Bisiklet-Scooter Pil Yenileme

Bisiklet-Scooter Pil Yenileme

Son dönemlerde bisiklet-scooter bataryaları pil yenileme konusu oldukça gündemde. Özellikle elektrikli bisiklet ve scooter’lar ilk çıktığı zamanlarda bataryalar ile ilgili bir problem yaşandığında servisleri tarafından doğrudan batarya değişimi şeklinde yönlendirme yapılıyordu fakat çok ciddi bir sorun olmadığı sürece bataryanın kısa bir süre içerisinde ömrünü tamamlaması imkansız. Normal şartlarda elektrikli bisiklet ve scooter’larda her gün kullanım olduğu durumlarda bile üç yılı aşabilecek bir batarya ömründen bahsedebiliriz ancak henüz yılını dahi doldurmadan elektrikli bisiklet şarj olmuyor, elektrikli scooter az yol gidiyor, şarjı çabuk bitiyor, batarya hemen boşalıyor veya sürüş sırasında kendisini kapatıyor gibi şikayetlerin günümüzde çok daha profesyonelce bir çözümü var: Bisiklet-scooter bataryaları pil yenileme işlemi ile bataryanızı değiştirmeden çok kolay bir şekilde ilk günkü performansına kavuşturabilir ve fazla masraf etmeden ilk günlere kolaylıkla dönebilirsiniz.

Batarya pil yenilemesi olarak geçen işlem şu şekilde işlemektedir. Öncelikle Kadıköy’deki en iyi elektrikli bisiklet ve scooter teknik servisi olarak bilinen Teknoway’e getirilen cihazlarda batarya ölçümü yapılmaktadır. Bataryaların birçoğu birbirinden farklı volt ve amper değerine sahiptir ve kullandığımız özel ölçüm cihazları ile her bir doluluk seviyesinde sunulması gereken optimum voltajın sağlanıp sağlanmadığına bakılmaktadır. Elektrikli bisiklet ve scooter bataryaları ürün çeşidine göre farklı sayıda hücre içerebilmektedir ve de her bir bataryanın sunduğu performans farklı düzeyde olabilmektedir. Örnek olarak her 30 pilli elektrikli scooter bataryası aynı olmayabilir; volt ve amper değerleri birbirinden farklı olabilir. Üreticiler kullandıkları motorun voltaj ihtiyacına göre seri bağlama yöntemiyle ve kapasite artışı için de paralel bağlama ile batarya üretimini gerçekleştiriyorlar. Testlerimizde olağan dışı bir durum tespit ettiğimizde sizin de onayınızı alarak bataryayı saran yalıtım kılıfını çıkartıyor ve bataryayı oluşturan piller üzerinde tek tek ölçüm gerçekleştiriyoruz.

En Iyi Scooter Servisi İstanbul
Elektrikli Bisiklet / Scooter Batarya Ölçümü Işlemlerini İstanbul Kadıköy’Deki Teknik Servis Merkezi Olarak En Profesyonel Ekipmanlarla Gerçekleştiriyoruz.

Arızalı Pil Nasıl Anlaşılır?

Elektrikli scooter’larda bataryada bir sorun oluştuğunda bunun bazı sinyalleri vardır. Arızalı pil nasıl anlaşılır konusu aslında çok detaylıdır ve geçmişle kıyaslama yaptığınızda beliren bazı olumsuz durumlar bu konuda ipucu verebilir. Elektrikli bisiklette menzil azalması, şarjın çabuk bitmesi, yokuş çıkarken zorlanma, şarj olmama veya istenen hıza ulaşamama gibi sorunlar elektrikli bisiklet veya scooter’da pil arızası olabileceğine işaret eder. Normal şartlarda elektrikli bisiklet ve scooter’lar oldukça sağlam cihazlardır ancak bazen kullanıcı kaynaklı bazı durumlar nedeniyle batarya sıvı teması gibi sorunlar ortaya çıkabiliyor. Bazı kullanıcılar elektrikli bisiklet veya scooter’ı basınçlı su ile yıkamak istiyor ancak bu doğru değildir. Basınçlı su neredeyse tüm aralıklardan geçerek cihazınızın her yerinin sıvı temasına maruz kalmasını sağlar ve hemen olmasa bile oksitlenmeye bağlı zamanla gelişen bazı arızaların kapısını aralar. Teknoway olarak kullanıcılarımıza ve elektrikli bisiklet / scooter nasıl temizlenmeli diye soranlara nemli bir bezle silmelerini tavsiye ediyoruz.

Bazı kullanıcılar da kontrol maksadıyla veya fren teli değişimi gibi basit bir işlem için elektrikli bisiklet / scooter’da içini açtırma yaptırabiliyor. Bu tabii ki doğal bir durum ancak elektrikli bisiklet / scooter’ın içini açtırdıktan sonra en önemli kısım kapamasıdır. Elektrikli bisiklet ve scooter’lar sadece su sıçramasına karşı dirençli olan taşıtlardır ve yalıtım yapılmadan kapatılmaları durumunda özellikle yağışlı günlerde çok ciddi sıvı temasına maruz kalacaklardır. Kasa içerisine giren su zamanla buharlaşarak oksitlenme nedeniyle batarya ve anakart gibi yüksek fiyatlı yedek parçaları olumsuz etkileyecektir. Teknik servisimize elektrikli bisiklet / scooter batarya ve pil tamiri ihtiyacı ile gelen cihazların büyük çoğunluğu sıvı temasına maruz kalanlardan oluşuyor. Teknik servisimizde özel batarya ölçüm cihazları ile volt ve amper değerlerine yönelik testler gerçekleştiriyoruz. Elektrikli scooter’ınızın kilometresi ve yaşına bağlı olarak tolerans değerlerden farklı değerler elde ettiğimizde ise nokta hasar tespit çalışması ile arızalı pili buluyoruz.

