Şarjlı Pil Tamiri

şarjlı pil tamiri

Şarjlı Pil Tamiri

Şarjlı Pil Tamiri

Teknolojinin ilerlemesiyle insanlar hayatlarını kolaylaştıracak ürünlere daha fazla yönelmeye başladılar. Bu ürünlerden biri olan elektrikli scooter’lar özellikle metropol dediğimiz büyük şehirlerde yoğun trafiğe takılmadan ve park yeri bulma derdine girmeden bir yerden bir yere ulaşmada kolaylık ve zamandan tasarruf sağlıyor. Scooter kullanmak için herhangi bir ehliyet gerekmemesi scooter’ların bu derece yaygınlaşmasının diğer bir nedeni.

Elektrikli scooter’lar çalışmak için güçlerini şarj edilebilen pillerden alırlar ve bu pillerin belli bir ömrü bulunmaktadır. Scooter pillleri ömürlerinin tamamlanmasının yanında bakımları yapılmadığında veya farklı nedenlerden dolayı da pil işlevini yitirebilmektedir. Bu yazımızda şarjlı pil tamiri hakkında scooter kullanıcılarını aydınlatacak bilgiler veriyoruz.

Scooter Şarjlı Pil Ömrü Ne Kadar?

Scooter’ın çalışması için gücünü aldığı pil en fazla özen gösterilmesi gereken parçalarından biridir. Ayrıca bir yerden bir yere ulaşmak için kullanılan scooter pil ömrü biraz daha kritik öneme sahiptir. Hangi marka scooter olursa olsun zaman içerisinde kullanım yoğunluğuna bağlı olarak scooter performansında düşüş olmaya başlar.

Scooter şarjlı pil ömrünün azaldığının bazı işaretleri bulunmaktadır. Bunun ilk belirtisi bir dolu şarj ile daha önce gidebildiğiniz mesafeye ya da menzile artık gidememektir. Scooter pil performansı düşüşü söz konusu olduğunda scooter batarya hızlı bitiyor, scooter menzil azaldı, scooter şarjı az gidiyor, scooter şarjı daha hızlı bitiyor, scooter batarya hemen boşalıyor, scooter şarj süresi azaldı gibi şikayetler en sık karşılaşılanlar arasındadır. Bu veya benzeri şikayetleri olan scooter kullanıcılarının beklenmedik bir zamanda yolda kalmamaları için en kısa sürede scooter şarjlı pil tamiri için uzman bir scooter servisi ziyaret etmelerini öneriyoruz.

Şarjlı Pil Ömrü Neden Azalır?

Ne kadar güçlü olursa olsun her pil belli bir kullanım sürecinden sonra zayıflamaya başlar ve bir süre sonra ömrünü tamamlar. Elektrikli scooter pilleri saklanma, kullanım koşullarına, gücüne ve Cycle Life denilen şarj-deşarj sayısına bağlı olarak 2-4 yıl veya 3000-9000 km arasında bir ömre sahiptir. Scooter’ı uygun olmayan şekilde saklamak ve çok yoğun kullanmak pil ömrünü en fazla kısaltan  durumlardır.

Scooter pil ömrü kaç yıl sorusuna ortalama bir rakam vermek gerekirse pil ile çalışan cep telefonları veya diz üstü bilgisayarlarda olduğu gibi pil eskime belirtileri üç seneden önce pek görülmez. Bu süre her gün scooter kullanan kişiler için de geçerlidir.

Kullanım sırasında yapılan dikkatsizlikler ve bakım eksikliği elektrikli scooter şarjlı pil sorunlarıyla karşılaşılmasının en başlı nedenleridir. Teknik servisimize şarjlı pil tamiri için gelen scooter’larda kullanıcı hataları olarak en fazla sıvı teması, cihazla uyumlu olmayan ve kalitesiz yan sanayi şarj alet kullanımı veya daha önceden uygulanan yanlış teknik müdahaleler ile karşılaşıyoruz. Bu gibi hatalar scooter şarjlı pil tamiri ihtiyacına yol açar.

Kullanıcılar için elektrikli scooter menzili ne kadar, scooter kaç km gider ve elektrikli scooter kaç km hız yapar en merak edilen konular arasındadır. Elektrikli scooter tam şarj olmuş bir pil ile ortalama 25 km/s hız ile 45 km menzil yapabilmektedir. Bu değerlere ulaşmada sorun yaşayan elektrikli scooter piline uzman bir teknik serviste arıza tespiti yapılmalı ve sonuca göre hareket edilmelidir.

Bir diğer şarjlı pil arızası işaretlerinden biri de bazı elektrikli scooter markalarının ekranlarında çıkan arıza kodlarıdır. Elektrikli scooter ekranında çıkan arıza kodu şarjlı pil arızası habercisi olabilir. Bunu anlayabilmek için arıza kodları anlamları nedir kullanıcıların öğrenmeleri gerekir.

Şarjlı Pil Tamiri

Scooter Pil Sıvı Teması Arızası Nasıl Tamir Edilir?

