi fiyatı 500 TL’dir.

Telefon Bataryası Değiştirdim Şarj Olmuyor, iPhone Batarya Çabuk Bitiyor

iPhone Batarya Değişimi Fiyatları

iPhone 7179 TL
iPhone 6149 TL
iPhone 5149 TL
iPhone 5S149 TL
iPhone 6S180 TL
iPhone 6 Plus179 TL
iPhone 6S Plus179 TL
iPhone 7 Plus199 TL
iPhone 8179 TL
iPhone 8 Plus199 TL
iPhone XS Max499 TL
iPhone XS499 TL
iPhone XR499 TL
iPhone 11500 TL
iPhone 11 Pro500 TL
iPhone 11 Pro Max500 TL

Bu gönderiyi paylaş