iPhone 8 Arka Cam Değişimi Nasıl Yapılır?

iPhone 8 Arka Cam Değişimi Nasıl Yapılır?

iPhone 8 Arka Cam Değişimi

iPhone 8 Apple’ın arka panellerini cam yapmaya başladığı ilk modeli olarak önemli bir yere sahiptir. iPhone 8 cam arka paneli ve şık tasarımı ile dikkatleri üzerine çekti fakat bununla beraber cihazın düşmelere ve darbelere karşı hassasiyeti arttı.

iPhone 8 arka camı tıpkı ekranlar gibi yere düşme, sert darbe alma, üzerine baskı uygulama, ezilme, batarya şişmesi ve benzer sebeplerle hasar alabilmektedir. iPhone 8 arka camı telefon ekranlarında olduğu gibi onarılma şansına sahip değildirler. Bu yüzden de iPhone 8 arka cam kapakta meydana gelen çatlak ya da kırık hasarının tek çözümü iPhone 8 arka cam değişim işlemidir.

15 yıla yaklaşan teknik servis deneyimiyle Kadıköy’de hizmet veren Cep Market olarak iPhone 8 arka cam değişimini orijinal yedek parçalarla yapıyoruz. Teknik servisimizde yaklaşık 1 saat süren iPhone 8 arka cam değişimi işlemiyle fabrika üretimi kalitesi seviyesine gelen telefon, sorunsuz bir şekilde sahibine teslim edilmektedir.

iPhone 8 Arka Cam Değişimi Nasıl Yapılır?

iPhone 8 arka camda meydana gelen çatlak ya da kırık gibi hasarlar karşısında vakit kaybetmeden uzman bir teknik servise gitmek ve iPhone 8 arka cam değişimi yaptırmak gerekmektedir. Arka camı kırık ve hasarlı bir durumda kullanmaya devam ettiğiniz iPhone 8 telefonunuzdaki cam parçaları zamanla birbirinden ayrılıp koparak hem cihazınızda başka hasarlara sebep olabilir hem de sizi ya da başkasını özellikle de çocukları yaralayabilir. Diğer taraftan cihazın yere düşmesi halinde kırık camların etrafa dağılarak çevrenize de zarar verebileceğini göz ardı etmeyin.

Yazımızın başında da belirttiğimiz üzere iPhone 8 ile başlayan cam arka kapak değişimi, iPhone telefonların en hassas onarım işlemlerinden biri haline geldi. Bu sebeple iPhone 8 arka cam tamir işlemi mutlaka deneyimli bir firmada, alanında eğitimli ve uzman biri tarafından yapılması gerekir. Aksi takdirde yeni takılan cam eskisi gibi kaliteli olmayabilir ve cihazınızın görüntüsü orijinalinden farklı olabilir.

2006 yılından beri teknik servis olarak hizmet veren Cep Market’te tüm iPhone arka cam değişimleri, alanında eğitimli ve deneyimli Apple teknisyenleri tarafından son teknoloji makinelerle yapılmaktadır.

iPhone 8 arka cam değişimi işlemi şu şekilde yapılmaktadır.

  • İlk olarak iPhone telefonu tutan vidalar çok dikkatli bir şekilde sökülerek cihaz parçalara ayrılır.
  • Ardından ön panel de titizlikle çıkarılır. Bu işlemi yaparken en önemlisi bağlantılara dikkat etmektir. Yapılacak hatalar telefonda başka arızalara sebep olabilir.
  • Ön paneli çıkarılan telefonun arka kısmındaki hasarlı cam özel araçlar yardımıyla ısıtılır. Yeterli ısıya ulaşıldığında ve yapıştırıcı gevşediğinde arka cam sökülür.
  • Arka cam çıkarıldıktan sonra telefonun içi ufak bir fırça yardımı ile hazır açılmışken temizlenebilir.
  • Temizlikten sonra cihaza yepyeni ve sıfır bir arka cam dikkatlice yerleştirilir.
  • Cihaz ilk haline getirilir ve vidalarla tüm parçaları birbirine sabitlenir.

İlginizi Çekebilir: Apple iPhone Orijinal Arka Cam

iPhone 8 Arka Cam Değişimi Sonrası

iPhone 8 arka cam değişimi işleminde cihazınızdaki veriler hakkında endişe etmenize gerek yoktur. iPhone 8 arka cam değişimi cihazınızda kayıtlı olan rehber, mesaj, video, fotoğraf gibi verilerinizi silmez ve cihazınızı sıfırlanmaz. iPhone 8 arka cam değişimi sonrası telefonunuzun kozmetik görüntüsünün ve kalitesinin orijinal halinden farkı olmaz. Ayrıca tamir tamamlandıktan sonra telefonunuzu dilediğiniz kadar inceleyebilir ve sorularınızı bize iletebilirsiniz. Deneyimli teknik servis ekibimiz tarafından cihazınızdaki sorun tamamen düzeltildikten sonra telefonunuz size teslim edileceğinden emin olabilirsiniz.

Piyasadaki her teknik servis iPhone 8 arka cam değişimi yapmak istemez, bunun yerine kasa değişimi yapmayı önerirler. Çünkü açıkçası arka cam değişimi biraz zahmetlidir. Fakat kasa değişimi işlemi hem daha kolay ama buna rağmen daha pahalıdır. Oysa iPhone arka cam kırılması değişim fiyatları daha uygundur

Cep Market olarak her anlamda müşteri memnuniyetini birinci planda tutuyoruz. Bu amaçla yola çıkarak müşterilerimize en iyi faydayı sağlayacak işlemi en uygun maliyetle sunuyoruz.

Cep Market’te model ayırmaksızın tüm iPhone modellerinin arka kapak ve arka cam değişimini yapıyoruz.

iPhone 8 Arka Cam Değişimi

iPhone Arka Cam Değişimi Fiyatları

iPhone 8 Arka Cam Kapak Değişimi399 TL
iPhone 8 Plus Arka Cam Kapak Değişimi399 TL
iPhone X Arka Cam Değişimi399 TL
iPhone 8 Kırmızı Arka Cam Kapak DeğişimiSorunuz
iPhone 8 Plus Kırmızı Arka Cam Kapak DeğişimiSorunuz
iPhone XR Arka Cam Kapak Değişimi449 TL
iPhone XS Arka Cam Kapak Değişimi400 TL
iPhone XS Max Arka Cam Kapak Değişimi400 TL
iPhone 11 Arka Cam Değişimi600 TL
iPhone 11 Pro Arka Cam Değişimi650 TL
iPhone 11 Pro Max Arka Cam Değişimi700 TL
iPhone 12 Mini Arka Cam Değişimi900 TL
iPhone 12 Arka Cam Değişimi900 TL
iPhone 12 Pro Arka Cam Değişimi900 TL
iPhone 12 Pro Max Arka Cam Değişimi900 TL

Bu gönderiyi paylaş