Korunaklı olmamaları sebebiyle scooter’ların yağışlı günlerde zarar görmemesi için bazı tedbirlerin mutlaka alınması gerekir. Sıvı teması scooter piline en kötü zararı verecek durumlardan biridir. Sıvı temasına maruz kalan scooter’larda anakart arızası, ekran bozulması ve batarya arızası gibi ancak teknik serviste çözülebilecek hasarlar meydana gelebilir. Bu yüzden scooter’ların özellikle ekran, anakart ve pil gibi parçalarını sıvı temasına maruz kalmayacak şekilde korunması gerekir. Diğer bir önemli nokta ise ciddi arızalarla karşılaşılması durumunda her türlü scooter ile ilgili tamir işlemi için uzman bir teknik servisi ziyaret etmektir. Sıvı temasına karşı gerekli şartlar alınarak korunmaya alınmamış bir scooter suya maruz kaldığında bu durum korozyon oluşumuna zemin hazırlar. Korozyon oksitlenmeye sebep olur. Oksitlenme de sadece pile değil değil scooter’ın diğer parçalara da sıçrayarak onları da işlev dışı bırakabilir.

Çağımızın son teknoloji ürünlerden biri sayılan scooter yedek parçaları yüksek fiyatlıdır. Bu sebeple kullanıcıların scooter’larını dikkatli şekilde kullanmaları onları ekstra masraflardan kurtarmaya yarar. Scooter’ın çalışmasında ve performansında en kritik role sahip olan şarjlı pil fiyatları da yüksektir. Bu sebeple kullanıcıların pillerini sıvı temasından ve her türlü darbeden korumaya özen göstermeleri önemlidir. Ayrıca ömrünü uzatmak için şarjlı pili çok fazla yoracak düzeyde kullanmamaya dikkat etmek gerekir.

Scooter şarjlı pil arızası, sıvı temasının hemen ardından kendini gösterebildiği gibi sonradan da ortaya çıkabilir. Scooter şarjı erken bitiyor, scooter şarj olmuyor, scooter  şarjı hemen bitiyor, scooter batarya çabuk ısınıyor, scooter geç şarj oluyor, scooter şarj sırasında çok ısınıyor, scooter giderken ses geliyor gibi sorunların kaynağı genellikle şarjlı pil arızası olmaktadır.

Scooter pili veya her türlü scooter arıza tespiti için TEKNOWAY’in uzman ekibine scooter’ınızı güvenle emanet edebilirsiniz  Ayrıca sorunsuz bir tamir işlemi için orijinal yedek parça kullanımına özen göstermelisiniz. Böylece scooter’ınız sorunsuz bir şekilde çok daha uzun ömürlü çalışabilir. Scooter tamiri servisi hakkında her türlü konuda TEKNOWAY ile0 (537) 958 02 02 no’lu telefon ile iletişime geçebilirsiniz.

Scooter Şarjlı Pil Değişimi Ne Kadar Sürer?

TEKNOWAY’de scooter şarjlı batarya tamiri işlemleri ileri teknoloji ekipmanlarla alanında uzman ekibimiz tarafından yapılmaktadır. Tamir işleminin ilk aşamasında scooter’ınıza batarya kalibrasyonu yapılarak pilin ne kadar ömrünün kaldığını belirliyoruz. Şarjlı scooter pil tamiri şartlarından en önemlisi yalıtım şartlarına uygun işlem yapılmasıdır. Çünkü şarjlı pil değişimi ardından düzgün kapatılmayan pil kapağı, sıvı temasına davetiye çıkarır ve pili bozar. Pil tamirini mutlaka teknik servis şartlarında yalıtım özelliklerine dikkat edilerek yaptırmaya dikkat edin.  Bu şekilde pilinizi sıvı temasından korursunuz. Profesyonel scooter pil tamiri işlemleriniz için uygun fiyatlı ve aynı gün scooter pil değişimi hizmeti hakkında bilgi almak üzere TEKNOWAY ile iletişime geçebilirsiniz.

Şarjlı Pil Tamiri

En Uygun Scooter Şarjlı Pil Fiyatı Ne Kadar?

Elektronik cihazlarda uygulanan tamir işlemlerinde yedek parça kullanımı cihazın uzun vadeli ve sorunsuz çalışması için çok önemlidir. Şarjlı batarya tamiri işleminde scooter pil yenileme gerekmesi durumunda ucuz scooter batarya talep eden kullanıcılar, orijinal scooter pili yerine yan sanayi pil tercih edebilmektedir. Ancak burada atlanmaması gereken ucuz ve yan sanayi pillerin kısa ömürlü oldukları ve kısa zaman içerisinde sorun çıkarabildikleridir. Bu şekilde ucuz pil ile değişim yapmayı tercih eden kullanıcılar için batarya tamir işlemi çok daha pahalıya mal olabilir. Kullanıcılara tavsiyemiz scooter şarjlı pil tamiri işleminde her zaman orijinal pil değişimi yaptırmaları yönündedir.

Şarjlı pil değişimi yaptırmak isteyen kullanıcılar scooter’larını teknik servisimize kendilerinin getirmeleri haricinde, İstanbul dahil şehir dışındaki müşterilerimiz de ücretsiz kargo ile gönderebilirler. TEKNOWAY olarak müşterilerimize en uygun elektrikli scooter şarjlı pil fiyatını sunuyor, müşteri memnuniyetini en üstte tutmaya özen gösteriyoruz. Ayrıca TEKNOWAY müşterilerine tüm tamir işlemlerinde ve alışverişlerinde kredi kartı ile ödeme ve taksit imkanı sunuyor.

Bu gönderiyi paylaş


Merhaba!

Bir sorunuz mu var?

Lütfen bu düğmeyi kullanın

Bizimle iletişime geçin!