Xiaomi Hangi Ülkenin Markasıdır?

Xiaomi Hangi Ülkenin Markasıdır?

Xiaomi Hangi Ülkenin Markasıdır?

Son dönemlerde giderek popülerliği artan teknoloji markaları arasında yer alan Xiaomi, bir Çin markasıdır. Pekin merkezli kurulan bu marka, dünyanın 4. büyük telefon markası olarak bilinmektedir. Yalnızca akıllı telefon sektöründe değil, dizüstü bilgisayar ve mobil uygulamalar gibi daha pek çok elektronik cihazın üretimini sağlamaktadır.

Akıllı telefonlarında Android alt yapısını kullanan marka, tasarımlarında sade bir duruş sergilemeye özen göstermektedir. Bu yönüyle diz üstü bilgisayarlarda dahi oldukça yalın çizgiler kullanır ve elegan bir şıklık sunar.

Geliştirdiği teknolojilerin yanı sıra özgün çizgileri ile de farkını ortaya koyan Xiaomi, sektörün devleri arasında ön sıralarda yerini alır. Xiaomi markasının bünyesinde 3 farklı alt marka bulunmaktadır. Bunlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Mi

  • Poco

  • Redmi

Farklı dönemlerde satışa çıkan bu alt markalara ait ürünler oldukça popüler olmuş ve yüksek satış rakamlarına ulaşmıştır. 2019 yılı itibarıyla Redmi, tamamen bağımsız bir marka haline getirilerek, farklı stratejiler geliştirmeye başlanmıştır. Ancak bu durum Xiaomi markasının altında yer aldığı gerçeğini değiştirmemiştir.

Yine Poco markası da, bağımsızlaşarak kendine ait satış ve pazarlama stratejileri geliştirmeye başlamıştır. Bu durum da tamamen farklı kitlelere daha kolay ulaşmak için geliştirilen bir planın parçasıdır.

Belirtildiği gibi yalnızca akıllı telefonlar değil, ev teknolojileri alanında da büyük başarılara imza atan Xiaomi, özellikle akıllı süpürgeleri ile son günlerde oldukça popüler bir konuma gelmiştir. Son teknolojiyle tasarlanan özel yapısı sayesinde evinizin planını dahi çıkarabilen bu süpürgeler, yalnızca süpürme değil silme teknolojisi ile de pek çok kişinin vazgeçilmezleri arasında yerini almıştır.

Tasarladığı akıllı telefonlarda özellikle dikkat ettiği kamera çekim gücü ve ekran canlılığı ile adından sıkça söz ettiren bu marka, yalnızca 10 yılda sektörün öncü isimleri arasında yer almayı başarmıştır.

Yenilikçi teknolojileri takip eden ve ürünlerinde en iyi şekilde uygulamayı başaran bu marka, İstanbul’un Avcılar semtinde açtığı yeni fabrikası ile dördüncü üretim tesisini de kurmuş oldu.

Yapılan hesaplamalara göre geliştirilen bu fabrika, Salcomp ile iş birliği yaparak yılda 5 milyon kadar akıllı telefon üretimi yapacak.

Bunları ‘da Okuyun;

Yüz Yüze Eğitim için Tarih Verildi

APPLE’DAN KÖTÜ HABER

 

 

Bu gönderiyi paylaş