Elektrikli Bisiklette / Scooter’da Batarya Tamiri

Normal şartlarda batarya ömrünü tamamladığında geri dönüşüme gönderilmelidir. Çöpe atılmalıdır demiyoruz çünkü çevre korunması adına elektronik atık merkezlerine gönderilerek değerlendirilmesi gerekiyor. Bozulan taşınabilir bilgisayar bataryaları ve hatta akıllı telefonlar için genelde bu şekilde hareket edilir. Bu alışkanlıkla elektrikli bisiklet ve scooter kullanıcıları için de arızalanan bataryanın doğrudan değiştirilmesi gerektiğine yönelik bir inanış ortaya çıkmıştır. Kullanım ömrü olarak zamanını doldurmuş olan bataryalar için elbette bizler de değişim önermekteyiz ancak zamanından önce çeşitli sorunlarla randıman veremeyen ve sorunlar çıkartan bataryalarda tamir işlemi yapılabilmektedir. Teknoway olarak çeşitli sorunlarla teknik servisimize getirilen elektrikli bisiklet ve scooter’lara çok noktalı kontrol işlemi uyguluyoruz ve batarya bu kontrollerin en önemli kısmını oluşturuyor. Anakart arızası şüphesiyle bize teslim edilen elektrikli scooter’larda batarya tamiri ile çözüme kavuşturduğumuz birçok elektrikli bisiklet ve scooter modeli hala hatırımızda denebilir. Teknoway olarak günümüzün en ileri düzey teknik servis test ekipmanlarını kullanıyoruz ve size nokta atışı arıza tespiti yaparak gereksiz masraflar çıkartmıyoruz.

Elektrikli bisiklet ve scooter’larda hızlanma sorunu, yokuşta bayılma, gaz almama, yavaş gitme gibi sorunlarda kullanıcılarda motor arızası gibi sorunlar akla gelmektedir. Fakat elektrikli scooter’ların kalbi aslında bataryalardır ve bataryada bir sorun olduğu zaman çok çeşitli belirtiler ortaya çıkmaktadır. Servisimizde batarya tamiri aşamaları öncelikle yalıtım kılıfının çıkartılması, arızalı pillerin tespiti ve yenilenmesi yoluyla yapılmaktadır. Pillerin değişimi sonrasında paralel veya seri bağlantıya uygun şekilde bağlantılar yenilenmekte ve tekrardan batarya yalıtım kılıfına sokularak paketlenmektedir. Paketleme kısmı özellikle su sıçraması gibi durumlarda bataryanın oksitlenmesini engellemek içindir ve her teknik serviste bu tip imkanlar bulunmamaktadır. Özellikle elektrikli bisiklet yeni batarya fiyatları veya elektrikli scooter batarya değişimi gibi konularda araştırma yapıyorsanız birkaç bin TL’yi bulabilecek olan batarya yenileme masrafına girmek yerine çok daha düşük bütçe ile arızalı bataryanızı tamir ettirebilir ve tasarruf sağlayabilirsiniz. Çok yorgun ve ömrünü tamamlamış olan elektrikli bisiklet / scooter bataryalarında değişim gerektiren durumlarda kullanıcılarımızı bilgilendirmekte ve taksitli ödeme koşullarıyla en ucuz batarya fiyatlarını sunmaktayız.

Bisiklet / Scooter Batarya Tamircisi

Teknoway İstanbul Anadolu yakası bölgesinde popüler semtlerin başında gelen Kadıköy’de hizmet vermektedir. Söğütlüçeşme Caddesi üzerinde ve Söğütlüçeşme Camii’nin tam karşısında bulunan mağazamıza çok kolay bir şekilde ulaşarak elektrikli bisiklet / scooter batarya tamiri ihtiyacınızı kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Şehir dışında yaşayan kullanıcılar için de batarya tamiri hizmeti sunmaktayız. Müşteri hizmetleri yetkilimiz ile görüşme sağladığınızda tarafınıza sağlanacak olan ücretsiz kargo kodu ile bataryanızı bize gönderebilir ve onarımını gerçekleştirebilirsiniz. Teknoway İstanbul’un en güvenilir ve teknik imkanları en geniş elektrikli bisiklet / scooter tamircisidir. Mağazamızda aynı zamanda ikinci el elektrikli bisiklet / scooter alım satımı, aksesuarlar, uygun fiyatlı yedek parça ve periyodik bakım işlemlerinizi yaptırabilirsiniz. Teknoway ayrıca kendi markasıyla ürettiği dolgu lastiklerle elektrikli scooter’larda lastik şişirme ve tekerlek patlaması gibi sorunlara da çare buluyor. Türkiye şartlarına uygun ve plastik içermeyen, yüzde 100 kauçuk ve yerli üretim elektrikli bisiklet / scooter dolgu lastik geçişi için de bizimle iletişim kurmanız yeterli. Elektrikli bisiklet ve scooter’ınızın tüm bakımlarını gerçekleştirerek eğer İstanbul içindeyseniz size moto-kurye ile adresten alım ve adrese teslim hizmeti de verebiliyoruz.

 

Bu gönderiyi paylaş


Merhaba!

Bir sorunuz mu var?

Lütfen bu düğmeyi kullanın

Bizimle iletişime geçin!