Intouch Elektrikli Scooter Dolgu Tekerlek Lastik 8.5 inç

scooter eğitimi

Intouch Elektrikli Scooter Dolgu Tekerlek Lastik 8.5 inç

Intouch Elektrikli Scooter Dolgu Tekerlek Lastik 8.5 inç

Son yılların dünyada ve Türkiye’de yükselen trendi elektrikli scooter‘ların lastikleri  şişme (havalı)  lastik ve dolgu lastik olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Şişme scooter lastikleri ise  şambrelli ve tüpsüz, yani şambrelsiz scooter lastiği olarak iki farklı çeşide sahiptir. Yalnız şambrelsiz scooter lastiklerin henüz standartlara uyum sürecini tamamlamamaları sebebiyle fazlayaygın olmadığını söyleyebiliriz. Tüpsüz scooter lastikler tıpkı otomobil lastiklerindeki gibi içinden radyal teller geçecek şekilde üretilmektedir. Böylece yırtılma ile patlamalara karşı son derece dirençli olduklarını söyleyebiliriz. Ancak tüpsüz lastikler, üretici firmaların kendi jantlarını kullanma zorunluğu ve scooter modeline göre farklı montaj yapılarının bulunması nedeniyle henüz yeterince yaygınlaşmamıştır.

Dolgu lastikler ise bugün geldiğimiz noktada en avantajlı lastikler olarak öne çıkmaktadır.16 yıllık teknik servis deneyimine sahip TEKNOWAY olarak müşterilerimize Intouch elektrikli scooter dolgu tekerlek lastik 8.5 inç olarak kendi üretimimiz olan TW 85 dolgu lastikleri öneriyoruz. Dolgu scooter lastiklere piyasada patlamayan scooter lastiği veya havası inmeyen scooter lastiği de denilmektedir.

TW 85 Scooter Dolgu Lastik Nedir?

Elektrikli scooter’lar için dolgu lastik bisiklet kullanıcılarının çok yabancı olmadığı bir kavramdır. Dolgu scooter tekerleklere şişme scooter lastikler denildiği gibi havasız scooter lastikler de denir. Dolgusuz lastikleri biraz açarsak içerisinde hava olması gereken iç gövdede dolgu malzemesi bulunmaktadır. Bu sebeple TW 85 scooter dolgu lastikler gibi içinde hava olmayan scooter lastikler patlamaz veya hava kaçırmaz scooter lastikler olarak da adlandırılabilir.

Dolgu lastiklerle şişme lastiklerin üretici tarafında maliyetlerini kıyasladığımızda içi dolu olan TW 85 dolgu lastiklerde daha fazla kauçuk ve petrol gibi hammadde kullanıldığını söylemek mümkün. Bu yüzden de şişme lastiklere oranla TW 85 dolgu lastiğin fiyatı biraz yüksektir. Ancak bakım gerektirmeyen ve patlamayan özellikleri dolgu lastiklerin kısa zamanda kendilerini amorti ederek çok daha ekonomik olmasını sağlamaktadır.

Intouch elektrikli scooter’ların üzerinde gelen lastikler dolgu mudur sorusunun cevabı çoğu zaman olumsuzdur. Bu durum neredeyse tüm elektrikli scooter markaları için geçerlidir. Çünkü üreticiler de fiyat rekabetinde dolgu lastik gibi bir ekstrayı maliyetlerine eklemek istemezler. Birçok kullanıcının kafasında dolgu lastik iyi midir, dolgu lastik sürüş rahatlığını engeller mi, dolgu lastik titrer mi veya scooter’a zarar verir mi gibi sorular olması son derece doğaldır. Oysa dolgu lastiklerin avantajlarını tecrübe edenler bir daha başka lastik kullanmayı düşünmezler.  TEKNOWAY olarak müşterilerimize TW 85 ile en düşük dolgu lastik fiyatlarını sunuyoruz.

Patlamaz Scooter Lastik TW 85

Dolgu lastik neden patlamaz kullanıcı tarafında merak edilen sorulardan biridir. Bunun nedeni dolgu scooter lastiklerinin içi, kauçuk ve petrol karşımı lastik hamuru ile hava boşluğu kalmayacak şekilde doldurulmuştur. Eski dolgu lastiklerde tamamen doldurulmuş iç gövdenin sürüş keyfine olan olumsuz etkileri nedeniyle üreticiler delikli dolgu lastik modelleri geliştirmiş ve böylece sürüş konforunu eskiye kıyasla çok daha iyi bir boyuta taşımıştır. Delikli dolgu scooter lastikleri, şambrelli scooter tekerlekleri ile kıyaslandığında çok yakın bir sürüş konforu sağlamakta ve kullanıcıların sürekli lastik havası kontrolü yapmasının veya patlayan scooter lastiğini tamir ettirme ile uğraşmasının önüne geçmiştir. Piyasada dolgu teker büyüklükleri ağırlıklı olarak 8.5 inç ve 10 inç şeklindedir. 10 inç scooter’lar için dolgu tekerlek modelleri de dolgu tekerleklerin avantajları nedeniyle son zamanlarda birçok kullanıcı tarafından tercih edilmektedir. 8.5 inç scooter dolgu tekerlek modelleri ise çok daha yaygındır. Teknik servisimiz TEKNOWAY’den Intouch elektrikli scooter dolgu tekerlek lastik 8.5 inç olarak TW 85 taktırma fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Onvo Elektrikli Scooter Dolgu Tekerlek Lastik 8.5 İnçTW 85 Dolgu Lastiğin Avantajları

TW 85 dolgu scooter lastiklerinin avantajları olarak ilk sırada patlamamaları ve bakım gerektirmemelerinden bahsedebiliriz. Dolgu scooter lastik fiyatları yüksek olsa da uzun vadede bakım ve değişim masrafları olmadığı için şişme scooter lastiklere göre çok daha avantajlı bir konuma ulaşmıştır.

