Telefon Ekran Kartı Tamir Fiyatları ( Anakart Tamiri )

Cep Telefonu Anakart Tamiri İstanbul

Telefon Ekran Kartı Tamir Fiyatları ( Anakart Tamiri )

Telefon Ekran Kartı Tamir Fiyatları ( Anakart Tamiri )

Cep telefonlarının ekran kartı yani anakart sistemlerinde arıza olması durumunda cihazda işlevsel bozukluklar yaşanabilmektedir. CPU, GPU, RAM, kamera ve diğer tüm parçalar anakarta bağlıdır ve anakartınız arızalandığı takdirde bunlardan biri çalışmayabilir. Örneğin, ekranınız açılmayabilir çünkü ekran ışığı devreye girmez ya da RAM’iniz düzgün işlev göstermediğinden telefon hiçbir şekilde çalışmaz. Bu gibi durumlarda ekran kartı tamiri yani anakart tamiri olur mu kullanıcıların en merak ettiği sorudur.

Anakart Arızası Nedir?

Anakart bir cihazın düzgün şekilde çalışmasını sağlayan en önemli parçasıdır. Anakartların görevi bulundukları cihazın üzerindeki veri akışı sağlamaktır. Cep telefonunuzdaki anakart arızasının bazı belirtileri vardır. Bunlar arasında en sık rastlananlardan örnek vermek gerekirse cep telefonunuz açılmıyorsa, aşırı ısınma varsa, kablosuz internetiniz, ses kartınız veya network kartınız çalışmıyorsa, ekranda görüntü yok, yatay/ dikey renkli çizgiler veya sabit renkler varsa; bu sorunlar anakart arızasının habercisi olabilir.

iPhone Anakart Tamiri

iPhone anakart tamiri akıllı telefonlardaki en kritik onarım işlemlerinden biridir. Çünkü hatalı bir iPhone anakart tamiri, telefonunuzun fonksiyonlarını yitirmesine sebep olarak cihazı kullanılmayacak bir duruma getirebilir. Bu yüzden iPhone anakart tamiri işlemlerini, güvenilir ve alanında uzman bir teknik servise yaptırmaya dikkat etmenizi öneririz.

iPhone anakart, cihazı beyni olarak adlandırabileceğimiz en önemi parçasıdır. Yüksek bir yerden düşme, sert bir darbe alma, sıvıyla temas etme ve yüksek voltajlı elektriğe maruz kalma gibi durumlar karşısında anartınız hasar görebilir. 16 yıllık cep telefonu teknik servisi deneyimine sahip ve sektörde bilinen güvenilir bir firma olan TEKNOWAY’e iPhone anakart tamiri için cihazınızı emanet edebilirsiniz.

iPhone Anakart Değişimi

Anakartınız tamir olamayacak kadar zarar gördüğü takdirde ve iPhone hiç açılmadığında, iPhone anakart değişimi gerekebilir. Bu noktada önemli olan telefonunuzun uzun süre sağlıklı bir şekilde çalışabilmesi için takılan yeni kartın orijinal olmasıdır.

2006 yılından bu yana cep telefonu teknik servis hizmeti sunduğumuz TEKNOWAY’de tüm iPhone modellerinin anakart tamirlerini yapıyoruz. Sunduğumuz hızlı ve güvenilir anakart değişimlerinde kullandığımız A kalite parçaların üst düzey performans sağladığının altını çizmek isteriz. iPhone anakart değişimi maliyeti ve süresi modele ve yapılan işleme göre değişmekle birlikte ortalama 2 saatte tamamlanmaktadır.

iPhone anakart değişiminin ardından cihazınız yeniden ilk günkü orijinal performansına ulaşır. Cihazınızda mevcut olan teknik hatalar ve çalışma sorunları tümüyle ortadan kalkar. iPhone anakart değişiminde kullanılan lehimleme ve benzer işlemler yüksek teknik bilgi ve beceri gerektirir ve yalnızca en tecrübeli servisler tarafından yapılmalıdır. Mikroskobik ürünler yardımıyla yürütülen işlemler yapılarak iPhone anakartındaki arızalı çipler yenileriyle değiştirilir.

