iPhone 12 Arka Cam Değişimi Fiyatı

Telefonun Arka Camı Kırıldı

iPhone 12 Arka Cam Değişimi Fiyatı

iPhone 12 Arka Cam Değişimi Fiyatı

Apple’ın iPhone 8 itibarıyla cihazlarında cam arka kapak kullanmasıyla iPhone arka cam çatladı, iPhone arka cam kırıldı şikayetleriyle teknik servisimize gelen kullanıcı sayısı artmaya başladı. iPhone 12 arka cam çatladı veya kırıldı gibi bir durumda hasar ne olursa olsun arka cam kapak onarımı söz konusu olamaz. Tıpkı ekranlarda olduğu gibi arka kapakta da camın onarılma şansı olmamaktadır. Bu nedenle yapılması gereken iPhone 12 arka cam değişimi işlemidir.

Bu gibi durumlarda kullanıcıların ilk düşündükleri çoğunlukla iPhone 12 arka cam kırılması çatlaması garantiye girer mi olabilmektedir. iPhone 12 arka cam kırılması çatlaması, maalesef garanti kapsamında değildir. Bunun nedeni akıllı telefon markalarının cihazlarda bu tip hasarların olmayacağının garantisini vermelerinin söz konusu olamayacağıdır. Yazımızın devamında bu konuyu biraz daha irdeleyeceğiz.

iPhone 12 Arka Cam Değişimi

Kullanıcılar ne kadar dikkat etseler de ve bir takım tedbirler alsalar da iPhone 12 arka camı kırıldı ya da arka camı çatladı gibi sorunlarla karşılaşabiliyorlar. iPhone 12’de buna benzer tamir imkanı olmayan bir hasar olması halinde tek çözüm uzman bir teknik servise giderek iPhone 12 arka cam değişimi yaptırmaktır. iPhone 12 arka camı kırık veya çatlak ise vakit kaybetmeden değişim işlem için teknik servise gitmelisiniz. Çünkü iPhone’u hasarlı bir şekilde kullanmaya devam etmeniz durumunda, arka cam parçaları birbirinden ayrılıp koparak cihazınıza farklı hasarlar verebildiği gibi sizi ya da başkasını da yaralayabilir. Diğer taraftan cihazın yere düşmesi halinde kırılan camlar etrafa dağılabilir ve bu şekilde bulunduğunuz ortama da zarar verebilir.

Yazının girişinde de değindiğimiz gibi iPhone 8 ile başlayan cam arka kapak değişimi, iPhone telefonların en hassas onarım işlemlerinden biri haline geldi. Bu sebeple iPhone 12 arka cam tamir işlemi mutlaka deneyimli bir firmada, alanında eğitimli ve uzman biri tarafından yapılması gerekir. Yeterli teknik bilgiye veya tecrübeye sahip olmayan teknik servislerde gerçekleştirilen arka cam değişimi işlemleri sonucunda cihazınız orijinal görüntüsüne benzeyemeyebilir.

16 yıllık cep telefonu teknik servis deneyimine sahip TEKNOWAY’de tüm iPhone 12 arka cam değişimleri, alanında eğitimli ve deneyimli Apple teknisyenleri tarafından ileri teknoloji lazer makinelerle yapılmaktadır.

iPhone 12 arka cam değişimi işlemi aşağıdaki adımlarla gerçekleştirilmektedir.

  • İlk olarak iPhone telefonu tutan vidalar çok dikkatli bir şekilde sökülerek cihaz parçalara ayrılır.
  • Ardından ön panel de titizlikle çıkarılır. Bu işlemi yaparken en önemlisi bağlantılara dikkat etmektir. Yapılacak hatalar telefonda başka arızalara sebep olabilir.
  • Ön paneli çıkarılan telefonun arka kısmındaki hasarlı cam özel araçlar yardımıyla ısıtılır. Yeterli ısıya ulaşıldığında ve yapıştırıcı gevşediğinde arka cam sökülür.
  • Arka cam çıkarıldıktan sonra telefonun içi ufak bir fırça yardımı ile hazır açılmışken temizlenebilir.
  • Temizlikten sonra cihaza yepyeni ve sıfır bir arka cam dikkatlice yerleştirilir.
  • Cihaz ilk haline getirilir ve vidalarla tüm parçaları birbirine sabitlenir.

Arka Cam Değişimi Sonrası

TEKNOWAY’de iPhone 12 arka cam değişimi sonrası telefonunuzun ilk günkü görüntüsüne ve kalitesine kavuşacağından şüpheniz olmasın. Telefonunuzu teslim aldıktan sonra dilediğiniz kadar inceleyebilir, herhangi bir tereddüttünüz olması halinde bize bildirebilirsiniz. Teknik servisimiz cihazınızı tamamen sorunsuz bir şekilde size teslim edecektir. iPhpne 12 arka cam değişiminde telefonunuzdaki verilerin hiçbiri silinmez ve telefonunuz sıfırlanmaz.

iPhone 12 arka cam değişimi işleminde cihazınızdaki verileriniz hiçbir şekilde silinmez. Arka cam görüntüsü ve kalitesi telefonu ilk aldığınız günkü haline döner. Telefonunuzu teslim aldıktan sonra dilediğiniz kadar inceleyebilir, herhangi bir tereddüttünüz olması halinde bizimler paylaşabilirsiniz. Deneyimli teknik servis ekibimiz tarafından cihazınızdaki sorun tamamen düzeltildikten sonra telefonunuz size teslim edilecektir.

Atlanmaması gereken bir diğer konu da şu ki; çoğu servis iPhone 12 arka cam değişimi yapmak yerine kasa değişimi yapmayı tercih ederler. Bunun nedeni arka cam değişiminin biraz daha zaman alan ve zor bir işlem olmasıdır. Oysa kasa değişimi arka değişimine göre daha kolaydır fakat buna rağmen daha pahalıdır. iPhone arka cam değişimi fiyatı daha uygundur.

Iphone 12 Arkacam Değişimi Fiyatı

Apple Garanti Şartları

Apple firmasının garanti şartlarına göre kullanıcılar, satın aldıkları günden itibaren 2 yıl süreyle, Apple ürünlerini normal koşullarda kullanmaları koşuluyla, sadece malzeme ve işçilik koşullarına karşı garanti hakkına sahiptir. Garantinizi devam ediyorsa onarım işlemlerini yetkili servislerde yaptırabilirsiniz. Fakat bu garanti kullanıcı kaynaklı problemleri kapsamamaktadır.

iPhone 12 Arka Cam Değişimi Ne Kadar?

TEKNOWAY olarak tüm iPhone modellerinin arka kapak ve arka cam değişimini yapıyoruz. Yaptığımız işte kaliteyi birinci sırada tutmanın yanında müşteri memnuniyetine de önem veriyoruz. Bu ilkemiz doğrultusunda en uygun maliyetlerle müşterilerimizin taleplerine cevap veriyoruz.

Apple’ın aldığı yeni kararlar gereği artık Apple dışındaki mağazalarda yapılan ekran değişimi de dahil olmak üzere tüm tamirler, garantiyi bozmaktadır.Buna rağmen, kullanıcılar arka cam değişiminin garantiyi bozduğunu bile bile uygun fiyatlı arka cam değişimi arayışına girmektedirler. Bu hususta genellikle tercih edilen TEKNOWAY gibi işinde deneyimli ve uzman olan güvenilir teknik servisleridir. Bütçe bilincine sahip iPhone sahipleri, TEKNOWAY gibi üçüncü parti iPhone onarımları yapan servislerde arka cam değişimi yaptırmaktadırlar.

Bu gönderiyi paylaş