Telefonda Zoom Ses Gelmiyor Nasıl Çözülür?

Zoom Uygulamasında Ses Gelmemesi

Telefonda Zoom Ses Gelmiyor Nasıl Çözülür?

Telefonda Zoom Ses Gelmiyor Nasıl Çözülür?

Online toplantıların ve eğitimin giderek hayatımızda yer edindiği bu dönemde, Zoom uygulaması da telefonlardaki uygulamalar içinde en sık kullanılanlar arasında yerini aldı. Ancak özellikle telefon aracılığı ile bağlanılan toplantılarda sıklıkla ses sorunu yaşanması gündeme geldi. Akıllı telefonlarda yaşanan bu gibi ses bağlantısı sorunlarından kurtulmak için yapılabilecek birkaç basit uygulama söz konusudur.

Zoom Uygulamasında Ses Gelmemesi Problemi Nasıl Çözülebilir?

Bunun için öncelikle telefonunuzu kapatıp açmanız tavsiye edilir. Bu sayede Zoom uygulamasının telefonunuzdaki ses ayarlarına erişimini engelleyen herhangi bir durum söz konusu ise bu, devre dışı kalacaktır.

Bu işlemi yaptığınızda ses gelmeme problemi hala devam ediyorsa, aşağıdaki adımları da izleyebilirsiniz:

  • Toplantıya bağlandığınızda sol alt alanda yer alan mikrofon simgesinin üzerine tıklayın ve “Call Over Internet” seçeneğini işaretleyin. Ancak bu noktada mikrofonunuzun açık kalmamasına özen gösterin.
  • Cihazınızın sesinin kapalı olmadığına emin olun.
  • Android işlemcili bir telefon kullanıyorsanız, telefonunuzun “Arama” sesinin açık olduğundan emin olun ve bu sesi yükseltin.
  • Cihazınızı farklı bir ses aygıtına bağlamayı deneyin. Örneğin bir kulaklıktan ya da hoparlörden yararlanın.
  • Kullandığınız uygulamanın güncel sürüm olduğundan emin olun

Tüm bu adımları kontrol ettikten sonra hala hiçbir şekilde ses duyamıyorsanız o halde cihazınızın Ayarlar uygulamasına gidin ve Uygulamalar sekmesine tıklayın. Buradan Zoom uygulamasını seçerek durmaya zorlayın. Daha sonra uygulamayı yeniden başlatmadan önce “Aç” yazan yere tıklayın ve uygulamayı çalıştırın. Eğer sorun hala çözülmediyse o halde son olarak yine sırasıyla Ayarlar ve Uygulamalar sekmelerine tıklayıp, Zoom uygulamasını seçin ve “ön belleği temizle” butonuna tıklayın.

Tüm bu aşamaların ardından uygulama hala çalışmıyorsa cihazınızdan kaynaklanan bir problem yaşama olasılığınız yüksektir. Bu sebeple cihazı onarım için Cep Market yetkililerine emanet edebilirsiniz.

Bu noktada problemin cihazdan kaynaklanıp kaynaklanmadığına emin olmak için çeşitli mecralardan videolar açarak ses gelip gelmediğini kontrol etmeniz önerilir.
Eğer problemin cihazınızdan kaynaklandığına emin olduysanız bu durumda en kısa süre içerisinde teknik açıdan destek almanız önerilir.

Tüm teknolojik cihazlarınızla ilgili problemlerde her daim yanınızda olan Cep Market, cihazınızın hoparlörü ile ilgili problemlerde de her daim yanınızdadır.

Dikkatinizi Çekebilir;

Bu gönderiyi paylaş