E Scooter Türkiye Fiyatları

Scooter alım satım bayiliği

E Scooter Türkiye Fiyatları

Elektrikli Scooter Türkiye Fiyatları; Elektrikli scooterlar son dönemde oldukça popüler hale geldiği için birçok marka tarafından farklı modellerle üretilmektedir. Elektrikli scooter almayı düşünen kişiler bu konuda bir araştırma yapmaktadır. İşte elektrikli scooter modelleri ve fiyatları şu şekildedir;

Elektrikli Scooter Onvo OV-1112.999 TL
Elektrikli Scooter Onvo OV-1215.999 TL
Elektrikli Scooter Onvo OV-77.999 TL
Elektrikli Scooter Xiaomi Pro 1212.999 TL
Elektrikli Scooter Cyber Soul Pro x39.999 TL
Elektrikli Scooter NAVEE n6515.999 TL
  • Scoowy Scooter; 1600W elektriğe sahip olan bu scooter güç ve performans isteyen kişiler için uygundur. Anahtarlı çalıştırma özelliği sayesinde kişiye özel bir scooterdır. Ön tekeri ve arka tekeri 800W olmak üzere iki adet fırçasız motor bulunması kullanıcısına sürüş esnasında tek ya da çift motor tercih etme imkanı sunar. Yolculuk sırasında düz olan yollarda tek motoru tercih ederek 15A lityum pil kuvvetinden daha çok tasarruf sağlayarak uzun mesafe sürüşü sağlamaktadır. 30/35 derecelik olan yokuşlarda çift motor kullanarak daha rahat bir şekilde güçlü tırmanışlar sağlamaktadır. 800W elektrikli scooterlarda kullanılmakta olan ısı sensörü sayesinde sürüş esnasında motorda oluşa zorlama ısının dalgalanması ile fark edilerek motor arızasını en düşük seviyeye indirerek motorun yanmasını engeller. Ortalama şarjı 6-8 saat arası sürmektedir. 10 inç lastik kullanılmıştır. Toplam taşıma kapasitesi 150 kg’dır. Şu anki güncel fiyat 11.578 TL’dir.

 

  • Walkerbug Pro X8 Scooter; 350W elektriğe sahip ve fırçasız motora sahip bir scooterdır. Hız sabitleme sistemi ile oldukça kolaylık sağlamaktadır. Size üç farklı bir şekilde sürüş modu sunmaktadır. Ekonomik mod, hızlı mod ve orta mod olarak dilediğinizi seçebilirsiniz. Lastikleri 10 inç olan bu elektrikli scooter üçlü fren sistemine sahiptir. Disk fren, motor freni ve arka çamurluk freni aynı zamanda fren lambasına da sahiptir. Tek tuşla kolay bir şekilde katlayabilirsiniz. Dijital hız ve dijital şarj göstergesi ile oldukça kolaylık sağlamaktadır. Şu an güncel fiyatı 7.900 TL’dir.

 

  • CyberSoul X3 Pro Scooter; 600W elektriğe sahip olan elektrikli scooter 25km/h menzile sahiptir. 10 iç lastik yapısıyla 120 kg ağırlık taşıyabilir. Ortalama 7 saat şarj tüketimi sağlayan elektrikli scooter günlük kullanım için oldukça uygun ve tercih edilen bir modeldir. Dijital hız göstergesi ve dijital saat göstergesi sayesinde takibi daha kolay yapabilirsiniz. CyberSoul X3 Pro Scooter güncel fiyatı 6.000 TL’dir.

 

  • CityMate Scooter; 500W elektriğe sahiptir. 30/35 km menzil kapasitesi sayesinde saatte 35km hız yapabilme gücüne sahiptir. 5 saat şarj ile 10 inçlik lastikleriyle kullanıcısına konforlu ve rahat bir sürüş deneyimi sağlar. 3 kademeli olarak sürüş modu bulunmaktadır. Tasarım olarak da oldukça faza tercih edilen elektrikli scooterın güncel fiyatı 5335 TL’dir.

 

  • Renault Elektrikli Scooter; 25hm/h menziline ulaşan elektrikli scooter kısa mesafeli yerlerde konforlu ve keyifli bir sürüş deneyimi sağlamaktadır. En yüksek hızda ortalama 1 saat giden scooter güç tasarruf modu ile de daha uzun mesafe kullanımına olanak sağlamaktadır. 3 saat içerisinde şarjını dolduran elektrikli scooter günlük kullanımlarda ve kısa mesafeli kullanımlarda rahatlıkla tercih edilir. Her yaş grubunu hitap eden bu elektrikli scooterın fiyatı 7.270 TL’dir.

Elektrikli Scooter Alınırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Elektrikli scooter almayı istiyorsanız eğer marka ve model tercihi yaparken dikkatli olmalısınız. Öncelikli olarak elektrikli scooterı hangi amaç ile kullanacağınızı belirlemeniz gereklidir. Çünkü her elektrikli scooterın motor yapısı ve gücü birbirinden farklıdır ve kullanım amacınıza göre bu scooterları tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Eğer normal bir alanda günlük kısa mesafeli bir kullanım yapacaksanız çok yüksek wattlı bir scooter almanıza gerek yoktur. Tamamen eğlence ve ilgi için kullanacağınız bu scooterın watt derecesi düşük olsa da olur.

