iPhone Arka Cam Değişimi Nasıl Yapılır?

iPhone Arka Cam Değişimi Nasıl Yapılır?

iPhone Arka Cam Değişimi Nasıl Yapılır?

iPhone Arka Cam Değişimi Fiyatları

iPhone 8 ile beraber arka kapaklarını cam yapmaya başlayan Apple, tasarım olarak kullanıcıların beğenisini toplasa da, telefonların düşmelere ve darbelere karşı hassasiyetinin arttığı bir gerçek. Aynı zamanda bu durum ekranlarını korumanın yanında arka panellerini de korumak zorunda kalan iPhone sahiplerinin telefonlarını kullanırken daha dikkatli olmalarına yol açtı. Cep Market’te iPhone arka camı kırıldı çatladı şikayetiyle gelen cihazların iPhone arka cam değişimi uzman Apple teknisyenleri tarafından yapılmaktadır. Diğer taraftan iPhone arka cam değişimi işleminin ortaya çıkışıyla iPhone arka cam değişimi fiyatları kullanıcılar tarafından merak edilen bir diğer konu oldu.

15 yıla yaklaşan teknik servis hizmeti veren Cep Market olarak iPhone 8’den iPhone 12 serisine kadar tüm iPhone modellerinin arka cam değişimi hizmetini vermekteyiz. iPhone arka cam değişimi fiyatları 399 TL ila 900 TL arasında kademeli olarak artarak değişkenlik göstermektedir. iPhone arka cam değişimi teknik servisimizdeki ortalama 1 saat içerisinde tamamlanmakta, değişim işleminin ardından iPhone orijinalinden farksız bir şekilde müşterimize teslim edilmektedir.

iPhone Arka Cam Değişimi Nasıl Yapılır?

iPhone arka cam değişimine en fazla sebep olan hasarlar ekran değişiminde olduğu gibi genellikle yere düşme, sert darbe alma, üzerine baskı uygulama, ezilme, batarya şişmesi ve benzerleridir. iPhone arka camda meydana gelen böyle bir hasar karşısında uzman bir teknik servise cihazınızı götürmelisiniz. Çünkü iPhone arka camı kırıldığında ya da çatladığında onarılması mümkün değildir. Bu yüzden de iPhone’unuzu hasarsız bir şekilde kullanabilmenin tek yolu iPhone arka cam değişimidir.

Diğer taraftan iPhone arka camı kırık veya çatlak bir şekilde kullanmaya devam etmemenizi öneririz. Çünkü arka cam parçaları, birbirinden ayrılıp koparak, cihazınıza farklı hasarlar vermenize ve sizi ya da başkasını yaralamanıza yol açabilir. Aynı zamanda cihazın yere düşmesi halinde kırık camlar etrafa dağılarak çevrenize de zarar verebilir.

iPhone 8 ile başlayan cam arka kapak değişimi, iPhone telefonların en çok özen gösterilmesi gereken tamir işlemlerinden biridir. Bu sebeple iPhone arka cam tamir işlemi mutlaka deneyimli bir firmada, alanında eğitimli ve uzman biri tarafından yapılması gerekir. Aksi takdirde yani takılan arka cam kaliteli olmadığı için görüntüsü cihazınızın orijinal haline benzemez.

15 yıla yaklaşan cep telefonu teknik servisi deneyimine sahip Cep Market’te alanında eğitimli ve deneyimli Apple teknisyenleri tarafından profesyonel makinelerle yapılan  iPhone arka cam değişimleri  neticesinde kusursuza yakın bir performans ve görüntü elde edilmektedir.

iPhone arka cam değişimi işlemi şu şekilde yapılmaktadır.

  • İlk olarak iPhone telefonu tutan vidalar çok dikkatli bir şekilde sökülerek cihaz parçalara ayrılır.
  • Ardından ön panel dikkatlice çıkarılır. Bu işlemi yaparken en önemlisi bağlantılara dikkat etmektir. Yapılacak hatalar telefonda başka arızalara sebep olabilir.
  • Ön paneli çıkarılan telefonun arka kısmındaki hasarlı cam özel araçlar yardımıyla ısıtılır. Yeterli ısıya ulaşıldığında ve yapıştırıcı gevşediğinde arka cam sökülür.
  • Arka cam çıkarıldıktan sonra telefonun içi ufak bir fırça yardımı ile hazır açılmışken temizlenebilir.
  • Temizlikten sonra cihaza yepyeni ve sıfır bir arka cam dikkatlice yerleştirilir.
  • Cihaz ilk haline getirilir ve vidalarla tüm parçaları birbirine sabitlenir.

İlginizi Çekebilir: iPhone Arka Kapak Rengi Değiştirme

Arka Cam Değişimi Sonrası

iPhone arka cam değişimi sonrası telefonunuzun görüntüsü ve kalitesi ilk aldığınız günkü gibi olur. Telefonunuzu teslim aldıktan sonra dilediğiniz kadar inceleyebilir, herhangi bir tereddüttünüz olması halinde bizimler paylaşabilirsiniz. Deneyimli teknik servis ekibimiz tarafından cihazınızdaki sorun tamamen düzeltildikten sonra telefonunuz size teslim edilecektir. Diğer taraftan iPhone arka cam değişimi işleminde cihazınızdaki verileriniz hiçbir şekilde silinmez.

Şu bir gerçek ki bazı servisler iPhone arka cam değişimi yerine kasa değişimi yapmak isterler. Çünkü arka cam değişimi özenli yapılması gereken zahmetli bir işlemdir. Kasa değişimi işlemi ise hem daha kolay fakat iPhone arka cam değişimine kıyasla daha pahalıdır.

Cep Market olarak her anlamda müşteri memnuniyetini birinci planda tutuyoruz. Bu amaçla yola çıkarak müşterilerimize en iyi faydayı sağlayacak işlemi en uygun maliyetle sunuyoruz. Teknik servisimizde tüm iPhone modellerinin arka kapak ve arka cam değişimi yapılmaktadır.

iPhone XS Max Arka Cam Değişimi Fiyatı

iPhone Arka Cam Değişimi Fiyatları

iPhone 8 Arka Cam Kapak Değişimi399 TL
iPhone 8 Plus Arka Cam Kapak Değişimi399 TL
iPhone X Arka Cam Değişimi399 TL
iPhone 8 Kırmızı Arka Cam Kapak DeğişimiSORUNUZ
iPhone 8 Plus Kırmızı Arka Cam Kapak DeğişimiSORUNUZ
iPhone XR Arka Cam Kapak Değişimi449 TL
iPhone XS Arka Cam Kapak Değişimi400 TL
iPhone XS Max Arka Cam Kapak Değişimi400 TL
iPhone 11 Arka Cam Değişimi600 TL
iPhone 11 Pro Arka Cam Değişimi650 TL
iPhone 11 Pro Max Arka Cam Değişimi700 TL
iPhone 12 Mini Arka Cam Değişimi900 TL
iPhone 12 Arka Cam Değişimi900 TL
iPhone 12 Pro Arka Cam Değişimi900 TL
iPhone 12 Pro Max Arka Cam Değişimi900 TL

Bu gönderiyi paylaş