iPhone 7 Ön Camı Nasıl Değiştirilir?

iPhone 7 Ön Camı Nasıl Değiştirilir?

iPhone 7 Ön Cam Değişimi

iPhone 7 cihazınızda sert bir darbe, yüksekten düşme, cihaz üzerine sert bir baskı, batarya şişmesi ya da aşırı ısınmaya rağmen cihazı kullanmaya devam etme nedeniyle ön camında çatlama veya kırılma meydana gelebilir.

Ekran ve dokunmatik ön cam değişimi olarak alanının en iyilerinden biri olan Cep Market’e ekranda kırık, ön camda çatlak, çizik veya düşme ya da darbe gibi nedenlere bağlı olarak hasar almış, estetik açıdan kusurlu Apple cihazlarınızı ön cam değişimi için getirebilirsiniz.

iPhone 7 Ön Camı Nasıl Değiştirilir?

Apple’ın ekranına Wide Color Gamut Display özelliğini eklediği iPhone7, iPhone 6 serisine göre daha iyi bir ekran performansı sunmaktadır. iPhone 7 4.7 inçlik LCD IPS, 750 x 1334 piksel çözünürlüğünde ve 326 ppi piksel yoğunluğunda bir ekranla geliyor. iPhone 7 serisindeki cihazlarda dayanıklı olmadığı için artık kullanılmayan Sapphire cam koruyucusu bulunmaktadır. Bu sebeple iPhone 7 sahipleri de ufak darbelerde bile ön cam kırılması veya çatlaması ile karşılaşabiliyorlar.

Cep Market’e değişimi için ulaştırdığınız iPhone 7 cihazınız değişim işlemine sokulmadan önce ilk olarak arıza tespit işlemine girer. Bunun nedeni cihazın ekranında mı yoksa camında mı hasar var ve bu hasarın nasıl giderileceğinin belirlenmesidir. Örnek vermek gerekirse cihazınızın sadece ön camında oluşan çizik, çatlak ya da hafif kırıklar için ön cam değişimi yeterli olabiliyorken, ekranın diğer özelliklerinde problem olması durumunda ise ekran değişimi gerekebilmektedir. Kısaca iPhone 7’nizin ön cam kırıldığında ya da çatladığında işiniz fiyat olarak işiniz biraz daha kolaylaşıyor çünkü cam değişimi ekran değişimi işlemine göre daha düşük maliyetli olmaktadır Sadece bazı durumlarda hasar eğer fazlaysa iPhone 7 cam ve ekran değişimi birlikte yapılabilmektedir.

iPhone 7’de her akıllı telefonda olduğu gibi yapısı gereği iç ekran ve ön cam birbirine yapışık haldedir. Ön cam dediğimiz ekranın dış tarafındaki cam kırıldığında ekrandan makineler yardımıyla ayrılır, yeni cam yine makineler yardımıyla iç ekrana yapıştırılmaktadır. Cep Market’e ön cam değişimi gelen iPhone 7 telefonunuzu alanında eğitimli ve deneyimli Apple teknisyenleri tarafından orijinal parçalarla ve cam değişimi için özel olarak geliştirilen Buz Makinesi profesyonel ekipmanlarla gerçekleştirmekteyiz.

Cep Market Uygun Fiyatlı iPhone 7 Ön Cam Değişimi

iPhone 7 ön camında çizik, çatlama, kırılma sonucunda ön cam değişimi yapılması gerekmektedir. iPhone 7 ön cam değişimi için ilk aklınıza gelen Apple servisleri olması normaldir ancak bilmelisiniz ki Apple servislerde ön cam ile birlikte ekran değişimini de zorunlu olarak yaparlar. Ekran değişimi yapılan iPhone 7’nizi eski haline döndürmenizin maliyeti böylelikle oldukça yüksek olur. Oysaki Cep Market gibi alanında deneyimli ve uzman yetkili bir serviste çok daha uygun fiyatlara hem de sadece sadece ön cam değişimi ile iPhone 7 serisi telefonunuzu ilk günkü haliyle kullanıma devam edebilirsiniz. Kaliteden ödün vermeden hızlı ve güvenilir cam değişimi hizmetimizin fiyatı Apple teknik yetkili servislerine kıyasla oldukça uygundur.

iPhone 7 ön cam değişimi için İstanbul Kadıköy ilçesinde bulunan merkezimize konumunuz veya vakitsizlik sebebiyle gelemiyorsanız, cihazınızı İstanbul dahil çift taraflı ücretsiz kargoyla bize gönderebiliyorsunuz. Bunun için ARAS Kargo 1023788446 sözleşme kodumuzu kullanmanız yeterlidir. Kargo ile gönderilen cihazların cam değişimi sadece 1 iş günü sürmektedir.

İlginizi Çekebilir: Apple Camı Kırıldı Ne Yapmalıyım?

iPhone 7 Ön Cam değişimi Sonrası

Cam değişimi sonrasında cihazınızın kendi orijinal ekranı kullanılmaya devam edebilirsiniz. Ön cam değişiminde cihazınızda bulunana mesaj, rehber, fotoğraf, müzik veya video gibi cihazınızdaki kayıtlı veriler silinme. Cam değişimi sonrasında cihazın performansında herhangi bir değişiklik yaşanmamaktadır. Telefonunuzun kozmetik görünümünde de cam değişimi yapıldığı belli olmamaktadır.

Ön cam değişiminin telefonunuzun ekranına herhangi bir zararı olmaz, sadece düşük kalite veya kalın camlar takıldığında telefonunuza zarar verebilir. Cep Market’teki ön cam değişiminde kullanılan malzemeler orijinaldir, yan sanayi cam kesinlikle kullanılmamaktadır. iPhone 7 ön cam değişimi sonrasında cihazınızı ilk günkü halinden farksız bir şekilde teslim alırsınız.

iPhone 7 Ön Cam Değişimi

iPhone Ön Cam Değişimi Fiyatları

iPhone 6160 TL
iPhone 6 Plus180 TL
iPhone 6s190 TL
iPhone 6s Plus200 TL
iPhone 7220 TL
iPhone 7 Plus250 TL
iPhone 8300 TL
iPhone 8 Plus350 TL
iPhone X600 TL
iPhone XS600 TL
iPhone XS Max800 TL
iPhone SE129 TL
iPhone XR700 TL
iPhone 4149 TL
iPhone 4s149 TL
iPhone 5150 TL
iPhone 5c150 TL
iPhone 5s150 TL
iPhone 11800 TL
iPhone 11 Pro850 TL
iPhone 11 Pro Max900 TL
iPhone 12 Mini1500 TL
iPhone 121500 TL
iPhone 12 Pro1500 TL
iPhone 12 Pro Max1500 TL

Bu gönderiyi paylaş