Ancak eğer bir iş ya da hız içeren bir elektrikli scooter istiyorsanız güçlü bir watt yapısına sahip olan scooterı tercih etmelisiniz. Düşük wattlı scooter sizin bir işinize yaramayacaktır. Bunun için watt gücüne dikkat etmeniz gerekir. Elektrikli scooterlarda model seçimi de oldukça önemlidir çünkü kullanılan araziye göre scooter modeli değişiklik gösterebilir.

Elektrikli scooter tercih edilirken önemli olan bir diğer nokta ise scooterın ağırlığıdır. Elektrikli scooter ne kadar ağır olursa o kadar fren yapma mesafesi uzamaktadır ve dönüşleri almak zorlaşır. Diğer taraftan bakıldığında ağır olan scooter modelleri rüzgar ve diğer çevresel faktörlerden daha az etkilenir ve yüksek hızlı sürüşlerde daha güvenlidir.

Elektrikli scooterlar tam olarak dolu iken ne kadar mesafe yol alacağı oldukça önemli bir koşuldur. Şarjın uzun süreli bir şekilde gitmesi sizin zamandan daha çok tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Çok çabuk sürede biten şarjı scooterlardan çok fazla verim alamazsınız. Çocukların kullanacağı ya da küçük arazilerde kullanacağınız elektrikli scooterlarda problem yaratmayabilir fakat uzun mesafeli yollarda oldukça fazla problemler ortaya çıkartabilir.

Elektrikli scooterlar araç trafiğine çıkmadığı için güvenli bir taşıma aracı olarak bilinmektedir. Fakat hiç riski yok denilmemektedir. Özel olarak çocukların kullanımı için tasarlanan elektrikli scooterlar hangi amaçla alınırsa alınsın güvenlik koşulları elden bırakılmamalıdır. Fiyat açısından da karşılaştırılması gereken elektrikli scooterlar oldukça dikkatli bir şekilde karşılaştırılarak fiyatına göre en iyi performansı sağlayan seçilmelidir.

Piyasada birçok elektrikli scooter modeli bulunmaktadır ve hepsinin markası, modeli, gücü, şarj gücü, menzili birbirinden farklılık göstermektedir. Temel amaç sizin hangi özellikleri bulunan elektrikli scooterı tercih etmenizdir. Aynı fiyatta farklı özelliklere sahip olan birçok scooter bulunmaktadır. Bu noktalara dikkat ederek en iyi performansı sağlayan elektrikli scooterı tercih edebilirsiniz.

Elektrikli Scooter Kullanırken Hangi Noktalara Dikkat Etmeliyiz?

Elektrikli scooter kullanımı oldukça kolaydır. Önemli olan alışma süresinde bol bol pratik yaparak tüm işlevini kısa sürede öğrenebilirsiniz. Elektrikli scooterınızın özelliklerine hakim olmanızda oldukça önemlidir eğer yüksek hızlı bir elektrikli scooter kullanıyorsanız ve frenleri oldukça kuvvetliyse sert bir şekilde frenleme yapmamanız gereklidir çünkü herhangi bir kazaya sebep olabilirsiniz.

Elektrikli scooter kullanırken kesinlikle kask, eldiven, kolluk, dizlik gibi ekipmanlar kullanmalısınız. Herhangi olası bir kaza anında yaralanmadan ve sakatlanmadan kurtulmanız için gereklidir. Güvenlik tedbirleri her zaman ön planda tutulmalıdır. Elektrikli scotterınızı hızlı bir şekilde kullanmak için aldıysanız hız limitlerine dikkat etmelisiniz ve belirlenen hız limitinin üstüne çıkmamanız gereklidir.

Elektrikli scooterınızı günlük olarak kullanıyorsanız eğer 3 ya da 4 güne bir lastiklerinin basınçlarını kontrol etmeniz gereklidir. Çünkü lastik basıncı günlük kullanımdan dolayı azalmış olur ve buda elektrikli scooterın yavaşlamasına neden olur. Aynı zamanda lastik basıncı düşük olan elektrikli scooterların tekerleklerinin de patlama ihtimali oldukça fazladır. Lastik basıncı elektrikli scooterlarda oldukça önem verilmesi gereke bir konudur. Kullanıcının ağırlığına göre de değişiklik gösteren basınç oranı iyi ayarlanmalıdır. Yoksa iç lastiğin yaralanmasına veya patlamasına neden olabilir.

Konforlu ve hızlı bir verim almak istiyorsanız kesinlikle şarjına, lastiğine ve ikaz uyarılarına dikkat etmeniz önemlidir. Bunun dışında tercih ettiğiniz elektrikli scooterlarda herhangi bir problem yaşamadan istediğiniz verimi alabilir ve zamandan rahatlıkla tasarruf edebilirsiniz. Bütçenize ve kullanım amacınıza göre bir model belirlemeyi kesinlikle unutmamalısınız. Herkesin kullanım amacı birbirinden farklıdır. Bunun için kesinlikle kendi amacınıza göre bir model belirlemeniz sizin yararınıza olacaktır. Başkalarının kullanım amacına göre tercih edeceğiniz model sizin kullanım amacınıza uygun olmayabilir

Bu gönderiyi paylaş