iPhone Ön Cam Değişimi Nasıl Yapılır?

Telefonun Ekranı Kırıldı Ama Çalışıyor?

iPhone Ön Cam Değişimi Nasıl Yapılır?

iPhone Ön Cam Değişimi Fiyatları

Kullanıcıların ceplerinden veya çantalarından eksik olmayan, ellerinden düşürmedikleri akıllı telefonların özellikle yoğun kullanım şartlarında bir kazaya maruz kalmaları normaldir. iPhone ön camlarının en fazla hasar almalarına sebep olan durumlar sert darbe alma, yüksekten düşme, cihaz üzerine sert bir baskı, batarya şişmesi veya aşırı ısınmaya rağmen cihazı kullanmaya devam etme olmaktadır. Camı hasar almış bir iPhone en kısa sürede bir teknik servise götürülmeli ve ön cam değişimi yapılmalıdır. Birçok iPhone sahibinin karşılaştığı bu durum karşısında kullanıcıların en merak ettikleri soruların başında iPhone ön cam değişimi fiyatları gelmektedir.

iPhone ön camı değişimi fiyatları modele göre farklılık göstermektedir. Fiyatı uygun iPhone ön cam değişimi fiyatı aynı oranda daha uygun, fiyatı yüksek olanın ön cam değişimi de yine aynı oranda yüksek olmaktadır. Cep Market olarak uzman ekibimiz ve profesyonel ekipmanlarımızla verdiğimiz  hızlı ve kaliteli cam değişimi hizmetini en uygun fiyatlarla müşterilerimize sunuyoruz.

Cep Market’te tüm iPhone modellerinin ekran camı değişimi hizmeti verilmektedir.  2021 iPhone ekran camı değişimi fiyatları olarak en uygun fiyatları müşterilerimize sunmanın yanı sıra İstanbul içi aynı gün onarım ve İstanbul dahil ücretsiz kargo ile tamir gibi hizmetlerimizi devam ettiriyoruz.

iPhone Ekran Camı Değişimi

Dış ekranları çok dayanıklı olmayan iPhone’ların ön camlarında çatlama, kırılma ve buna benzer hasarlarla sıkça karşılaşmaktayız. 2006 yılından bu yana iPhone tamirleri yapan bir teknik servis olarak sayısız iPhone cam onarımı yaptığımızı söyleyebiliriz.

Ön camı hasarlı bir iPhone ekranın ilk etapta ne kadar hasarlı olduğunun tespit edilmesi gerekiyor. Bunun için ekranı analiz edilerek hasarlı parçanın LCD mi yoksa koruyucu ön camı mı olduğunu belirlenir. Örneğin sadece ön camda oluşan çizik, çatlak ya da hafif kırıklar için ekran değişimi gerekmeden ön cam değişimi yeterli olabilirken, ekranın diğer özelliklerinde problem olması durumunda ise ekran değişimi gerekebilmektedir. iPhone cam değişimi ekran değişimi işlemine göre maliyeti daha uygun bir işlemdir.

Apple, iPhone ekranlarında meydana gelen çatlama ve kırılma senaryolarının sıkılığı karşısında yakın zaman önce ekranlarını Ceramic Shield adı verilen özel alaşımlı bir cam kullanarak koruma altına almaya başladı. Bu gibi yeni teknolojiler sayesinde iPhone düştü ekran kırıldı, çatladı veya benzeri durumlarla eskiye göre daha az karşılaşmaya başladık. Ancak bundan sonra ekran veya camınız hiçbir zaman kırılmayacak diye düşünerek dikkatsiz davranmamakta fayda var.

iPhone ön cam işleminde birbirine yapışık ekran ve ön camdan, ekranın dış tarafındaki ön cam kırıldığında, makineler yardımıyla ekrandan ayrılarak yeni cam yine makineler yardımıyla iç ekrana yapıştırılmaktadır. iPhone ekranlarının fabrikadaki üretimi de bundan farksızdır. Cep Market’e ön cam değişimi gelen iPhone telefonunuzu alanında eğitimli ve deneyimli Apple teknisyenleri tarafından orijinal kalite parçalarla ve cam değişimi için özel olarak geliştirilen Buz Makinesi profesyonel ekipmanlarla gerçekleştirmekteyiz.

