iPhone 6s Ön Camı Nasıl Değiştirilir?

iPhone 6s Ön Cam

iPhone 6s Ön Camı Nasıl Değiştirilir?

iPhone 6s Ön Cam Değişimi

Akıllı telefon kullanıcılarının başlarına gelmesinden en korktukları hasarların başında ekran veya ön camlarında çatlama ya da kırık meydana gelmesidir. Özellikler de iPhone gibi pahalı telefonlara sahip kullanıcılar, telefonları herhangi bir hasar aldığında durumunda yenisini almak yerine en uygun maliyetle tamir etme yoluna giderler. iPhone 6s ekranda kırık veya çatlak meydana geldiyse, ilk yapmanız gereken, meydana gelen hasarın ekranda mı ön camda mı olduğunun belirlenmesidir. iPhone 6s ekran tamiri için Apple teknik servislerde oldukça yüksek fiyatlar ödemek yerine, Cep Market gibi alanında deneyimli ve güvenilir uygun maliyetli hizmet sunan özel bir teknik servise başvurmalısınız.

iPhone 6s Ön Camı Nasıl Değiştirilir?

2015 yılının sonuna doğru iPhone 6s Plus ile birlikte tüketicilerle buluşan iPhone 6s, Apple’ın satış rekorları kıran efsane modellerinden biridir. iPhone 6s biraz daha uygun fiyatlı bir model olması dolayısıyla daha fazla kullanıcı tarafından tercih edildi ve daha fazla satıldı. Satın alan sayısı fazla olduğu için de sorun veya kaza yaşaması sonucunda tamir ihtiyacı duyan kullanıcı sayısı da fazlaydı.

iPhone 6s ekran özellikleri nedir diye incelersek, 4.7 inç büyüklükteki IPS LCD ve Retina HD ekranın 750×1334 (HD+) piksel çözünürlük ve 326 PPI piksel yoğunluk sunduğunu görüyoruz.

Ekran değişimi yapmadan sadece cam değişimi ile iPhone 6s cihazınızı onarmak işinde profesyonel ve uzman bir teknik serviste yapılmalıdır. iPhone 6s cihazınızdaki hasarlı, çizik, çatlak veya kırık ön camları kaliteden ödün vermeden hızlı ve güvenilir hizmet anlayışı çerçevesinde yapıyoruz. Verilerinizi mutlaka yedekliyoruz ve cihazınızı tamamen sorunsuz bir biçimde size teslim ediyoruz.

Öncelikle hasar görmüş iPhone 6s ekranının analiz edilerek hasarlı parçanın LCD mi yoksa koruyucu ön camı mı olduğu belirlenir. Ekranın dokunmatiğinde sorun yoksa ön cam zarar görmüş ama iç ekranınız sağlam demektir.  İç ekranınız sağlamsa komple ekran değişimi yaptırmanıza gerek yoktur. Cep Market‘teki ön cam değişiminde ilk olarak ön cam çıkartılır, sonra da ekran içindeki ve cihazdaki tozlar ve kirler temizlenir. Son olarak yeni ön cam takılır. Ekran değişimi yapılmadığı için onarım işlemi çok daha uygun fiyata yapılır ve bu yol iPhone 6s ön cam tamiri için en uygun maliyetli işlemdir.

Yapısı gereği iPhone 6s’de iç ekran ve ön cam birbirine yapışık haldedir. Onarım işleminde ekranın dış tarafındaki ön cam ekrandan makineler yardımıyla ayrılır ve yeni cam yine makineler yardımıyla iç ekrana yapıştırılır. Cep Market’te iPhone 6s ön cam değişimini alanında eğitimli ve deneyimli Apple teknisyenleri, orijinal parçalarla ve cam değişimi için özel olarak geliştirilen Buz Makinesi profesyonel ekipmanlarla en fazla 2-3 saat içinde gerçekleştirmektedir.

İlginizi Çekebilecek Bloglar;

Cep Market Uygun Fiyatlı iPhone 6s Ön Cam Değişimi

Ön cam değişimi için ilk aklınıza gelen Apple yetkili servisleri olabilir. Ancak Apple servisleri ön cam ile birlikte ekran değişimini zorunlu olarak yaparlar. Bu da markanın zaten pahalı olan servis fiyatlarını daha da artırır. Cep Market’te iPhone’lara sadece ön cam değişimi yapılabilmektedir. Kaliteden ödün vermeden hızlı ve güvenilir cam değişimi hizmetimizin fiyatı Apple teknik yetkili servislerine kıyasla oldukça uygundur.

iPhone 6s ön cam değişimi için İstanbul Kadıköy ilçesinde bulunan merkezimize konumunuz veya vakitsizlik sebebiyle gelemiyorsanız, cihazınızı İstanbul dahil çift taraflı ücretsiz kargoyla bize gönderebiliyorsunuz. Bunun için ARAS Kargo 1023788446 sözleşme kodumuzu kullanmanız yeterlidir. Kargo ile gönderilen cihazların cam değişimi sadece 1 iş günü sürmektedir.

Kullanıcı Soruları;

iPhone 6s Ön Cam Değişimi Sonrası

iPhone 6s ön cam değişiminin telefonunuzun ekranına bir zararı olacağını sanmayın. Cep Market’te iPhone ön cam değişimi sonrasında dokunma hassasiyetinde, ekran kalitesinde veya parmak izi okuyucuda herhangi bir kayıp olmaz. Ancak düşük kalite veya kalın cam kullanılması telefonunuzun ekranına zarar verebilir. Cep Market’teki ön cam değişiminde kullanılan malzemeler orijinaldir, yan sanayi cam kesinlikle kullanılmamaktadır.

iPhone 6s cam değişimi sonrasında cihazınızın kendi orijinal ekranını kullanmaya devam etmeniz bu işlemin en avantajlı taraflarından biridir. Ayrıca ön cam değişiminde cihazınızda bulunana mesaj, rehber, fotoğraf, müzik veya video gibi cihazınızdaki kayıtlı veriler silinmez. Cam değişimi sonrasında cihazın performansında herhangi bir olumsuzluk yaşamazsınız. iPhone 6s ön cam değişimi sonrasında cihazınızı neredeyse orijinalinden farksız olarak ilk günkü haliyle teslim alırsınız.

iPhone 6s Tamir Fiyatları

iPhone 6s Ekran Değişimi200 TL
iPhone 6s Ön Cam Değişimi190 TL
iPhone 6S Batarya Değişimi180 TL
iPhone 6s Arka Kamera Camı Değişimi100 TL
iPhone 6s Şarj Soketi Değişimi150 TL
iPhone 6s Home Tuşu Değişimi125 TL
iPhone 6s Kasa Değişimi249 TL
iPhone 6s Mikrofon Değişimi150 TL
iPhone 6s Arka Kamera Değişimi250 TL
iPhone 6s Ön Kamera Değişimi139 TL

iPhone Ekran Değiştirme, Üst taraf çalışmıyorsa ne yapmak gerekir?

Bu gönderiyi paylaş