Birçok iPhone değişiminin aksine ne yazık ki anakart tamirinde cihazınızdaki veriler kaybolacaktır. Dolayısıyla bilgiler, rehber, mesajlar, uygulamalar, videolar ve fotoğraflar silinir. Bu sebeple işlem öncesi mutlaka telefonun yedeği alınmalıdır. İşlem sonrası iPhone’un performansında hiçbir değişiklik olmaz.

iPhone Anakart Değişimi Ne Kadar Sürer?

TEKNOWAY’de tüm anakart değişimleri yaklaşık 2 saat sürmektedir. Anakartın üzerinde aynı zamanda hafıza çipi de yer aldığından işlemin ardından bilgileriniz ne yazık ki sıfırlanacaktır. Anakartınızdaki verileri saklamak isteminiz durumunda TEKNOWAY teknisyenlerimiz cihazınızda hafıza çipi taşıyarak bilgilerinizi koruyabilirler. Lehimleme tekniği gerektiren bu işlem ekstra bir maliyet ile gelir.

Telefon Ekran Kartı Tamir Fiyatları ( Anakart Tamiri )

Samsung Anakart Tamiri

2006 yılından bu yana cep telefonu teknik servis hizmeti sunduğumuz TEKNOWAY’de tüm Samsung modellerinin anakart tamirlerini yapıyoruz. Sunduğumuz hızlı ve güvenilir anakart değişimlerinde kullandığımız A kalite parçaların üst düzey performans sağladığının altını çizmek isteriz. Samsung anakart değişimi maliyeti ve süresi modele ve yapılan işleme göre değişmekle birlikte ortalama 2 saatte tamamlanmaktadır.

TEKNOWAY’de Samsung anakart tamiri işlemini uzman Samsung teknisyenleri tarafından profesyonel ekipmanlarla sadece birkaç saat içerisinde tamamlayarak, telefonunuzu sorunsuz bir şekilde size teslim ediyoruz.

Samsung anakart değişiminin ardından cihazınızda mevcut olan teknik hatalar ve çalışma sorunları tümüyle ortadan kalkar. Cihazınız yeniden ilk günkü orijinal performansına ulaşır. Samsung anakart değişiminde kullanılan lehimleme ve benzer işlemler yüksek teknik bilgi ve beceri gerektirir ve yalnızca en tecrübeli servisler tarafından yapılmalıdır.

Birçok Samsung değişiminin aksine ne yazık ki anakart onarımında cihazınızdaki veriler kaybolacaktır. Dolayısıyla bilgiler, rehber, mesajlar, uygulamalar, videolar ve fotoğraflar silinir. Bu sebeple işlem öncesi mutlaka telefonun yedeği alınmalıdır. İşlem sonrası Samsung telefonunuzun performansında hiçbir değişiklik olmaz.

Samsung anakart tamiri ne kadar tutar sorusunun cevabına gelirsek, fiyatların son modellerde birbirine yakın olmasıyla birlikte daha eski cihazlara doğru indikçe değiştiğini belirtmek isteriz. Samsung anakart değişiminde parça ve işçilik garantimiz bulunmaktadır.

Anakart Değişimi Ne Kadar Sürer?

TEKNOWAY’de tüm anakart değişimleri yaklaşık 2 saat sürmektedir. Anakartın üzerinde aynı zamanda hafıza çipi de yer aldığından işlemin ardından bilgileriniz ne yazık ki sıfırlanacaktır. Anakartınızdaki verileri saklamak isteminiz durumunda TEKNOWAY teknisyenlerimiz cihazınızda hafıza çipi taşıyarak bilgilerinizi koruyabilirler. Lehimleme tekniği gerektiren bu işlem ekstra bir maliyet ile gelir.

Anakart Ne Kadara Değişir?

Apple iPhone’lara anakart ne kadara değişir sorusunun cevabına gelirsek, fiyatların son modellerde birbirine yakın olmasıyla birlikte örneğin iPhone 6 gibi daha eski cihazlara doğru indikçe değiştiğini belirtmek isteriz. Anakart değişiminde parça ve işçilik garantimiz bulunmaktadır.

Anakart değişimi için cihazınızı TEKNOWAY’de Yurtiçi Kargo anlaşmamız sayesinde, tüm Türkiye’nin her noktasından ücretsiz kargoyla gönderebilir ve yine ücretsiz kargoyla teslim alabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş