iPhone 6 Batarya Değişimi

iPhone 6 Batarya Değişimi

iPhone 6 Batarya Değişimi

Akıllı telefonlar her ne kadar son teknoloji cihazlar da olsalar bataryaları özellikle yoğun kullanım söz konusu olduğunda bir zaman sonra değişmesi gerekmektedir. Batarya performansı bir telefon için çok önemlidir. Gün içinde pili biten bir telefon kullanıcıların günlük ve iş hayatını olumsuz anlamda etkiler ve çok zaman zor durumda bırakır. Uzun süre kullanım sonucunda performansını yitiren iPhone pil sorununu çözmenin yolu pil değişimidir. TEKNOWAY, iPhone 6 batarya değişimi ve iPhone 6 Plus batarya değişimi konusunda en hızlı çözüm sunan teknik servislerden biridir.

Kadıköy telefon teknik servis noktasında güçlü bir lokasyona sahip TEKNOWAY’de ücretsiz arıza tespiti sonrasında pil değişimi işlemleri 1 saat gibi kısa bir zaman içerisinde tamamlanmaktadır. Böylece cep telefonunuzdan uzun süre ayrı kalmaz, günlük hayatınızda veya işlerinizde herhangi bir aksama yaşamazsınız.

iPhone 6 Plus Batarya Değişimi Ne Zaman Yapılmalıdır?

Teknolojinin önlenemez gelişimiyle günümüzdeki akıllı telefonların batarya ömrü gayet tatmin edicidir. Fakat her akıllı telefonun bataryasında olduğu gibi iPhone  6 ve iPhone 6 Plus batarya kullanım süresi telefonu ilk aldığımız dönem itibariyle kullanım yoğunluğuna bağlı olarak zaman içerisinde azalacaktır. Örnek vermek gerekirse ilk zamanlar yoğun kullanımda bile en az 1 tam günü geçirebildiğiniz telefonunuzu, batarya dolumu sayısının da artmasıyla, kullandığınız saat süresi azalmaya başlayacaktır. Peki batarya değişimi ne zaman yapılmalıdır derseniz, aşağıda sıraladığımız durumlar batarya değişiminin habercisi olmaktadır.

  • Batarya aniden tükeniyor veya doluyorsa
  • Batarya şişmesi mevcutsa
  • Şarj oluyor gibi gözükse de şarj olmuyorsa
  • Yüzde 100 dolu gözükmesine rağmen telefon aniden kapanıyor veya belli bir yüzdeye ulaştığı zaman bataryanın tamamen dolduğunu gösterip şarj olmayı durdurabiliyorsa,
  • Konuşurken, herhangi bir uygulama kullanırken veya oyun oynarken cihaz birden kapanıyor ise, bataryanızın değişim zamanı gelmiştir.

Bataryalar, telefonların gücünü aldığı parçalardır. Bataryaların birçok teknik parçada olduğu gibi ya bakımının yapılması ya da bakım yeterli değilse değişimi şarttır. iPhone 6 batarya değişimi öncesinde cihazın bataryasının ölçümü yapılmakta ve yapılması gereken işlemle ilgili size bilgi verilmektedir.

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus batarya değişimi için cihazınızı TEKNOWAY’e iki farklı şekilde ulaştırma imkanınız bulunmaktadır. İstanbul Kadıköy ilçesindeki merkezimize cihazınızı dilerseniz kendiniz getirebilir ya da yine İstanbul dahil Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo imkanıyla bize ulaştırabilirsiniz. Bu işlem için Yurtiçi Kargo 1023788446  sözleşme numaramızı kullanmanız yeterli.

iPhone 6 Batarya Değişimi Nedenleri

iPhone batarya değişimine sebep olan durumlardan biri bataryanın şişmesidir. Telefonun çok fazla ısınması veya kullanım kaynaklı hatalar bataryanın şişmesine sebep olabilmektedir. Batarya şişmesi, bataryanın normal ömründen çok daha kısa sürede tükenmesine yol açmaktadır.

