CityMate Sonic 10 inç Dış Lastik Tekerlek Değişimi

CityMate Sonic 10 inç Dış Lastik Tekerlek Değişimi

CityMate Sonic 10 inç Dış Lastik Tekerlek Değişimi

CityMate Sonic 10 inç Dış Lastik Tekerlek Değişimi

Elektrikli scooter markaları arasında farklı renk, güç ve özelliklerle gelen CityMate, son dönemde kullanıcıların oldukça dikkatini çeken bir marka. Bunda CityMate’in çocuklar için elektrikli scooter, şişme teker elektrikli scooter, dolgu teker elektrikli scooter, 250W elektrikli scooter, 350W elektrikli scooter, 450W elektrikli scooter ve 500W elektrikli scooter gibi çeşitli ürün seçeneklerine sahip olması büyük rol oynuyor. Ayrıca markanın 5.5 inç tekerlekli scooter’lar, 8.5 inç tekerlekli scooter’lar ve 10 inç tekerlekli scooter’lar gibi farklı tekerlek boyutunda scooter ‘ları da  mevcut.

Elektrikli scooter’ların en hassas parçaları hiç şüphesiz lastiklerdir. Genellikle elektrikli scooter’lar şişme tekerleklerle satılmaktadır. CityMate X8 Sonic elektrikli scoter da 10 inç tekerleklerle kullanıcılara sunulmaktadır. Genelde elektrikli scooter şişme lastik taşıma kapasitesi 75 kg kadardır şeklinde düşünülebilir ve iki lastikte sürücü ağırlığı dahil 150 kg gibi hesap yapılmalıdır. Düz yolda ve ideal tekerlek basıncı ile giderken bir sorunla karşılaşma şansınız düşük ancak scooter’a iki kişi binmek, inik lastikle scooter kullanımı, çukura düşme, kasise vurma, taşlı yola girme veya kaldırıma çarpma gibi durumlar scooter’ın lastiği patladı durumu ile karşı karşı kalmanıza neden olabilir. Bazen kaza gibi durumlarda veya ihmal nedeni ile fazla aşınma sonucu scooter dış lastik yarılması veya yırtılması da yaşanabiliyor.

Scooter lastikleri dış lastik ve iç lastik (şambrel) denilen iki farklı bileşenden oluşur. Bisikletlerdeki sistemin aynısı şeklinde düşünebilirsiniz ancak elektrikli scooter lastikleri bisikletlere kıyasla çok daha çabuk yıpranır ve değiştirme ihtiyacı duyulur. Bunun sebebi de bisiklet lastiğinin bir tur dönerek yaptığı yolu scooter lastiklerinin üç tur dönerek yapması ve özellikle bazen takip edilemeyerek düşük tekerlek basıncıyla kullanım sonucu hızla yıpranmaya başlamasıdır. Dolayısıyla bazen elektrikli scooter lastik tavsiyesi almak için satın almanın üzerinden henüz bir yıl bile geçmemişken servisimize gelen müşterilerimiz olabiliyor. Bunun nedeni genellikle lastiklere gereken özeni göstermemekten kaynaklanmaktadır.

CityMate X8 Sonic Dış Lastik Tamiri

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi CityMate X8 Sonic tüm üstün özelliklerine rağmen şişme lastiklerle geliyor. 10 inç şişme lastiklerle gelen CityMate X8 Sonic lastikleri zaman içerisinde yıpranabilir ve patlayabilir. Şişme tekerlekler yol şartları, çivi, cam veya metal parçalar yüzünden yırtılabilir veya patlayabilir. Bu tarz lastik hasarları sebebiyle CityMate X8 Sonic lastik tamiri ihtiyacı ortaya çıkar.

Elektrikli scooter lastik patlamalarında ilk aşamada hasar gören ya da patlayan yerin dış lastik mi yoksa iç lastik mi olduğunun belirlenmesi gerekir. Lastik patlaması iç lastiğe bir şey batması neticesinde delinmesi veya şambrel dediğimiz bu parçanın herhangi bir şekilde yırtılması demektir. Dış lastik dediğimiz, zemin ile bağlantıyı sağlayan ve içi hava dolu olan iç lastiği koruyan kısımdır.

CityMate X8 Sonic dış lastik tamir işlemi nasıl yapılır merak edilen konulardan biridir. Dış lastik iç lastiği koruyan bir kabuk gibidir. Bu sebeple dış lastik delinir, erir veya yırtılır. Bu gibi hasarların ise tamir imkanı yoktur. Dolayısıyla CityMate X8 Sonic elektrikli scooter lastik değişimi şart olur. CityMate X8 Sonic elektrikli scooter 10 inç dış lastik değişimi fiyatı uygundur. Bununla birlikte çok kısa sürede gerçekleştirilebilir.