İlginizi Çekebilir: Apple iPhone Ön Camı Kırıldı Garantiye Girer mi?

iPhone Ön Cam Değişimi Maliyeti

Ön cam değişimi için aklınıza gelebilecek alternatiflerden biri olan Apple servislerinin bütçe olarak çok iyi bir fikir olmadığını belirtmek isteriz. Çünkü Apple servisler ön cam ile birlikte ekran değişimini zorunlu olarak yaparlar. Bu da markanın zaten pahalı olan servis fiyatlarını daha da yükseltir.

Bunun yerine Cep Market gibi alanında deneyimli ve uzman yetkili bir serviste sadece ön cam değişimi ile iPhone telefonunuzu ilk günkü haliyle kullanmaya devam edebilirsiniz. Kaliteden ödün vermeden hızlı ve güvenilir servisimiz dahilinde iPhone ekran camı değişimi maliyeti Apple teknik yetkili servislerine kıyasla oldukça uygundur.

iPhone Ön Cam Değişimi Ne Kadar Sürer?

Cep Market’te iPhone ön cam değişimi işlemi 2 ila 3 saat arasında tamamlanmaktadır. Cam yenilemesinde kullandığımız malzemeler orijinal kalitedir, kesinlikle düşük kalite ve yan sanayi cam kullanılmamaktayız. Değişim işlemi eğitimli ve deneyimli Apple teknisyenleri tarafından cam değişimi için özel olarak geliştirilen Buz Makinesi ve profesyonel ekipmanlarla gerçekleştirmekteyiz. Bu işlem son derece güvenlidir ve değişim sonrası cihazınızı ilk günkü haliyle kullanmaya devam edersiniz.

iPhone Ön Cam Değişimi Garantiye Girer mi?

Apple telefon ekranlarında meydana gelen çatlak ya da kırıklar garanti kapsamına girmemektedir. Apple garanti şartlarına göre kullanıcılar, Apple ürünlerini normal koşullarda kullanmaları koşuluyla, satın alındıkları tarihten itibaren 2 yıl süreyle, sadece malzeme ve işçilik kusurlarına karşı garanti hakkına sahiptir. Dolayısıyla kullanıcı hatası sebebiyle meydana gelen her hasarın maliyeti kullanıcıya aittir. Kullanıcılar çoğunlukla garantisi bitmiş iPhone’ların cam değişimlerini Cep Market gibi çok daha uygun maliyetli iPhone onarımları yapan üçüncü parti servislerde yaptırmayı tercih etmektedirler.

Kadıköy iPhone XS Max Ön Cam Değişimi, Ekran Kırılınca Ekran Değişimi Yapmayın!

iPhone Ön Cam Değişimi Fiyatları

iPhone 6160 TL
iPhone 6 Plus180 TL
iPhone 6s190 TL
iPhone 6s Plus200 TL
iPhone 7220 TL
iPhone 7 Plus250 TL
iPhone 8300 TL
iPhone 8 Plus350 TL
iPhone X600 TL
iPhone XS600 TL
iPhone XS Max800 TL
iPhone SE129 TL
iPhone XR700 TL
iPhone 4 Ön149 TL
iPhone 4s149 TL
iPhone 5150 TL
iPhone 5c150 TL
iPhone 5s150 TL
iPhone 11999 TL
iPhone 11 Pro850 TL
iPhone 11 Pro Max900 TL
iPhone 12 Mini1500 TL
iPhone 121500 TL
iPhone 12 Pro1500 TL
iPhone 12 Pro Max1500 TL

Bu gönderiyi paylaş