Scooter lastiği soğuktan iner mi, scooter hava kaçırıyor, scooter tekerleği şişirdikten sonra iniyor, scooter’ın tekerleğinden ses geliyor, lastiklerin yanakları çok ısınıyor, scooter’a binince lastik çok iniyor şeklindeki şikayetleri TW 85 dolgu tekerlekler ile yaşamazsınız. Dolgu scooter lastiklerinin avantajlarından bir diğeri de sizi scooter lastik değiştirme ücreti veya elektrikli scooter lastik yama yaptırma fiyatları ödemekten kurtarmasıdır. Ayrıca ekstra zaman harcamanıza mani olur. 16 yıllık deneyime sahip TEKNOWAY olarak teknik onarım kadromuz ile İstanbul Kadıköy bölgesinde en iyi scooter servisi olarak hizmet veriyoruz. Servisimizde müşterilerimize ücretsiz kargo ile scooter dolgu lastik değişimi imkanı sağlayarak hizmet alanlarına avantajlı bir yeniliği daha ekliyoruz.

Dolgu Lastik Hızı Etkiler mi?

Dolgu scooter lastiği taktırmak isteyen kullanıcıların aklına gelen ilk sorular dolgu lastik tüketimi artırır mı, dolgu tekerlek hızı azaltır mı, dolgu lastik virajlarda güvenli mi, scooter’a daha büyük dolgu tekerlek takılır mı gibi sorulardır. Dolgu scooter tekerlek seçenekleri yapıları itibariyle birbirinden farklı olabilir. Dolgu tekerlek taşıma kapasitesi, dolgu tekerlek ölçüleri ve yol tutuşu modelden modele değişebilir. Günlük hayatta scooter kullandığınız zemine göre dolgu lastik nasıl seçilir bu konuda teknik servisimize ulaşarak yardım alabilirsiniz. Düz yolda daha düz ve hız yapabileceğiniz bir dolgu lastik seçmeniz avantajınıza olacaktır ancak yağışlı günler için dolgu lastik tavsiyesi de kış koşullarında elektrikli scooter kullanmak isteyenler için önem taşımaktadır.

Dolgu lastiklerin hıza etkisi lastik modelinin dış çapı ile ilgilidir, dış çevresi daha uzun bir lastik ile aynı dönüş sayısında daha uzun yol yapılabilir ancak bu kez de motorun biraz daha zorlanması yani bataryanın daha erken tükenmesi olumsuz bir neden olarak karşınıza gelebilmektedir. Bozuk yollara uygun dolgu lastik modelleri ise size elektrikli scooter’ın virajda kayması sorununu engelleme konusunda yardımcı olacaktır.

 

Intouch Elektrikli Scooter Dolgu Tekerlek Lastik 8.5 İnç

TW 85 Elektrikli Scooter Dolgu Lastik Yorum

TW 85 elektrikli scooter dolgu lastik kullanıcı yorumları kullanıcılardan oldukça ilgi görmektedir. TW 85 dolgu lastiğin en gözde özelliği lastik sertliğinin hep aynı seviyede kalması sayesinde bataryanın en yüksek verimde kullanılabilmesidir. Böylece toplam batarya şarj etme sayısı azalır ve bu da bataryanın ömrünü uzatır.

Zaten bütün dolgu lastiklerin kullanım ömrü şişme lastiklere göre daha uzundur. Bunun nedeni patlamayan özelliğe sahip TW 85 dolgu scooter tekerleklerin kesici ve delici malzeme batmasına karşı oldukça dirençli olmalarıdır. TW 85 dolgu lastiklerde bakım yapma ihtiyacı olmaz. Dolgu lastikler bir kere takılırlar ve ancak scooter satıldığında çıkarma durumu olabilir.

TW 85 scooter dolgu lastikler çok dayanıklıdır ve zarar görme ihtimali yok denecek kadar düşüktür. Dolayısıyla dolgu lastikler erir mi, dolgu lastikler kaç ayda erir gibi konularda şişme lastiklere göre çok daha avantajlı olduklarını rahatlıkla söyleyebiliriz. Bunlara ek olarak scooter dolgu lastiklerin fren mesafesi gayet iyi olmasına rağmen dolgu lastikler yağmurda kayar mı veya dolgu lastiklerin yol tutuşu gibi sorular kullanıcıların merak ettiği sorular arasındadır. TW 85 elektrikli scooter dolgu lastikler bu ve benzeri konularda herhangi bir dezavantaja sahip değildir.

Bu gönderiyi paylaş


Merhaba!

Bir sorunuz mu var?

Lütfen bu düğmeyi kullanın

Bizimle iletişime geçin!