Diğer taraftan batarya şişmesinin anakarta ve ekrana baskı yapması sonucunda çok büyük hasarlara sebep olma ihtimali de vardır. Profesyonel bir Apple uzmanı, cihazı açıp test ederek iPhone batarya şişmesinin tespitini yapabilir. Batarya şişmesi kasada tümsek oluşturarak ve hatta ekranın kasadan ayrılmasına yol açarak cihazın dış görüntüsünü deforme edebilecek kadar ciddi bir sorundur.

Diğer bir batarya değişimi nedenlerinden olan orijinal olmayan şarj aletlerini kullanmak bataryanın ömrünü kısaltan hatalı davranışlardan biridir. Apple telefonların şarj aletlerinin kendilerine özgü teknolojileri ve amper değerleri vardır. Bu yüzden orijinal olmayan şarj aletleri ve araba şarj aletlerini kullanmak iPhone telefonlarda pil ömrünü kısaltan yanlış davranışlar arasındadır.

Bazı kullanıcı hataları da iPhone batarya değişimine yol açabilmektedir. Bunların birçoğu da neredeyse herkes tarafından bilinse de zaman zaman yapılmak durumunda kalınan hatalardır. Pil ömrünü kısaltan ve bununla birlikte şarjın çabuk bitmesine sebep olan hatalar arasında telefonun pili tam bitmeden şarj edilmesi, cihazın şarjda uzun süre bırakılması, pil yüzde 100 olmada telefonun şarjdan çıkarılması yer almaktadır.

iPhone pilini en fazla bitiren nedenler arasında yaygın olarak yazılım güncellemelerinin görüldüğünü de söyleyebiliriz. Kısa bir zaman önce yazılım güncellemesi yaptıysanız iPhone pili çabuk bitiyor sorunu yaşamanız muhtemeldir. Pil çabuk biten kullanıcıların kurtarıcıları mobil şarj cihazlarıyla yaşamaya başlamadan veya iPhone pil yenileme düşüncesine kapılmadan önce iOS 13 ve önceki versiyonlarında pil ömrünü uzatmanın yollarını uzatma şansınız olabilir.

Iphone 6 Batarya Değişimi

iPhone 6 Pil Değişimi

Akıllı telefon pillerinin ortalama ömrü 2,5 yıl olarak belirtilmektedir. Bu süre kullanım yoğunluğuyla paralel olarak pilin dolum sayısına göre değişebilmektedir. Çoğu telefonun bataryası bu süre sonunda yüzde 40 seviyelerine iner. Gücü zayıflayan bir pil, telefonun genel performansını çok fazla etkilemese de yıllanmış ve zayıflayan pil yeteri kadar güçlü olmadığı için telefonun sistemi genel olarak yavaş çalışabilir. Ayrıca çok eskiyen ve ömrünü tamamlayan bir pil telefonun artık açılmamasına yol açar.

TEKNOWAY’de AAA kalite pil değişimi yapılan iPhone cihazınız tekrar orijinal performansına ve pil ömrüne kavuşur. Batarya değişimi süresinden endişe etmenize gerek yoktur. Oldukça kolay olan iPhone pil değişimi TEKNOWAY’de en fazla 1 saat sürmektedir.

iPhone pil değişimi için teknik servisimize konum veya zamansızlık sebebiyle ulaşamıyorsanız İstanbul dahil Türkiye’nin her yerinden ücretsiz çift yönlü kargo imkanıyla telefonunuzu TEKNOWAY’e gönderebilirsiniz.

iPhone 6 pil değişimi ardından cihaz her zaman olduğu gibi orijinal performansında çalışmaya devam eder. TEKNOWAY’de kullandığımız AAA kalite bataryalar batarya patlaması, erimesi veya kolay arızalanması gibi problemlerle karşılaşma riskini en aza indirmektedir.

Bu gönderiyi paylaş