iPhone X Ön Cam Değişimi mi Yoksa Ekran Değişimi mi?

iPhone X Ön Cam Değişimi mi Yoksa Ekran Değişimi mi?

iPhone X Ekran Değişimi

iPhone 8 serisinin piyasaya çıkmasından sonra 2017 yılında Apple, şaşırtıcı bir biçimde geleneğini bozarak iPhone X adını verdiği yeni modelini teknoloji meraklılarına sundu. Sonradan X’i 10 rakamı yerine kullanıldığı ortaya çıktı. Devamında da iPhone XR, iPhone Xs, iPhone XS Max gibi modeller geldi.

iPhone X ekran özellikleri olarak incelediğimizde 5.8 inç büyüklüğündeki OLED ekranın,  (FHD+) 1125×2436 çözünürlük ve 458 PPI yoğunluk sunduğunu görüyoruz. Ekranın üstünde yer alan çentikte FaceID’ye imkan veren kameralar ve sensörler yer alıyor. HDR özelliğine sahip ekranın gövdeye olan oranı yüzde 82.9 seviyesinde.

Toza ve suya karşı korumalı bir gövdeye sahip olan iPhone X, 7.7 mm kalınlığında ve 174 gram ağırlığında. iPhone X’in uzay grisi ve gümüş renk alternatifleri bulunuyor. Arka paneli cam olan cihazın çerçevesi ise paslanmaz çelikten.

iPhone X donanım özelliklerini ele aldığımızda gücünü 6 çekirdekli Apple A11 Bionic işlemciden aldığını görüyoruz. Ek olarak cihaz 3 GB RAM’e ve 64 GB dahili depolama alanına ev sahipliği yapıyor.

iPhone X, arka tarafta 12 MP çift kamera kurulumu ve ön tarafta ise TrueDepth özelliğinde 7 MP bir kamerayla geliyor.

iOS 11 işletim sistemiyle gelen iPhone X’in 2716 mAh batarya kapasitesi ise kullanıcılar için oldukça memnun edici. Tam dolu bataryası 21 saat konuşma ve 12 saat internet kullanımı imkanı sağlıyor. Ayrıca 15W hızlı şarj desteği ve kablosuz şarj özelliği diğer olumlu özellikleri arasında.

Yapılan düşme testlerine göre, ekranı kırılmaya bir hayli müsait olan iPhone X ekranınızın kırılması veya çatlaması durumunda ekranın orijinaliyle değişimi gerekmektedir. Cep Market’te alanında eğitimli ve deneyimli Apple teknisyenlerimiz tarafından orijinal parçalar kullanımıyla iPhone X ekran değişimi yapılmaktadır. Ücretsiz arıza tespit işlemi neticesinde sunduğumuz hızlı ve güvenli ekran değişimi işlemi ardından, aynı gün aynı saat içerisinde iPhone X telefonunuzu tekrar size teslim ediyoruz.

iPhone X Ekran Onarımı

iPhone X ekran değişimi için ulaştırdığınız cihazınıza ilk aşamada uyguladığımız arıza tespitinin ardından çıkan neticeye göre ekran değişimi yapılmaktadır. Arıza tespitinin sonucu tarafınıza bildirilir ve onayınız doğrultusunda iPhone X ekran değişimi işlemine geçilir. Bu işlem 15 dakika ila 1 saat arasında tamamlanmaktadır.

iPhone X ekran değişimi için cihazınızı dilerseniz İstanbul’un Kadıköy ilçesinde 15 yıla yaklaşan süredir teknik servis hizmeti veren Cep Market’e kendiniz getirebilir, dilerseniz İstanbul dahil Türkiye’nin her yerinden çift yönlü ücretsiz kargo imkanıyla gönderebilirsiniz. Bu işlem için ARAS Kargo 1023788446 sözleşme numarasını kullanmanız gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir: OLED Ekran Nedir?

Ekran Değişimi Sonrası Verilerde Kayıp Olur mu?

Ekran değişimi yaptıracak kullanıcıların en büyük endişelerinden biri, ‘ekran değişimi sonrası verilerde kayıp olur mu’ dur. Ekran değişimi işleminin cihazınızda bulunan verilerde herhangi bir kayba sebep olmayacağının altını çizelim. Sadece verilerinizi güvenceye almak adına iPhone X ekran değişimi öncesinde cihazınızdaki verileri dilerseniz kendiniz yedeğe alabilir veya teknik servis çalışanlarından sizin için yedekleme yapmalarını talep edebilirsiniz. Cep Market olarak, ekran değişimi öncesinde tedbir olarak mutlaka verilerinizin yedeğini almaktayız.

