Elektrikli Scooter En İyi Marka

Elektrikli Scooter En İyi Marka

Elektrikli Scooter En İyi Marka

Elektrikli Scooter En İyi Marka; Şehir hayatının ulaşım sorununa harika bir çözüm olarak hayatımıza giren elektrikli scooterlar gün geçtikçe daha fazla kullanıcıya kavuşmakta. Elektrikli scooter kullanımının bu denli artmasına neden olan e – scooter özellikleri başlı başına bir makale konusu. Bu nedenle içerikte e – scooter avantajlarına değinmek yerine, elektrikli scooter almak isteyen kişilere rehber tadında yol gösterebilecek listenin yer alması daha isabetli olacak. Yeni bir elektrikli scooter almak isteyen kişilerce scooterlara ilişkin birçok husus merak edilir. Bu hususların en başında şüphesiz elektrikli scooter en iyi marka gelir. En iyi marka her ne kadar görece bir kavram olsa ve kişiden kişiye değişse bile artıları ve eksileri göz önünde bulundurularak en iyi marka adaylarını sizlere ifade ettik. Peki, listede neler var?

Xiaomi Mi Pro 2 Elektrikli Scooter

Xiaomi Mi Pro 2 elektrikli scooter oldukça harika özelliklere sahip, birçok kullanıcı tarafından ilgi ile takip edinen ve görece birkaç olumsuz yönü bulunan müstesna cihazlar arasındadır. Cihazın göze çarpan ilk büyük özelliği oldukça uzun bir menzile mesafesine elverişli olması ve ABS fren sistemi ile güçlendirilmiş olmasıdır. Öte yandan sürüş konforunu artıran sürüş modları da cihazın takdir edilmesi gereken bir diğer özelliğidir. Sürüş modlarının kontrolü için kullanıcılar android veya IOS işletim sistemine sahip akıllı cihazlarını kullanabilirler. Tüm bu artı yönlerinin yanı sıra cihazın sahip olduğu bazı eksiklikler de bulunmuyor değil. Örneğin, xiaomi mi pro 2 elektrikli scooter, diğer scooterlara nazaran daha ağır bir ürün. Bu ağırlığı nedeniyle kolay taşınabilirlik özelliğini kısmen de olsa yitirmiş durumda. Bunun yanı sıra yine alternatiflerine kıyasla daha az motor gücüne sahip.

CityMate Gold Elektrikli Scooter

CityMate Gold Elektrikli Scooter, elektrikli scooter en iyi marka başlığı üzerine ele alınan içerikte muhakkak yer alması gereken markalardan birisidir. Markanın, alternatif rakipler ile kıyaslandığında göze çarpan en önemli özelliği oldukça hafif olması ve yüksek taşıma kapasitesine sahip olmasıdır. Cihaz 12 kg gibi oldukça kolay taşınabilir bir ağırlığa sahip. Buna karşın daha az taşıma kapasitesi beklenirken oldukça yüksek bir taşıma kapasitesine sahip. CityMate Gold Elektrikli Scooter cihaz 110 kg’a kadar ağırlık taşıyabilmekte. Bir diğer özelliği ise disk fren sistemi sayesinde yüksek güvenlikli fren imkanı sunması. Katlanabilir özellikte olması da işaret edilmesi gereken bir diğer önemli avantajı. Diğer markalara nazaran daha düşük menzil mesafesine sahip olması ve değişebilir bataryasının bulunmaması da dezavantaj olarak göze çarpan hususların başında geliyor.

Xiaomi Mi 1S Elektrikli Scooter

Elektrikli scooter en iyi marka temalı içeriğin olmazsa olmaz ürünlerinden birisi de Xiaomi Mi 1S Elektrikli Scooter cihazdır. Cihaza dair bahsedilmesi gereken özelliklerden ilki kademeli hız ayarına sahip olması. Kademeli hız ayarı sayesinde kullanıcıların istediği hız aralığında sürüş deneyimi yaşamasına imkan vermekte. Öte yandan katlanabilir yapısı da pratik taşınabilme imkanı sunmakta. Ürünün göze çarpan bir diğer önemli özelliği ise motor gücü. Xiaomi Mi 1S elektrikli scooter 500 W gibi oldukça önemli motor gücüne sahip. Cihaza ilişkin değerlendirmeler içinde olumsuz yönlerinden bahsetmeden olmaz. Üründe dikkat çeken olumsuz yönlerden ilki değişebilir bataryasının olmaması ve düşük taşıma kapasitesine sahip olması. Oldukça harika özellikler sunan cihazın çok yoğun bir rağbet görmemesinin en büyük nedeni de aslında 100 kg gibi çok tatminkar olmayan bir taşıma kapasitesine sahip olmasıdır.

Volta Vt1 Elektrikli Scooter

Volta Vt1 Elektrikli Scooter modeli de elektrikli scooter en iyi marka noktasında ifade edilmesi gereken cihazlar arasında yer alır. Hafif olması ile ön plana çıkan cihazın toplam ağırlığı 12,5 kg. Birçok kişi tarafından kolaylıkla taşınabilen cihaz aynı zamanda katlanabilir özelliğe sahip. Bunun yanı sıra bir dizi olumsuz yönleri de bulunmakta. Cihazın dezavantajları bağlamında göze çarpan ilk özelliği, yüksek menzil mesafesine sahip olmaması. 20 km gibi ortalama bir menzil mesafesine sahip olmasının yanı sıra bir diğer önemli eksiği düşük hız kapasitesi. Cihaz en fazla 25 km/h hız yapabilmekte.

Xiaomi Mi Essential Elektrikli Scooter

Elektrikli scooter meraklıları tarafından sıkça merak edilen, elektrikli scooter en iyi marka araştırmasına karşılık verebilecek özellikte ürünlerin yer aldığı listede dikkate değer ürünlerden birisi de Xiaomi Mi Essential’dir. Cihazın birçok olumlu özelliğinden bahsedilebilirken kullanıcılar tarafından dile getirilen tek dezavantajı bulunmakta. Cihaza dair yöneltilen eleştiriler daha çok taşıma kapasitesi üzerinde yoğunlaşmakta ki taşıma kapasitesinin az olması, cihazın dezavantajı olarak ifade edilebilecek tek özelliği. Ürün en fazla 100 kg ağırlık taşıyabilmekte. Bunun yanı sıra bahsedilebilecek birçok olumlu özelliği bulunmakta. Söz gelimi; üç kademeli hız ayarı ile yüksek sürüş konforu sunması gibi veya disk fren sistemi ile güvenlikçi sürüşü ön plana çıkarması gibi. Katlanabilir yapısı, kolay taşınabilir özellikte olması ve LED paneller ile sürüş deneyimini artıran niteliklere sahip olması da sayılabilecek önemli avantajlar arasında yer alır.

Bu gönderiyi paylaş