Elektrikli Scooter Lastik Çapı

Genelde elektrikli scooter lastik çapı 8.5 inç seviyesindedir. Çocuk scooter’larına benzeyen ve etrafta sıkça görülen modellerden bahsediyoruz. Yeni yeni yayılan 10 inç elektrikli scooter modellerini de yaygın ürünler sınıfında değerlendirmek mümkün. 10 inç lastikli elektrikli scooter’lar özellikle engel geçişi sırasındaki rahatlık ve şehir içi kullanımda yol tutuşu gibi avantajlarla ön plana çıkıyor. İlerleyen dönemlerde daha büyük tekerlekli elektrikli scooter modelleri de göreceğiz; 12 inç tekerlekli elektrikli scooter veya 15 inç tekerlekli elektrikli scooter gibi kavramlar uzak değil ancak atlanmaması gereken bir nokta daha var: Taşınabilirlik. Elbette daha büyük tekerlekler birçok yönden daha avantajlı ancak en kolay taşınabilir elektrikli scooter’lar hep en küçük tekerlek değerini sunanlar olacak. Bu noktada 10 inç elektrikli scooter lastiği optimum bir değer. Yani rahatlık ve taşınabilirlik dengesini iyi bir şekilde kuruyorlar.

Gelelim elektrikli scooter lastik çapı nasıl öğrenilir konusuna. Elinizdeki ürün çok büyük bir ihtimalle 8.5 inç büyüklükte bir lastiğe sahiptir. Bu değer scooter’ın lastiklerinin yanak tarafında rakamsal olarak ifade edilmektedir. 8 1/2×2 veya 10×2.125, 10×2.5 gibi değerler scooter lastik büyüklüğü kaç inç açık şekilde ifade etmektedir. x simgesi öncesindeki değer scooter tekerlek büyüklüğüne dair bilgileri vermektedir. Scooter tekerlek büyüklüğünü öğrenme konusunda kullanım kılavuzu veya firmanın web sitesine de bakabilirsiniz. Diğer bir yöntem de scooter teknik servisi olarak hizmet veren TEKNOWAY’de teknisyenler ile görüşerek bilgi almanızdır. Scooter marka ve modelini söyleyerek scooter tekerlek tipi nasıl öğrenilir veya elektrikli scooter’da lastik büyüklüğünü öğrenme işlemlerini bir telefonla gerçekleştirebilirsiniz. 0 (537) 958 02 02 no’lu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

 

Citymate Sonic 10 Inç Dış Lastik Tekerlek Değişimi

CityMate Teknik Servis Lastik Fiyatları

Elektrikli scooter lastik fiyatlarını ele aldığımızda, 10 inç elektrikli scooter tekerlek fiyatları doğal olarak 8.5 inç scooter lastik fiyatları ile kıyaslandığında daha yukarıdadır. Bunun başlıca nedeni elbette imalatında kullanılan malzemenin daha fazla olmasıdır. Diğer nedeni ise 10 inç scooter lastiklerin piyasada çok fazla yaygın olmamasıdır. 10 inç elektrikli scooter’larda yol tutuşu ve sürüş rahatlığı fark edilir şekilde 8.5 inç elektrikli scooter’lardan iyidir.

TEKNOWAY olarak elektrikli scooter lastik tamiri konusunda en iyi teknik servis hizmetini ücretsiz kargo avantajı ile tüm Türkiye’ye sunuyoruz. CityMate X8 Sonic elektrikli scooter 10 inç dış lastik değişimi fiyatı yaklaşık 350 TL seviyesindedir. CityMate X8 Sonic elektrikli scooter iç lastik tamiri fiyatı ise yaklaşık olarak 200 TL’dir. 10 inç iç lastik yama fiyatı elbette daha uygun olmaktadır. Ancak 10 inç yeni şambrel fiyatı da düşük fiyatlı ve özellikle can güvenliği açısından düşünüldüğünde verilmesi gerekli bir seviyededir. TEKNOWAY olarak müşterilerimize montaj dahil en düşük fiyat garantili hizmet sunuyoruz. CityMate teknik servis numarası üzerinden veya WhatsApp hattımızdan bize ulaşarak güncel lastik fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

Bu gönderiyi paylaş


Merhaba!

Bir sorunuz mu var?

Lütfen bu düğmeyi kullanın

Bizimle iletişime geçin!