Ön Cam Değişimi mi Yoksa Ekran Değişimi mi?

iPhone X cihazınızdaki ön cam çatlaması, ekran kırılması, düşme ya da darbe sonucu meydana gelen ekran çatlaması gibi durumlarda, ilk etapta uzman teknisyenler tarafından onarım yönteminin belirlenmesi gerekir.

Bunun için Cep Market’e ulaşan iPhone X’e Apple teknisyenlerimiz tarafından uygulanan arıza tespitinin sonucu size bildirilir ve onayınız doğrultusunda ekran onarımı işlemine geçilir.

Ekrandaki hasarın türüne göre bazı durumlarda, sadece ön cam değişimi yeterli olabiliyorken, bazı durumlarda ise komple ekran değişimi yapılmaktadır. Örneğin cihazın ön camında çatlak veya çizik varken, dokunmatik alanda veya ekranın diğer özelliklerinde herhangi bir sorun yoksa cam değişimi yeterli olmaktadır. Ekran değişimine göre cam değişiminin maliyeti çok daha düşüktür.

Dokunmatik ekran çalışmıyor hatası en sık karşılaştığımız kullanıcı şikayetleri arasındadır. Cep Market’e iPhone X Plus dokunmatik çalışmıyor şikayetiyle gelen cihazınızın dokunmatik fonksiyonlarını ekran değişimi yapmadan düzeltebiliyoruz.

iPhone X Ekran Değişimi Sonrası

Cep Market olarak birincil hedeflerimiz arasında kaliteden ödün vermeden müşterilerimize hızlı ve güvenilir hizmet sunmak bulunmaktadır. Ekran değişimi önemli bir işlemdir. Amacımız günlük hayatınızda ve işlerinizde önemli bir yeri olan telefonunuzdan sizi uzun süre ayrı tutmayarak, sorunları giderilmiş haliyle cihazınızı en kısa sürede size teslim etmektir.

Değişimini sağladığımız parçaların tamamı orijinal parçalardır. Orijinal olmayan parçaların cihazlara verdikleri zarar ve beraberinde yol açtığı maliyet çok yüksek olabilmektedir. Güvenilir hizmet anlayışı işimizin her alanında geçerlidir, bu sebeple de orijinal parça kullanımı özen gösterdiğimiz konuların başındadır.

Ekran değişimi sonrasında, mevcut telefonunuzu incelemeniz neticesinde herhangi bir sorunla karşılaşmanız halinde bize iletebilirsiniz. Sorun olarak görülen ya da doğrudan sorun yaratan detaylar, tarafımızca iyileştirilecek ve cihazınız size tamamen sorunsuz olarak teslim edilecektir.

iPhone X ekran değişiminin 6 ay garantisi bulunmaktadır. Cihaz size teslim edildikten sonra 6 ay içerisinde herhangi bir sorun yaşadığınız takdirde Cep Market ile iletişime geçerek sorunun giderilmesini talep edebilirsiniz. Ancak değişim ya da onarım işleminin ücretsiz olabilmesi için, mevcut sorunun kullanım kaynaklı meydana gelmemiş olması gerekir.

Son olarak da iPhone X ekran değişimi ardından ekranınıza zarar gelmemesi için hediye olarak kırılmaz cam takıyoruz.

iPhone X Ekran Değişimi

iPhone Ekran Değişimi Fiyatları

iPhone 8 Plus299 TL
iPhone 8240 TL
iPhone X1450 TL
iPhone 7250 TL
iPhone 7 Plus279 TL
iPhone 6s200 TL
iPhone 6 Plus229 TL
iPhone 6s Plus229 TL
iPhone 5150 TL
iPhone 5s150 TL
iPhone 5c150 TL
iPhone 4149 TL
iPhone 4S149 TL
iPhone SE150 TL
iPhone XS Max1699 TL
iPhone XS1099 TL
iPhone XR1599 TL
iPhone 11999 TL
iPhone 11 Pro Max2700 TL
iPhone 11 Pro2500 TL
iPhone X OLED799 TL
iPhone SE 2 20201400 TL
iPhone 6200 TL
iPhone 12 Mini3400 TL
iPhone 123300 TL
iPhone 12 Pro3500 TL
iPhone 12 Pro Max3750 TL
iPhone 134000 TL

Bu gönderiyi paylaş